שתף קטע נבחר

הוכרזה כוננות חירום - אך המטוס נחת בשלום

"שלוש פעמים המטוס ניסה לנחות, הוא פתח את הגלגלים, ועלה בחזרה. נלחצנו במיוחד, כשהקברניט יצא עם פנס יד והסתכל על הכנף" - כך סיפר ל-ynet אחד מנוסעי המטוס שכמעט נחת נחיתת חירום בנתב"ג. עשרות אמבולנסים של מד"א הוזנקו לשדה התעופה לאחר שנודע שהתגלתה בעיה בגלגלי המטוס - אולם בסופו של דבר, הוא נחת בשלום. נוסע שהמתין באולם הנוסעים היוצאים סיפר: "היו שם חבר'ה צעירים ומשפחות עם ילדים, כולם חיוורים ורועדים, חלק התיישבו על הרצפה ובכו אחרי שנכנסו לטרמינל"

"זה היה נורא מלחיץ. היינו שעתיים בערך באוויר. המטוס ניסה לנחות, הוא כבר פתח את הגלגלים, ניסה לנחות - ואז עלה בחזרה. ככה היה בערך שלוש פעמים. הדיילות רעדו, ולא הצליחו אפילו להביא מים. נלחצנו במיוחד, כשהקברניט יצא עם פנס יד והסתכל על הכנף".

 

כך סיפר הערב (ה') ל-ynet עומרי אביטל, נוסע שהיה על טיסת הצ'רטר של חברת "פליי-אייר" מטורקיה, שכמעט ונחתה נחיתת אונס בנתב"ג.

 

עשרות אמבולנסים של מד"א הוזרמו מכל אזור המרכז לנתב"ג, ובמגן דוד אדום הוכרז מצב חירום לקראת נחיתת החירום של מטוס "איירבאס" מטורקיה, שעל סיפונו היו 294 נוסעים. בסופו של דבר, לאחר ששפך לים 24 אלף ליטר דלק, נחת המטוס בשלום.

 

"לא עידכנו אותנו, אבל ראינו שהדיילים נכנסים לאיזשהו נוהל חירום", סיפר אביטל, "הם התחילו לקחת את הגברים היותר חסונים ולתת להם הנחיות על נהלי חירום. בסופו של דבר לאחר שנחתנו, היתה הקלה מאוד מאוד גדולה".

 

אביטל סיפר, שבמהלך הטיסה לא עודכנו הנוסעים על הבעיה: "רק בסוף אמרו לנו שהכל הסתדר. ראיתי מישהי שהייתה על סף עילפון, אבל בסך הכל אנשים לקחו את זה די בסדר, כל עוד לא נפלו עלינו מסיכות חמצן".

 

"מעולם לא הרגשתי שהקרקע בטוחה יותר", הוסיף אביטל.

 

נוסע נוסף שהיה על הטיסה, ציון אמסלם, סיפר ל-ynet: "עמדנו לנחות, ואז,לפני הנחיתה, המטוס המריא שוב לגובה. הצוות אמר לנו שאין אישור נחיתה, ולא

הסבירו למה. אחרי כמה סיבובים באוויר, שארכו כשעה, אנשים התחילו להיכנס ללחץ, כי ראינו דרך החלונות הרבה אמבולנסים למטה. היינו בלחץ, אנשים פחדו, חלק אפילו התחילו לבכות".

 

נוסע שהמתין באולם היוצאים סיפר: "היו שם חבר'ה צעירים ומשפחות עם ילדים, כולם חיוורים ורועדים, חלק מהם התיישבו על הרצפה ובכו אחרי שנכנסו לטרמינל".

 

עדי ראייה גם סיפרו כי שניים מהנוסעים שנכנסו ללחץ טופלו על ידי מד"א במקום.

 

בדצמבר שנה שעברה, נחת מטוס אייר פראנס נחת נחיתת חירום בדרך לישראל. הבעיה אובחנה לאחר ההמראה של מטוס האיירבאס 320 משדה התעופה שארל דה גול שבבירה הצרפתית. בסופו של דבר, נגמר גם אז העניין בשלום.


פורסם לראשונה 19/05/2005 20:37

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סי די בנק
הקברניט יצא עם פנס והסתכל על הכנף
צילום: סי די בנק
צילום: שאול גולן
נתב"ג 2000
צילום: שאול גולן
מומלצים