שתף קטע נבחר

כתב אישום נגד אלגור ודייויס בפרשת צינורות המזה"ת

השניים מואשמים בקבלת דבר במרמה ובעבירות על חוק ני"ע. רשות ניירות ערך חשדה כי דייויס ואלגור קיבלו במרמה את אישור האסיפה הכללית לקבלת 250 אלף שקל בחודש במשך 3 שנים עבור שירותי ייעוץ וניהול

שנתיים לאחר שרשות ני"ע פתחה בחקירה בפרשת חברת צינורות המזרח התיכון, הוגשו אתמול כתבי אישום בפרשה נגד אביב אלגור ואיאן דייויס, העומדים בראש קבוצת המשקיעים הבריטית 3- איי ולשעבר בעלי השליטה בצינורות המזרח התיכון.

 

הפרקליטות, שהגישה את כתבי האישום לבית המשפט המחוזי, מאשימה את השניים בקבלת דבר במרמה ובעבירות על חוק ני"ע.

 

3- איי מתמחה בהשקעות במפעלי תעשייה ומחזיקה בחברת ויטה פרי הגליל. הקבוצה היתה בעבר שותפה עם גאון אחזקות בצינורות המזרח התיכון, אולם כיום נותרה עם אחזקה של 5% בלבד.

 

כתב האישום הוגש גם נגד רו"ח אסתר אלדן-אלפסי, ששימשה בשנת 2000 מנכ"ל צינורות המזרח התיכון, ונגד עו"ד אבי שץ, שטיפל על-פי כתב האישום בענייניים שונים של קבוצת 3- איי.

 

לפני כשנתיים עצרה רשות ני"ע את אלגור ודייויס בחשד שהשתמשו כביכול ב"איש קש" כדי לאשר עיסקה לתשלום 250

אלף שקל בחודש לבעלי השליטה בצינורות המזרח התיכון.

 

רשות ניירות ערך חשדה כי דייויס ואלגור קיבלו במרמה את אישור האסיפה הכללית של צינורות המזרח התיכון להתקשרות בהסכם עם בעלי השליטה, שלפיו יקבלו האחרונים 250 אלף שקל בחודש במשך 3 שנים עבור שירותי ייעוץ וניהול. עוד טענה הרשות כי השניים הסתירו מציבור המשקיעים את העובדה שקיבלו מהחברה ללא אישור כדין דמי ייעוץ וניהול בהיקף של מיליוני שקלים.

 

חוק החברות קובע כי עיסקה של חברה עם בעלי השליטה בה אינה יכולה להתבצע ללא אישור האסיפה הכללית שבה אמור להתקיים שליש בלתי נגוע" - כלומר, שליש מבעלי המניות שאין להם עניין אישי בעיסקה. רק אז מניח החוק שהעיסקה לא נגועה.

 

עוה"ד אורן אדרת ונתי שמחוני, באי כוחו של אבי שץ, מסרו בתגובה: "אנו מביעים צער על ההחלטה להעמיד את עו"ד שץ לדין. למיטב הערכתנו המקצועית, לאחר ניהול המשפט תוכח חפותו המלאה. אנו בטוחים בחפותו".

 

פרופ' קנת מן, המייצג את דייויס, מסר: "לפני עשיית הפעולה המיוחסת לנאשם בכתב האישום, נערכה התייעצות עם עורכי דין וניתן אור ירוק על-ידי יועצים משפטיים. דמי הניהול ששולמו, שולמו שנים רבות, כאשר חברת כור היתה הבעלים של צינורות המזרח התיכון, ובעצם הלקוח שלי קיבל את הזכות לקבל דמי ניהול. לא היה כאן צורך לקבל אישור נוסף".

 

את תגובתם של עו"ד אלי זוהר, בא כוחו של אלגור, ושל פרופ' דוד ליבאי ועו"ד רות ליטבק, באי כוחה של אלדן, לא ניתן היה

לקבל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:אבי כהן
אביב אלגור, מבעלי צינורות המזרח התיכון
צילום:אבי כהן
מומלצים