שתף קטע נבחר

בת 15 נרצחה בדרך לקניון, נעצר חשוד בן 16

גופת הנערה, מעיין ספיר, נמצאה בחצר מבנה ששימש בעבר בית ספר "אורט" במרכז העיר ועליה סימני אלימות וחנק. מהמשטרה נמסר כי הגופה היתה מוטלת בחצר כשהיא עירומה. בשעות הלילה נעצר חשוד ברצח, נער בן 16 מרחובות בעל עבר פלילי, שקשר את עצמו לרצח

אין קץ לאכזריות: מעיין ספיר בת 15, תלמידה מצטיינת בכיתה ט' ברחובות, נרצחה אמש (יום ו') וגופתה נמצאה בחצר בית ספר נטוש ברחוב הנביאים בעיר, כשהיא עירומה ועליה סימני אלימות קשים וחנק. הבוקר זוהתה הגופה, לאחר שאמה הגיעה לדווח על היעדרותה. המשטרה עצרה חשוד ברצח, נער בן 16 מרחובות, בעל עבר פלילי. לטענת המשטרה, במהלך חקירתו הוא קשר את עצמו לאירוע. במשטרה מנסים עדיין לגלות מה היה המניע לרצח המזעזע.

  

שתי נערות ונער, שעברו אמש ליד מבנה ששימש בית הספר של "אורט" סמוך לשעה 22:00, הבחינו במשהו חריג. נער שהתקרב לבדוק במה מדובר גילה את הגופה ומיהר להזעיק את המשטרה.

 

אנשי המעבדה לזיהוי פלילי של משטרת מרחב שפלה מיהרו למקום, ולעיניהם התגלה מראה מזעזע: בחצר המבנה שנמצא ברחוב הנביאים, שכבה גופתה של הנערה, עירומה ועליה סימני אלימות קשים בפלג גופה העליון ובצווארה. בתחילה סברו שהיא צעירה כבת 20, אך מאוחר יותר התברר למשטרה שהנרצחת היתה בת 15.

 

אנשי המעבדה לזיהוי פלילי עמלו במשך שעה ארוכה למצוא ראיות על הגופה ובזירת הרצח. מיד עם הגיעם של החוקרים לזירת הרצח, ניסו להרכיב פרופיל של החשוד שביצע את הרצח. הם העלו את שמו של נער בן 16 בעל עבר פלילי המתגורר באזור. צוותי משטרה הגיעו אליו, ועצרו אותו לאחר שהיה בהשפעת דבק מגע שהריח. החשוד, בעל עבר פלילי בעבירות אלימות וסמים, לומד במעון לחוסים בצפון הארץ, והיה בחופשה בעת שביצע ככל הנראה את הרצח.

 

מאוחר יותר בעקבות מידע מודיעיני ותחקור של אנשים באזור הצליחו להגיע לחשוד במעשה, שקשר עצמו לאירוע. בערב הוא יובא לבית משפט לדיון בהארכת מעצרו.

 

האם קיבלה את ההודעה המרה כשדיווחה על היעדרות הבת

  

כוחות גדולים של המשטרה, בפיקודו של מפקד מרחב שפלה, ניצב-משנה יפרח דוכובני, הגיעו למקום וערכו סריקות ברדיוס של מאות מטרים בניסיון לאתר בחשיכה כל בדל של ראייה שיוכל לסייע בפענוח הפרשה.

 

לדברי דוכובני, "מדובר במקרה קשה מאוד. כרגע אין לנו עדים למעשה. כל החקירה נמצאת בראשיתה". במשטרה ניסו בשעות הלילה לזהות את הצעירה וליצור קשר עם בני משפחתה.

 

בסביבות השעה 6:00 בבוקר הגיעה אמה של הנערה לתחנת המשטרה ברחובות וביקשה להודיע על היעדרות בתה. השוטרים שמעו ממנה את תיאורה של הנערה והבינו שככל הנראה מדובר בנערה שנרצחה וגופתה נמצאה בבית הספר הנטוש.

 

הם ביקשו מהאם להביא את תמונתה של הבת ואז מסרו לה את הידיעה המרה על כך שבתה נרצחה. הנרצחת היתה תלמידה מצטיינת, בת אמצעית להוריה. היא הותירה שני אחים. 

 

הנהלת בית הספר "אורט רחובות" תתכנס במוצאי שבת לדיון עם גורמים בכירים בעירייה ועם אנשי השירות הסוציאלי כדי להכין את הקרקע לשיחות עם התלמידים בדבר הרצח.


פורסם לראשונה 27/05/2005 23:47

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום : עוזיעם ספיר
מעיין ספיר
צילום : עוזיעם ספיר
מומלצים