שתף קטע נבחר

תלונה: מוקי הסית לאלימות כשיצא נגד המתנחלים

הזמר יצא נגד המתנחלים וטען כי יש לנהוג בהם ביד קשה. בתגובה הגישו סטודנטים התומכים במתנחלים ומתנגדים להתנתקות תלונה במשטרה, בגין הסתה לאלימות. במועצת יש"ע קוראים להחרים את הזמר

סטודנטים מ"תא כתום" הגישו בצהרים (יום א') תלונה במשטרה בגין הסתה לאלימות נגד הזמר מוקי, שהתבטא נגד המתנחלים כשאמר: "צריך להיכנס בהם ולשבור להם את העצמות, להעמיס אותם במשאיות ולסתום להם את הפה".

 

ב"תא כתום" אמרו, כי בעת רגישה כזו חובה על אנשים ידועים להיזהר בלשונם ולהימנע מאמירות המעודדות פעילות אלימה.

 

במועצת יש"ע הוסיפו: "דבריו של מוקי הם דברי בלע שמעידים על בורות ושנאה עיוורת, ואין להם מקום בשיח הציבורי בעניין ההסכמה או אי ההסכמה על תכנית שרון. מי שהכין את הקרקע ויצר את האווירה המתלהמת שמאפשרת אמירות מסיתות כגון אלו, הוא ראש הממשלה אריאל שרון, שלא בוחל באמצעים על מנת להכפיש וליצור דה-לגיטימציה לציבור המתיישבים".

 

מוקי מדבר
"לשבור להם את העצמות" / מירי חסון
למוקי, הזמר המצליח, יש דעה נחרצת על המתנחלים: "חארות, שמאיימים במלחמת אחים" וגם תוכנית איך לפנות אותם מגוש קטיף: "להעמיס במשאיות, לזרוק אותם באיזה פינה ולסתום להם את הפה". לשופט חשין שקרא לפצות את המפונים הוא אומר: "מי אתה בכלל? הם התיישבו במקום לא חוקי, למה לשלם להם?"
לכתבה המלאה

במועצת יש"ע אף קראו לחרם צרכנים: "אנו מצפים מציבור הצרכנים הישראלי להחרים לאלתר את הזמר מוקי וקוראים לאוניברסיטאות העברית ותל אביב שלא לקיים את הופעותיו ביום הסטודנט".

 

מקואליציית הסטודנטים - איחוד תאי השמאל בקמפוס אוניברסיטת תל-אביב - נמסר בתגובה כי "הקואליציה מתנגדת להסתה של תא כתום נגד הזמר מוקי. איתמר בן-גביר יכול לתת שיעורים פרטיים בהסתה, גזענות ופעילויות בלתי חוקיות בעליל. מצד שני, אנו מתעודדים מכך שגם גורמים כמו תא כתום ומר בן-גביר מכירים בשלטון החוק בישראל. נקווה שיזכרו זאת בפעם הבאה שיאספו צמיגים לחסימת כבישים".

 

הראיון המלא עם הזמר יתפרסם מחר ב"תזה" - עיתון אגודת הסטודנטים בתל אביב, לקראת הופעתו ביום הסטודנט ביום חמישי. לדבריו, "החארות האלו, זו קבוצה של קיצונים שמאיימים במלחמת אחים ובאלימות. אני מציע יומיים של עוצר צבאי על כל המדינה. שיגיעו משאיות לשטחים, יעמיסו את המתנחלים ויסגרו עניין. מי אתם בכלל, יא פושטקים פורעי חוק? אתם מאיימים נגדי במלחמה? כל הפרחחים האלה, צריך להיכנס בהם ולשבור להם את העצמות, להעמיס אותם במשאיות, לזרוק אותם באיזה פינה ולסתום להם את הפה".

 

בראיון תוקף מוקי קשות גם את שופט בית המשפט העליון שקרא לפצות את תושבי גוש קטיף על הפינוי: "מה שאמר כבוד השופט חשין - 'העם בחר להתנתק, העם ישלם', מה זה? מי אתה בכלל? האנשים האלו, המתנחלים, התיישבו במקום שהוא חוקית לא חלק מארץ ישראל. למה אני, אני(!) צריך לשלם להם. מה קרה?! אני לא מאמין לאנשים שמנהיגים חברה בשם אידיאלים, תמיד יש אינטרסים נסתרים מהעין. האנשים האלו התיישבו במקום שהוא חוקית לא חלק מארץ ישראל. למה אני, אני צריך לשלם להם. מה קרה?! למה זה שונה כשזה יהודים?".

 

 

בהתייחסו לחסימת הכבישים אמר: "היד הרכה שהמשטרה נוקטת כלפי אנשים שחוסמים כבישים ונועלים בתי ספר מוציאה אותי מדעתי. הרי אם זה היה ערבים אז היו שמים את כולם בכלא ומפוצצים אותם במכות. למה זה שונה כשזה יהודים? למה בהפגנה של ערבים המשטרה יורה באנשים ושוברת עצמות, וכשזאת הפגנה של חרדים אז עושים לשוטרים קורסים בפסיכולוגיה איך להתמודד איתם? גם אני לא רוצה כאן רוב ערבי. אבל אני לא יכול לקבל את זה שהמדינה שלי, מדינת חוק, יורה באזרחים מפגינים, ובאזרחים מפגינים מסוג אחר היא לא יורה. זה מתכון לאנרכיה, לאלימות". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
תא כתום (ארכיון)
צילום: גיל יוחנן
צילום: שאול גולן
מוקי. להיכנס בהם
צילום: שאול גולן
מומלצים