שתף קטע נבחר

ארה"ב: עברייני מין לא יתחפשו לסנטה קלאוס

הסנאט של מדינת אילינוי אישר הצעת חוק לפיה עברייני מין מורשעים לא יוכלו להתחפש לסנטה קלאוס ולארנב של פסחא. בנוסף, הם לא יוכלו להדליק את האורות שמחוץ לביתם במהלך "ליל כל הקדושים"

עברייני מין מורשעים לא יוכלו להתחפש בחג המולד לסנטה קלאוס, ולדמויות אחרות מאגדות החג. כך הוחלט אמש (שבת) בסנאט של מדינת אילינוי שבארצות הברית. כעת ממתין החוק לאישורו של מושל המדינה, רוד בלאגוז'ביץ'.

 

רשת הטלוויזיה האמריקנית ABC דיווחה כי חברי הסנאט הצביעו פה אחד בעד ההחלטה.

 

עוד הוחלט כי עברייני המין המורשעים לא יורשו להתחפש לארנב של פסחא, ולהדליק את האורות שמחוץ לבתיהם במהלך חג "ליל כל הקדושים".

 

"ליל כל הקדושים" עמד בבסיסה של הצעת החוק, אותה העלה הסנאטור ביל מיטצ'ל. הוא יזם את ההצעה לאחר שמספר הורים ממחוז דקטור טענו שילדיהם נקשו על דלתות בתיהם של עברייני מין במסגרת מסע ה"ממתק או תעלול" (Trick or Treat) המסורתי.

 

חוק רישום עברייני המין באילינוי מחייב את עברייני המין המורשעים לדווח למשטרה על מקום מגוריהם ועיסוקם. מאגר נתונים, המכיל את כתובתם ופרטים נוספים, נגיש לציבור הרחב דרך רשת האינטרנט.

 

בקרוב: רישום כלל-אמריקני

 

במקביל לחקיקת חוקים נגד עברייני מין במדינות השונות, הממשל האמריקני מתכוון להשיק בקרוב אתר אינטרנט בו יפורסמו פרטים אודות עברייני מין המתגוררים במדינות שונות בארה"ב. במשרד המשפטים מקווים שהאתר יעלה לרשת בעוד כחודשיים, ומוסרים כי המדינות אינן מחויבות למסור מידע, ויעשו זאת על בסיס התנדבותי.

 

התובע הכללי האמריקני, אלברטו גונזלס, הכריז ביום ו' על הקמת האתר, שיכלול נתונים שכבר עתה ניתן למצוא ברשת, באתרים עצמאיים שהקימו 49 מדינות בארה"ב. כל מדינות ארה"ב, מלבד אורגון, מפרסמת שמות, תמונות ומידע לגבי מספר אזרחים שהורשעו בעבירות מין שונות, בעיקר כאלו שבהן היו מעורבים ילדים, אולם לכל מדינה יש חוקים ותקנות משלה בנוגע לאפשרויות הגישה למידע.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא לעברייני מין (אילוסטרציה)
צילום: איי פי
מומלצים