שתף קטע נבחר

"תומכים בהתנתקות? שימו סרט ירוק"

לתושב ירושלים נהיה כתום בעיניים, והוא החליט לצאת ביוזמה חדשה. "כאשר רק צד אחד מפגין והאחרים שותקים, עלול להיווצר בלבול", הוא טוען, וקורא לתומכי תוכנית ההתנתקות של רה"מ לצאת מהארון ולתלות סרטים ירוקים על מכוניותיהם

"לקחתי סרט בד ירוק וקשרתי על אנטנת המכונית שלי. מדוע? כי אני לא אוהב כתום... כדי להמחיש שיש שחושבים אחרת. כאשר רק צד אחד מפגין והאחרים שותקים מישהו עלול להתבלבל ולחשוב שהרוב חושבים כמוהו".

 

הצבע הכתום כיכב באחרונה בקמפיינים פוליטיים מאוקראינה ועד גוש קטיף. עכשיו מבקש א', פסיכולוג תושב ירושלים, להעלות על הבמה צבע חדש: הירוק. הוא מציע לתומכי ההתנתקות להביע את תמיכתם בתוכנית באמצעות סרטים ירוקים.

 

 

"אפשר לקנות סרט בד, או לגזור פיסת בד ירוקה. מעניין תוך כמה זמן נתחיל לראות עוד מכוניות כאלה", כתב א' בדוא"ל שהפיץ בקרב חבריו.

 

"במקור הצבע הירוק לקוח מהמאבקים באירלנד", הסביר בראיון ל-ynet א', שלא רצה להזדהות בשמו מחשש לפגוע במטופליו, "שם הירוקים והכתומים ייצגו קתולים ופרוטסטנטים. מישהו אמר לי שירוק זה הצבע של החמאס, אבל אני חושב שלירוק יש הרבה קונוטציות וזו לא הכי חזקה. אחר כך אמרו לי, שבמעגל הצבעים הירוק הוא אכן מנוגד לכתום, וזה חיזק את ההחלטה שלי".

 

"אני לא שייך לגוף פוליטי ולא מייצג אף אחד, אבל אני חושב שנראה כאילו אין תמיכה בתוכנית ההתנתקות, אנשים רואים רק צד אחד ועלולים לחשוב

שאין תמיכה בהתנתקות, ודווקא יש", הוא הוסיף.

 

לדבריו, "זו הצהרה נגדית, נגד ההתנגדות להתנתקות, של אנשים התומכים בהתנתקות, ואני חושב שצריכה להיות גם אמירה כזו", הוסיף.

 

א' סיפר על רעיונות נוספים שיש לו: "יש כל מיני סטיקרים שהייתי רוצה להוציא, כמו: 'יהודי לא מגרש יהודי, אז מי כן?' וגם 'יהודי לא מגרש יהודיה', ועוד כל מיני רעיונות".

 

עד עכשיו, סיפר א', נשאר הרעיון שלו בגדר יוזמה פרטית: "על האוטו שלי כבר יש סרט ירוק, אבל לצערי עוד לא ראיתי אף אחד אחר. אני מאוד מקווה שזה יצליח, אני סקרן. יכול להיות שפתאום זה יתפוס תאוצה וכולם יתלו סרטים ירוקים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלית קוסובסקי
(אילוסטרציה)
צילום: גלית קוסובסקי
מומלצים