שתף קטע נבחר

ניתוח שאיבת שומן והקטנת חזה נגמר בטיפול נמרץ

בבית-החולים בנתניה נאבקים הרופאים על חיי אשה, שעברה ניתוח לשאיבת שומן ולהקטנת חזה במרפאה פרטית. יום לאחר הניתוח התאוששה וקיבלה מרופא מכתב שחרור, אבל אז התמוטטה

ביום חמישי האחרון עברה תושבת נתניה, בשנות ה-40 לחייה, ניתוח לשאיבת שומן ולהקטנת חזה במרכז הרפואי "מדיקל אסתטיק" בעיר. הניתוח בוצע בהרדמה מלאה כמקובל, וללא בעיות. לאחר מכן הועברה להתאוששות במרפאה. את הלילה העבירה באשפוז ובשישי בבוקר בדק אותה רופא ונתן לה מכתב שחרור.

 

כאשר חשה בטוב, קמה מהמיטה והחלה להלך במרפאה. לפתע, כשהמתינה למשפחה, החל ראשה להסתחרר. היא עוד הספיקה לגשת למזוג לעצמה כוס מים, אך לאחר שלגמה מעט איבדה את יציבותה והתמוטטה.

 

אחות שהבחינה בנעשה מיהרה אל האשה וניסתה לעוררה, אך לשווא. ל-ynet נודע כי במרפאה לא שהה באותו זמן רופא מוסמך, שיוכל להפעיל את מערכת ההחייאה. האחות חייגה למוקד מד"א והודיעה ש"האשה התעלפה". לכן מד"א שלח אמבולנס ועליו נהג וחובש בלבד, ללא רופא. 

 

כאשר ניגשו השניים אל האשה הם הבחינו כי היא שוכבת ללא דופק וללא נשימה, מה שהצריך פעולת החייאה של ממש. השניים ניסו לברר היכן נמצא הרופא שניתח את האשה, אולם האחות סיפרה ש"הרופא כבר עזב את המרפאה".

 

החובש והנהג הבחינו בעגלת החייאה שנמצאה במרפאה, אך בהיעדר רופא או פאראמדיק מוסמך, לא יכלו לעשות דבר, ונאלצו להזעיק ניידת טיפול נמרץ. בינתיים, המשיכו במאמצי החייאה. חלפו מספר דקות נוספות עד שהגיעה ניידת טיפול נמרץ ועליה שני פאראמדיקים. כאשר אלה הגיעו, המשיכו לבצע באשה פעולות החייאה מתקדמות. לאחר דקות ספורות שבה נשימתה והיא הועברה במצב קשה מאוד לבית-החולים "לניאדו".

 

"ניתוח כפול - רק בבית חולים"

 

ד"ר אבינועם שקולניק, המנהל הרפואי של לניאדו, אשר טיפל באשה, אמר ל-ynet כי ההליך הרפואי אותו עברה הוא ללא ספק הסיבה להתמוטטותה. סיבת הסיבוך היא דימום שנגרם כתוצאה מן הניתוח כמעט בכל האזורים בו בוצע. "זו לא תופעה נדירה אבל כאן בוצעו שני ניתוחים בו זמנית, וזהו מהלך שחייבים לקחת בחשבון לפני הביצוע. צריך לדעת שמאבדים הרבה דם, ולכן צריך לתת בו דם".

 

ד"ר שקולניק ציין כי ניתוח שכזה צריך להתבצע בבית-חולים מסודר. "שילוב בין שני הניתוחים - הקטנת חזה ושאיבת שומן - נחשב להליך מורכב, וצריך להיעשות בבית-חולים כללי שיש בו הציוד הנלווה והצוותים הרפואיים הנלווים". הוא הוסיף כי במרפאה היה צריך להימצא רופא צמוד, עד שהחולה משתחררת לביתה.

 

במשרד הבריאות דווחו על המקרה, וכעת ממתינים להתייחסות המרכז הרפואי, בטרם יוחלט כיצד יש לנקוט בעניין, והאם יש מקום לפתוח בחקירה.

 

מעורכי הדין של "מדיקל אסתטיק" נמסר בתחילה: "מידע אודות מטופל חסוי כל עוד המטופל לא הסיר חסינות. שיקולים רפואיים נערכים על-ידי רופאים המוסמכים לכך, ולא עיתונאים". לאחר פרסום הכתבה ביקשו במרכז הרפואי להדגיש כי את מכתב השחרור מהמרפאה קיבלה האשה רק לאחר שהתאוששה ונבדקה היטב על-ידי רופא.  

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סי די בנק
ניתוח. אילוסטרציה
צילום: סי די בנק
מומלצים