שתף קטע נבחר

חשד: העיתונאי עמית לוינסון כלא והזניח את אביו

אביו של לוינסון חולץ על ידי מכבי האש ממחסן בתל אביב, שם נכלא בתנאים לא ראויים. הבן הסביר כי התכונן לסדר את המחסן עם אביו, ועזב אותו רק לזמן קצר. הוא אף הדגיש, כי אחותו היא שמנסה להעליל עליו, אך הוא זה שמטפל באב 24 שעות ביממה

משטרת מרחב ירקון עצרה את ההיסטוריון והעיתונאי עמית לוינסון, בן 50, בחשד לכליאת שווא, תקיפה והתעללות פיזית בחסר ישע. זאת לאחר שלפנות בוקר (יום א') התגלה אביו בן ה-91 כלוא במחסן ברחוב פנקס בתל אביב.

 

סמוך לשעה 3:00 לפנות בוקר התקבל דיווח במוקד מד"א ומכבי אש על אדם כלוא שזועק זעקות שבר מתוך מחסן ברחוב.

 

מכבי האש שהגיעו למקום פרצו את הדלת ושם התגלה הקשיש כשהוא כלוא בתנאים שאינם ראויים למחיה וצחנת שתן וצואה אופפים אותו. מכבי האש הזעיקו את המשטרה למקום ובמקביל פינו כוחות מד"א את האיש לבית החולים איכילוב.

 

למקום הגיע בנו של הקשיש, שעוכב לחקירה. בדיון בדבר בקשת המשטרה להאריך את מעצרו אמר לוינסון כי אחותו, שאינה מאוזנת בנפשה, היא זו שמעלילה עליו דברים, כיוון שהיא רוחשת שנאה להוריו.

 

"אני עיתונאי ידוע והיסטוריון, אני דואג לאבא 24 שעות ביממה. לקחתי אותו למחסן שלנו כי רציתי לסדר אותו ולהשכיר אותו. האב הציע את עזרתו והייתי צריך לעזוב את המקום לחצי שעה. הלכתי משם, וכאשר הגעתי שוב הגיעה לשם גם המשטרה".

 

עוד אמר לוינסון: "אנחנו רוחצים אותו, אבל באותו יום הוא איבד את השליטה על הסוגרים. לפני כחודש וחצי ביקשתי עזרה מעובדת סוציאלית שהיתה אמורה להגיע היום כדי לעזור לנו".

 

פרקליטתו של החשוד, עורכת הדין נאוה דאהן בירנבויים אמרה כי אין כל טעם להשאיר את לוינסון במעצר כפי שהמשטרה מבקשת, מאחר שהבן צמוד לאביו ועוזר לו, וכי הדירה המדוברת היא לא המקום בו מתגורר האב אלא מחסן. עוד הסבירה עורכת הדין, כי האב אינו חבול אלא מוזנח, והאינפורמציה לפיה הבן מזניח את אביו היא עדות שמיעה בלבד, שאחד השכנים מסר למכבי האש ולמד"א.

 

נציג המשטרה, רס"מ יוני הירשהורן, אמר בבית המשפט כי אם לוינסון ישוחרר הוא עלול לשבש את החקירה לאחר שישפיע על האב ועל עדים נוספים. השופט, ציון קאפח, החליט בסיכומו של דבר להותירו במעצר עד שעה 19:00 ועד אז על המשטרה לגבות את עדותו של האב.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
לוינסון. האחות מעלילה
צילום: אבי כהן
מומלצים