שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  יועץ הנשיא בוש למזה"ת במועצה לביטחון לאומי - מייקל דוראן
  בימים הקרובים יכריז בוש על דוראן כמי שיחליף את אליוט אברמס בתפקיד היועץ. דוראן מגיע מאוניסטרסיטת פרינסטון, בה הוא מרצה ללימודי המזרח התיכון. אברמס, שקודם לסגן יועץ הנשיא לביטחון לאומי, עדיין יהיה האחראי בפועל על התהליך המדיני בין ישראל לרשות

  נשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש צפוי להודיע בימים הקרובים על מינויו של מייקל דוראן לתפקיד יועץ הנשיא למזרח התיכון במועצה לביטחון לאומי.

   

  התפקיד התפנה עם קידומו של אליוט אברמס לסגן יועץ הנשיא לביטחון לאומי, אך למרות המינוי הצפוי ימשיך אליוט אברמס להיות האחראי במועצה לביטחון לאומי על התהליך המדיני הישראלי-פלסטיני ועל הדמוקרטיזציה במזרח התיכון.

   

  ד"ר דוראן, שאינו יהודי, אבל דובר עברית וערבית, מגיע לבית הלבן מאוניברסיטת פרינסטון, שבה הוא משמש כמרצה ללימודי המזרח התיכון. הוא בעל עמדות הדומות לאלו של הנשיא בוש בכל הקשור למזרח התיכון ונחשב לידידותי מאוד לישראל.

   

  במאמר שפרסם ערב פרוץ המלחמה בעיראק תחת הכותרת "פלסטין, עיראק והאסטרטגיה האמריקנית", כתב דוראן: "הרבה מבקרים טוענים שממשל בוש צריך לרדת

  מנושא סדאם חוסיין ולהתמקד במקום זה בהשגת פריצת דרך בסכסוך הישראלי-פלסטיני. אבל הם אינם מבינים שלמרות שפלסטין היא מרכזית כסמל במדיניות הערבית, למעשה היא משנית בתוכן. עכשיו כמו ב-1991, אם הדרך להרגיע את המצב בפלסטין קיימת, היא עוברת דרך בגדד".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים