שתף קטע נבחר

שטייניץ: לצאת למבצע צבאי או לדחות ההתנתקות

יו"ר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת הסביר, כי אין לבצע את ההתנתקות תחת אש, כדי שהתהליך לא ייתפס כהתרפסות. לכן, הוא ממליץ לראש הממשלה לצאת למבצע צבאי רחב היקף שימגר את כוחו של החמאס, כיוון שאבו מאזן לא מסוגל לעשות כן

"לישראל יש שתי ברירות. או לצאת למבצע צבאי מקיף נגד תשתיות הטרור, או לדחות את ההתנתקות. בלתי אפשרי, מעשי ומוסרי לבקש מתושבי גוש קטיף להתנתק תחת אש". כך הסביר היום (ד') יו"ר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, ח"כ יובל שטייניץ (ליכוד) בשיחה עם ynet.

 

 

 

שטייניץ אומר כי ראש הממשלה חייב להחליט על מבצע צבאי רחב היקף כדי לקטוע את תהליך התחזקות החמאס. "די ברור שהרשות לא תפגין יד קשה נגד ארגוני הטרור, ואלה יעשו הכול כדי שההתנתקות תתקיים תחת אש. אי אפשר לטמון את הראש בחול".

 

לדבריו, "אני צופה, וזו הערכה גם של חלק מגורמי הביטחון, שהפלסטינים יפעילו מנהרות תופת, ירו מרגמות ואף ינסו לירות אר.פי.ג'י על האוטובוסים שמפנים את המתנחלים. צריך להבין כי בשטח יהיו עשרות אלפי אנשים. אלפים ממתנגדי ההתנתקות, אלפי שוטרים וחיילים שיגעו ללא נגמ"שים ונשק כדי לפנות".

 

שטייניץ הסביר עוד, כי "האמת היא שהפסקת האש הולכת לכיוון שלילי. על פי מפת הדרכים, הפסקת האש אמורה להיות המבוא לתחילת איסוף הנשק. אבו מאזן התחייב לכך במהלך הבחירות לתפקיד יו"ר הרשות, אולם אנו עדים למצב הפוך, שבו הפלסטינים ובמיוחד החמאס מנצלים את ההפוגה להתאוששות מהמכות שצה"ל הנחית עליהם. הם מכינים גל טרור שתחילתו בהתנתקות".

 

לדבריו, הרמטכ"ל וגורמי המודיעין הזהירו בדיונים בוועדה, שהחמאס חזק יותר צבאית והיכולות שלו גבוהות בהרבה מאשר בשלהי תקופתו של ערפאת.

 

"אסור שההתנתקות תהפוך להתרפסות. אבל לצערי אי התגובה של צה"ל לירי יוצרת מצב שבו אנו מתרפסים. קראתי לראש הממשלה להודיע לארה"ב שאנחנו לא רואים יותר באבו מאזן פרטנר לשלום ולהסכמים הדדיים, וזאת בגלל הנכונות שלו לאפשר לחמאס להיבחר לפרלמנט. אפילו ערפאת נמנע בשעתו מלאפשר להם זאת", הדגיש.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: פייר תורג'מן
שטייניץ. אופציה צבאית
צילום: פייר תורג'מן
צילום: רויטרס
החמאס. "הולך ומתחזק" (ארכיון)
צילום: רויטרס
מומלצים