שתף קטע נבחר

מהיום: כביש מהעיר התחתית בחיפה לקריות

קטע הכביש באורך ארבעה קילומטרים שייחנך בצהריים צפוי לתת מענה, חלקי לפחות, לצוואר הבקבוק שנוצר בשעות העומס בנתיבי התנועה בין העיר התחתית לקריות. עד כה הושקעו בפרוייקט כ-650 מיליון שקלים, וסכום זה צפוי להאמיר לכדי מיליארד שקלים עם בנייתם המתוכננת של שני מחלפים

הקלה בעומס. במפרץ חיפה ייחנך היום (ג') בשעות הצהריים כביש מספר 22, שייחבר את העיר התחתית עם הקריות. בעתיד, אמור הכביש להתחבר ל"עוקף קריות" שיגיע עד עכו.

 

קטע הכביש החדש שאורכו כארבעה קילומטרים משתרע בין מחלף חירם שסמוך לקריית הממשלה בעיר התחתית בחיפה, לבין צומת בית הספר הטכני של חיל האוויר. בכביש בין שישה לארבעה מסלולים, ועד שנת 2010 עתידים לקום לאורכו עוד שני מחלפים שיחברו אותו לכביש 75 הפונה מזרחה ולמנהרת הכרמל.

 

מחברת "יפה נוף" שסללה את הכביש נמסר כי בשעות העומס ינועו עליו כ-5,000 כלי רכב ואילו בשנת 2010 צפוי נפח התנועה להיות כפול.

 

העבודות לסלילת כביש 22 החלו בשנת 1995 ועד היום הושקעו בפרוייקט 650 מיליון שקלים. העלות המשוערת להשלמת הכבישים והמחלפים המחברים שבתכנון תגיע לעוד כ-350 מיליון, מה שיביא את סך כל ההשקעות בעורק התחבורה לכדי כמיליארד שקלים.

 

כיום מהווה המעבר בין העיר התחתית בחיפה לכיוון הקריות (כביש 58), צוואר בקבוק בשעות העומס. ראש עיריית חיפה, יונה יהב, אמר כי "הדרך מהווה חיבור חשוב וחיוני של חיפה לצפון מדינת ישראל. עורק תחבורה זה בא לגשר על צווארי הבקבוק והפקקים שהקשו על הגישה מהצפון אל מרכז השירותים והעסקים של חיפה".

 

מנכ"ל החברה הסוללת, ד"ר דורון בלשה, אמר שהכביש יאפשר למטרופולין לתפקד כיחידה אורבנית אחת. "הוא יוצר קשר תחבורתי בין מרכז העיר חיפה, קריית הממשלה, אזור התעשייה, הנמל, שדה התעופה, וקריות מפרץ חיפה", דברי בלשה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ערוץ 2
צפויה הקלה בפקקים (ארכיון)
צילום ערוץ 2
באדיבות חברת יפה נוף
תרשים הכביש החדש
באדיבות חברת יפה נוף
מומלצים