שתף קטע נבחר

גמול מכרה אחזקותיה באמות לנכסי אזורים ב-125 מיל' ש'

בעקבות העסקה תרשום גמול רווח הון של 23 מיליון שקל. הכריזה על חלוקת דיבידנד של 60 מיליון שקל

גמול השקעות מכרה את אחזקותיה באמות (16.3%) לנכסי אזורים תמורת 125 מיליון שקל. העסקה משקפת שווי חברה שבין 175 ל-186 מיליון דולר לאמות.  

 

לדברי מנכ"ל גמול, אורי שלו, בעקבות המכירה תרשום גמול רווח הון מיידי של כ-23 מיליון שקל נטו. כמו כן, רווחיה של גמול עשויים לגדול בכ-7.5 מיליון שקל נוספים, בהתקיים תנאים נוספים. עוד הוסיף כי תמורת העסקה תשולם בתשלומים עד סוף שנת 2006.

 

"מכירת החזקותיה של גמול באמות היא חלק מהחלטה אסטרטגית בגמול לממש השקעות בהן לגמול החזקת מיעוט ויכולת השפעה מוגבלת. במקביל מרחיבה גמול את פעילותה במיזמים ובהשקעות בהן לגמול מעמד של שליטה או שליטה משותפת", אמר שלו.

 

אמות השקעות הוקמה בשנת 1964, כחברה ציבורית (שאינה נסחרת). עיקר עיסוקה באיתור ורכישה של נכסי מקרקעין בארץ ובחו"ל, בייזום והשבחה של נכסי מקרקעין קיימים, טיפול בנכסים בהקמה, לרבות איתור שוכרים והתאמת הנכסים לשוכרים, בטיפול וניהול של נכסי מקרקעין קיימים, וכן בהקמה, ניהול והפעלה של חברות ושותפויות הפועלות בניהול ואחזקה בתחומים הנ"ל. לחברה 90 נכסים מניבים. הונה העצמי עומד על 687 מיליון שקל. החברה מוחזקת על ידי בנק הפועלים (20%) וקרנות פנסיה (63.7%). בשל מגבלות החלות על קרנות הפנסיה, נמנעה אמות במשך שנים מלחלק דיבידנד.

 

היקף השטח של הנכסים המניבים שגמול הוא כ-180 אלף מ"ר. שלושת מרכזי הפעילות העיקריים שלה הם פארק התעשייה בקרית-אריה שבפתח תקווה, (לשם עברה גם חברת י.ב.מ), קניון אבנת שבפתח תקווה ושותפות בקניותר, שבנס ציונה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים