שתף קטע נבחר

רשמית: סין לא תזרז את הרפורמה במט"ח

בכירי המשלה הסינית לא נתנו שום סימן לכך שהמהלכים לקראת ניודו של המטבע יפסיקו להיות הדרגתיים

המהלכים שנוקטת סין-העממית לניוד המטבע שלה ימשיכו להיות הדרגתיים. זה המסר שעלה מדברים אשר אמר היום (ו') בכיר בממשלה הסינית.

 

"עלינו להמשיך ולהתקדם אל עבר רפורמה, אולם יש לכבד את היציבות" - אמר נגיד הבנק המרכזי של סין, ז'ו שיאוצ'ואן. והוסיף: "תיזמון הוא חשוב מבחינת הממשלה, כדי לפתור את הבעיות".

 

הוא הבהיר כי כלכלת ארצו נשענת במידה רבה על ייצוא, כדי לצמוח. עם זאת, לא כלל בדבריו התייחסות ישירה אל המחלוקת בין ממשלת סין לבין הממשל האמריקני - אשר תובע, יותר ויותר במפגיע, כי סין תפעל בתוך 6 חודשים לנייד את המטבע יואן (שמוצמד כיום, למן 1994, ברמה של 8.28 יואן לדולר) כדי שייווצר בסיס יותר הוגן למאזן הסחר בין 2 המדינות. הנגיד דיבר בפני ועידה שהתכנסה בסיאול בירת דרום-קוריאה.

 

אתמול תבע שר האוצר האמריקני, ג'ון סנואו, כי סין תפעל בתוך 6 חודשים לנייד את המטבע שלה. הוא איים (באורח מובלע) כי במקרה שלא תהיה התקדמות ראויה-לשמה בתחום זה, ארה"ב תקבע כי סין עוסקת במניפולציות על שערי-החליפין - קביעה שתהווה בסיס לסנקציות כלכיות נגד המעצמה האסיינית.

 

בכירים בבנק המרכזי של סין אמרו היום כי אין בפיהם תגובה על דברי השר האמריקני; משרדי החוץ והמסחר והאוצר של סין הפנו את השואלים בעניין זה אל הבנק המרכזי. בדו"ח הרבעוני המעודכן שלו (שפורסם תמול), הבנק המרכיז הצהיר כי הינו צפוי לשמר את היצציבות הבסיסית בתחום שערי-החליפין של היואן.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים