שתף קטע נבחר

מפוטרי מיפרומאל יקבלו פיצוי נוסף של 3.75 מליון שקל

על-פי ההסכם שנחתם עם ההנהלה, יקבלו 200 העובדים המפוטרים פיצויים מוגדלים של 3.75 מליון שקל, בנוסף לפיצויים המגיעים להם כחוק. עמיר פרץ: יש לחוקק חוק שיחייב הנהלות להודיע לעובדים לפחות שנה מראש על סגירת המפעל

 

ההסתדרות חתמה היום (ב') עם הנהלת מפעל האלומיניום הירושלמי מיפרומאל על הסכם להבטחת זכויות העובדים. על-פי ההסכם יקבלו 200 העובדים המפוטרים 3.75 מליון שקל פיצויים מוגדלים, בנוסף לפיצויים המגיעים להם כחוק.

 

כמו-כן תקום ועדה משותפת להנהלת מיפרומאל, הנהלת אקסטל וההסתדרות שתפעל לשילובם של חלק מהעובדים באקסטל.

 

הנהלת המפעל הודיעה לעובדים לפני כשלושה שבועות על פיטוריהם ועל כוונתה לסגור את המפעל בסוף חודש יוני, בעקבות הקשיים הכספיים אליו נקלע המפעל.

 

בעקבות ההסכם של ההנהלה עם חברת אקסטל, לרכישת המפעל וזכות להשתמש במלאי אך ללא חידוש העבודה, התבצרו העובדים במפעל לפני כשבוע ולא איפשרו כניסה ויציאה של סחורות.

 

אתמול בלילה הנהלת המפעל קיימה משא-ומתן עם צוות נציגים מההסתדרות, הכולל את מנכ"ל האגף לאיגוד מקצועי, צחי טבקמן, מזכ"ל הסתדרות החשמל והמתכת, גבי אסרף, ויו"ר ההסתדרות במרחב ירושלים דני בן-שטרית. היום בבוקר חתמו הצדדים על ההסכם.

  

עמיר פרץ, יו"ר ההסתדרות, אמר הבוקר: "המקרה של מיפרומאל מלמד שיש לחוקק חוק שיחייב הנהלות להודיע לעובדים לפחות שנה מראש על סגירת המפעל ועל פיטוריהם. חברה שלא תוגדר כך תוגדר כחברה בפירוק ואז יקבלו העובדים את זכות הסירוב הראשונה על רכישת המפעל".

 

"במדינת ישראל מעדיפים, לצערי הרב, לתת לכרישי הנדל"ן את המפעלים על חשבון התעשיה ועל חשבון העובדים. בשטח של מיפרומאל עדיף שתהיה תעשייה שתתן פרנסה ולא עוד קניון. יש לתת לעובדים את ההזדמנות למצוא עבודה או לרכוש את המפעל", הוסיף פרץ.

 

מיפרומאל (לשעבר מפעלי רוממה) העסיק בשנות השיא שלו 540 עובדים. המפעל עסק בעיצוב מערכות אלומיניום וייצור וצביעה של פרופילי אלומיניום. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דני בש, מנכ"ל אקסטל. יקלוט עובדים
צילום: שאול גולן
עמיר פרץ. "לא עוד קניון"
צילום: שאול גולן
מומלצים