שתף קטע נבחר

הממשלה תעודד העתקת 60 מפעלים לדרום

תוך מתן הטבות נרחבות. המפעלים יקבלו קרקע בחינם באזור התעשייה בשדרות או בנתיבות, שתעבור לבעלותם אחרי 10 שנים

התאחדות התעשיינים, בראשות שרגא ברוש, גיבשה תוכנית לסיוע ולעידוד העתקת מפעלים ממרכז הארץ לנתיבות ולשדרות. ל"ידיעות אחרונות" נודע כי התוכנית, שזכתה להסכמת משרדי רה"מ, האוצר והתמ"ת, תוכרז כפרויקט לאומי. התוכנית תדרוש תוספת תקציב של 250 מיליון שקל.

 

בסוף החודש יתקיים כנס של ההתאחדות, בו תוצג התוכנית. הכוונה היא להעתיק 60 מפעלים, שחלקם כבר הביעו את הסכמתם למעבר, שייצרו אלפי מקומות עבודה ביישובים שבהם הגיעה האבטלה ל-15%. אם תצלח התוכנית, לאחר שנתיים היא תיושם גם ביישובים בצפון הארץ.

 

ההתאחדות, בשיתוף הממשלה, גיבשה סל של הטבות למפעלים העוברים. ההטבה המרכזית: הקצאה חינם של שטח להקמת המפעל באזור התעשייה ספיר בשדרות או באזור התעשייה נעם בנתיבות - קרקע שתועבר לבעלות המפעל לאחר 10 שנות פעילות. זאת, בנוסף למענקים שיקבל המפעל ממרכז ההשקעות על פי חוק עידוד השקעות הון. הממשלה תשתתף בהוצאות העתקת המפעל, ומשרד האוצר יסייע במימון הסבת עובדים לצורכי המפעל.

 

לצורך התוכנית הושגה הסכמה עם הרשויות המקומיות להנחות ופטורים בארנונה ובאגרות והיטלי פיתוח. בקרוב תוקם בהתאחדות התעשיינים מינהלת שתטפל מול הרשויות בכל הנושאים הביורוקרטים הכרוכים בהעתקת המפעל. ברוש אמר כי מטרת התוכנית היא הקטנת הפערים בחברה הישראלית באמצעות שיפור המצב הסוציו-אקונומי ביישובים חלשים על ידי יצירת מקומות עבודה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ישראל סאן
ברוש: מעודדים תעסוקה בפריפריה
צילום: ישראל סאן
מומלצים