שתף קטע נבחר

דאו-ג'ונס ירד ב-0.2%; נאסד"ק עלה ב-0.2%

פרשנים: הנפט מתייקר אל רמה יותר גבוהה, אבל "פד" משוכנע כי המשק בצמיחה איתנה יחסית

לאחר העליות שסגרו אמש את המסחר בבורסות העיקריות של ארה"ב, נרשמה היום (ג') תוצאה מעורבת.

 

הנתונים, בסיום המסחר בניו-יורק: מדד דאו-ג'ונס ירד בשיעור 0.19% (תנודה בת 20 נקודות), ונסגר על 10,504 נקודות; מדד נאסד"ק עלה בשיעור 0.24% (תנודה בת 5 נקודות), ונסגר על 2,062 נקודות.

 

פרשנים אמרו כי התנודות הנ"ל הושפעו, במיוחד, מכך שהנפט ממשיך להתייקר (מתקרב אל 50 דולר). ובעיקר - מגמת הירידות נבלמת חלקית (בנאסד"ק) וגם יחסית (בדאו) נוכח הערכת פדראל-ריזרב על מצב המשק והאינפלציה:

 

ראשי פדראל-ריזרב לא הוטרדו מן הסימנים (שפורסמו באפריל) ולפיהם המשק האמריקני מאיט את קצב הצמיחה. כך מתחוור מפרוטוקול הישיבה שקיימו (ביום 3 במאי) לקביעת הריבית הבסיסית. רוב המשתתפים בישיבה לא חשבו כי העלאת הריבית תפגע במשק. לעומת זאת, אנשי הוועדה לפעולות בשוק הפתוח (הדרג המוניטארי ב"פד") התייחסו כרגיל בעיקר לחשש מפני האינפלציה. וכך, הוחלט על העלאה שגרתית (פעם שביעית ברציפות) ובקצב כמו זה שבוצע בפעמים הקודמות.

 

במוקד המסחר

 

המניה של ג'נרל-מוטורס ירדה בשיעור 2.8% - לאחר שחברת דירוג-האשראי פיץ' הורידה את האג"ח של התאגיד הענקי לרמה של "זבל".

 

מניות ישראליות

 

  • בלטו בעליות: שופינג.קום עלתה בשיעור של 5.7%, בנפח מסחר בן 1.4 מיליון מניות – לאחר שאנליסטים (דויטשה-באנק) העלו את ההמלצה ל"החזק" (במקום "מכירה") במחיר יעד 15 דולר; סינרון עלתה בשיעור של 5.7%, בנפח מסחר בן 487 אלף מניות – לאחר שהודיעה כי הרשויות בסין פתחו בפניה את שוק הטיפולים האסתטיים; בי.או.אס עלתה בשיעור של 2.2%, בנפח מסחר בן 7 אלף מניות – לאחר שהודיעה כי תגייס עד 2.5 מיליון דולר בהנפקה פרטית; טבע עלתה בשיעור של 1.6%, בנפח מסחר בן 4.1 מיליוני מניות – לאחר שאנליסטים (פייפר-ג'פרי) חזרו על המלצה "תשואת יתר" במחיר יעד 37 דולר; טופ אימג' עלתה בשיעור של 1.0%, בנפח מסחר בן 5 אלף מניות – לאחר שהודיעה על חוזה חדש בגרמניה; פורמולה עלתה בשיעור של 1.0%, בנפח מסחר בן 4 אלף מניות – לאחר שדיווחה על גידול (18%) בהכנסות לרמה של 129 מיליון דולר ועל הקטנת הרווח לסך 1.8 מיליון דולר (לעומת 2.6% אשתקד).
  • בלטו בירידות: אלטק ירדה בשיעור של 23.9%, בנפח מסחר בן 1.5 מיליון מניות – לאחר שדיווחה כי הכנסותיה גדלו (13%) לרמה של 7.9 מיליון דולר ועל רווח בסך 192 אלף דולר, אבל ציינה כי ברבעון השני תהיה ירידה בהכנסות; גורונט ירדה בשיעור של 6.5%, בנפח מסחר בן 857 אלף מניות; מר ירדה בשיעור של 1.8%, בנפח מסחר בן 3 אלף מניות – לאחר שהודיעה על חוזה נוסף בספרד.

פורסם לראשונה 24/05/2005 17:00

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
לא החליטו על כיוון אחיד
צילום: איי פי
מומלצים