שתף קטע נבחר

על מה התלחשו סגן השר והבה והסורים?

איש אמונו של שרון ושליחו בעולם, סגן השר מגלי והבה, נועד באחרונה פעמיים עם נציגי הפרלמנט הסורי. הדיונים היו אולי טכנים, אך באחד המפגשים שוחח עם הסורים בדיסקרטיות וביחידות. על מה שוחחו? והבה מסרב לפרט ורק אומר: "הסברתי להם שבשביל שלום צריך מעשים ולא דיבורים"

על מה שוחחו מקורבו של שרון והשליחים הסורים? סגן השר מגלי והבה, איש אמונו של ראש הממשלה שרון, נפגש באחרונה בשתי הזדמנויות שונות עם חברי הפרלמנט הסורי. והבה, המשמש לעת מצוא כשליחו של שרון ברחבי תבל, נפגש עמם בשתי ועידות בינלאומיות בהן לקח חלק. 

 

לפני כשבועיים השתתף והבה בוועידת שלום במקסיקו,בהשתתפות נציגים ממדינות ערב, בהן גם סוריה. לטענת והבה, הסורים השתתפו באופן פעיל בדיונים שהתקיימו בוועידה ואף שוחחו עמו

ביחידות ובדיסקרטיות. סגן השר סירב לפרט אודות תוכן השיחות. "היו לנו שיחות אחד על אחד וגם מסביב לשולחן", אמר ל-ynet. "הסורים אומרים שהם מוכנים לדבר שלום בכל רגע. הסברתי להם שבשביל שלום צריך לעשות מעשים ולא רק לדבר". נציגי איראן, אגב, ביטלו את השתתפותם בוועידה זמן קצר לפני שהחלה.

 

בנוסף השתתף והבה לפני כחודש בכינוס של אירגון הפרלמנטים העולמי (IPU) שהתקיים במנילה שבפיליפינים. בכינוס נדון נושא בחירתו של יושב ראש חדש לוועדה המדינית לזכויות אדם. סגן יו"ר הפרלמנט הסורי ביקש להתמנות לתפקיד אך ישראל התנתה את התמיכה במינויו בדיאלוג פתוח וחופשי בין הנציגים הישראליים והסורים.

 

הנציגים הסורים היססו וביקשו להתייעץ בנושא עם הנשיא, בשאר אסד. מאז מתקיימת התכתבות בינלאומית בניסיון לפתור את העניין. השבוע, למשל, הגיע לישראל מכתב בו נאמר כי השלטונות הסורים שוקלים את התנאי הישראלי. אם יסרבו הסורים להידבר עם הנציגים הישראלים, הרי שהם עלולים להפסיד את ראשות הוועדה.

 

והבה, ככל הנראה, לא יהיה היחיד שייתקל בנציגים סורים בנסיבות שכאלה. גם המשנה לראש הממשלה, השר שמעון פרס, מקווה להתדיין בדיסקרטיות עם נציגים סורים בוועידה הכלכלית העולמית הקרובה, אליה הוא מתכוון לצאת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אתר הכנסת
נפגש והתלחש. והבה
צילום: אתר הכנסת
מומלצים