שתף קטע נבחר

זינוק של 4,650% ברווחי עשות אשקלון

הרווח הנקי של מפעל הנשק הממשלתי, הסתכם ברבעון האחרון ב-5.12 מיליון שקל. המכירות עלו ב-13% והסתכמו ב-50.3 מיליון שקל. המפעל נתקל בקשיים בדרך להפרטתו עקב מאבק העובדים

חברת עשות אשקלון רשמה ברבעון הראשון של שנת 2005 רווח נקי של 5.12 מיליון שקלים - עלייה של לא פחות מ-4,650% ברווחי החברה ביחס לרבעון הראשון של שנת 2004, בו רשמה החברה רווחים זעומים של 108 אלף שקלים בלבד.

 

הכנסות החברה ברבעון הסתכמו ב-50.32 מיליון שקלים, עלייה של 13% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

 

חלק מההכנסות נובע מפרוייקט שהחברה מכרה למשרד הביטחון תמורת 5.3 מיליון שקל. ההכנסות מכסות הפרשות שהחברה הפרישה ברבעון האחרון של שנת 2004 לביצוע הפרוייקט שביצועו נדחה והוא יצא לפועל רק השנה.

 

הרווח התפעולי של החברה הסתכם ב-1.27 מיליון שקל, ירידה של 2% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

 

יתרת המזומנים של החברה עמדה ב-31 למרץ 2005 על 63.6 מיליוני שקלים. מדובר בירידה של 17% לעומת יתרת המזומנים שעמדה לרשות החברה בסיום הרבעון הראשון של 2004.

 

עשות אשקלון עוסקת בייצור מוצרי מתכת ומערכות לכלי טיס ולרכב קרבי. החברה נסחרת בבורסה לניירות ערך בתל-אביב, לפי שווי שוק של 63.8 מיליוני שקלים. התעשייה הצבאית, השייכת למדינה, מחזיקה ב-87.5% מהחברה.

 

הממשלה החליטה להפריט את החברה, אך הליך ההפרטה נחל עד כה כישלון חרוץ, בעיקר בשל מאבקם העיקש של עובדי המפעל נגד ההפרטה. לאחרונה החריף המאבק וגלש לאלימות, והעובדים אף כלאו את המנכ"ל במשך לילה שלם במפעל.

 

לאחרונה קיבלה רשות החברות הממשלתיות הצעות רכש מחברות שונות שהתמודדו על רכישת המפעל, אך נאלצה לפסול את כל ההצעות, לאחר שהרוכשים הפוטנציאליים הודיעו בהצעות הרכש שיתקשו לרכוש את המפעל כיוון שהממשלה עדיין לא הגיעה להסכם עם העובדים וכיוון שנמנעה מהם האפשרות להיכנס למפעל. בעקבות פסילת המכרז הקודם, פרסמה הממשלה מכרז חדש, הכולל הטבות מופלגות לרוכשים הפוטנציאליים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים