שתף קטע נבחר

להתנחל בלב, לא בכביש

בדרך של חסימת כבישים רק נרחיק את העם מנאמני ארצו. את הניצחון נשיג בדרכי נועם

בימים האחרונים, אלפי יהודים חדורי אמונה וקרב החלו לחסום כבישים ולשבש את שלוות החיים של אזרחי המדינה.

 

 אלפי צעירים, שאני מזדהה באופן מלא עם מטרות מאבקם, מבעירים צמיגים, חוסמים צמתים, מעסיקים שוטרים ומטרידים את אזרחי המדינה החפצים לקיים את שגרת חייהם ולנוע ממקום עבודתם אל ביתם ללא הפרעה.

 

אני נמנה על שוללי התכנית לעקירת היהודים מרצועת עזה וצפון השומרון, ומתנגד לה נחרצות. זוהי תוכנית חד-צדדית, ללא הסכם וללא תמורה, בעיצומה של מלחמת טרור אכזרית ובלתי אנושית, שנכפתה עלינו והביאה עלינו יותר מאלף נרצחים ואלפי פצועים, אשר משפחותיהם יחיו עם יגונם הקודר לנצח. מתנגדי ההתנתקות, ואני בתוכם, פועלים בכלים הפרלמנטריים ובאופן דמוקרטי על-מנת למנוע את ביצועה. כך אנו עושים וכך נמשיך, בתקווה ובאמונה שהגזרה לא תתממש.

 

האם חסימת כבישים היא הדרך הנכונה להילחם בתוכניתו של שרון? האם שיבוש חייהם של אזרחים, הסובלים גם כך מפקקים וממחסומי משטרה במקרה של התרעה על מחבל מתאבד שמתכנן פיגוע, ישיג את המטרה? איזה תועלת יש בדרך מאבק שרק מרחיקה ומרתיעה את מי שעשוי היה להירתם למאבקנו ולהיות לתומך נלהב בתביעותינו?

 

בפרחים ורוח טובה גרפנו ניצחון מוחץ כאשר עמד לפנינו המבחן הדמוקרטי של משאל מתפקדי הליכוד. הניצחון נבע מדרך התנהלותנו. השכלנו לפעול בנועם הליכות, לצד הקרבה, עבודה קשה ומייגעת. ידענו להתנחל בלב המתפקדים ולהפוך את הקערה על פיה. ממובסים בפתח היינו למנצחים שאין להתעלם מהם.

 

אולי ראוי לעשות פסק זמן, לקחת נשימה עמוקה. עם כל הכאב והצער, ועל אף הידיעה הברורה שהצדק לצדנו, בדרך של חסימת כבישים רק נרחיק את העם מנאמני ארצו וניצור תהום בין אזרחי המדינה לבין מי שנתפסו, ועדיין נתפסים, כחלוצי הדור.

 

נשיג הרבה יותר אם נעמוד באלפים בצמתים ובצידי הדרכים, נכבד את העוברים ושבים, נעניק להם פרח ומשקה. הסברה עם חיוך היא ההסברה המנצחת, ובעזרתה נוכל לרכוש את אמונם של ההמונים הרבים שבסופו של דבר יכריעו את  המערכה לטובתנו, לטובת ההתיישבות, הביטחון ולטובת מדינת ישראל.

 

אין דרך טובה יותר זולת הדרך שהביאה אותנו להישגים שהם הבסיס האיתן של טענותינו. מאבקינו הדמוקרטיים והפרחים והחיוכים שהעניקו לנו את הניצחונות הקודמים, רק הם יקרבו אותנו אל מטרתנו, ואת תוכנית העקירה אל קצה ואל הפיכתה להיסטוריה עוד טרם מימושה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
חסימת כבישים. זו לא הדרך
צילום: אבי כהן
מומלצים