שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מונה מחליף לאיריניאוס, אבל הוא לא מתפטר
  גורמים בכנסיה היוונית-אורתודוכסית מסרו שמועצת הכנסיה מינתה את הארכיבישוף קורנליוס למחליפו הזמני של איריניאוס, העומד במוקד פרשת מכירת הקרקעות במזרח ירושלים ליהודים. איריניאוס מתעקש: לא אתפטר, נבחרתי לכל חיי
  הטלטלה בכנסייה היוונית-אורתודוכסית של ירושלים רחוקה מלהיגמר. גורמים בכנסיה היוונית-אורתודוכסית מסרו הערב (יום ב') שמועצת הכנסיה מינתה מחליף לפטריארך אירינאוס הראשון, לאחר שמשכה את הכרתה בו לפני כשבועיים. המשבר התעורר סביב ידיעות על כך שהכנסיה מכרה נכסים בעיר העתיקה לידי ארגונים יהודיים.

   

  סוכנות רויטרס דיווחה שהארכיבישוף קורנליוס מונה למחליפו הזמני של איריניאוס. המנהל הכללי של הכנסיה, הבישופ אריסטארכוס, מסר שמועצת הכנסיה בחרה פה אחד בארכיבישוף קורנליוס כראש הכנסיה הזמני.

   

  לדברי אריסטארכוס, הכנסיה נאלצה לבחור מנהיג זמני שיוביל את הכנסיה, עד שייבחר פטריארך חדש. הוא הוסיף שהכנסיה מעוניינת לערוך בחירות חדשות, אך עדיין לא יודעים כמה זמן ייארך העניין.

   

  הפטריארך אירינאוס, מצידו, מתעקש לא לזוז מכסאו ופרסם הודעה שבה נאמר שהוא לא בגד באמונה של הכנסיה ולא איבד את רכוש ומורשת הכנסיה. הוא שב והדגיש שמונה לתפקיד למשך כל חייו, בהתאם לחוקי הכנסיה ולכן לא יתפטר.

   

  הנהגת הכנסיה והירדנים משכו את הכרתם

   

  רבים בכנסיה, בשטחים ובעולם הערבי דרשו להדיח את הפטריארך, בטענה שאותן עסקאות נעשו באישורו. שני הגופים העליונים של הכנסיה, "הסינוד הקדוש", ו"אחוות הקבר הקדוש" החליטו למשוך את הכרתם באיריניאוס ומינו ועדת שלושה שתנהל את ענייני הכנסיה במקומו.

   

  בעקבותיהם, הלכו גם הירדנים ומשכו את הכרתם בפטריארך. עבדאללה מלך ירדן חתם על ההחלטה, אך יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, טרם עשה זאת עד שוועדת החקירה הפלסטינית שמונתה לחקור את הנושא תגיש את המלצותיה.

   

  בכך לא תמו צרותיו של הפטריארך. בצעד חסר תקדים, התכנסו ראשי הכנסיה, המונה כ-300 מיליון מאמינים, בשבוע שעבר באיסטנבול והחליטו למשוך את הכרתם בו. הם קיוו שאיריניאוס יתפטר מרצונו, משום שמינויו הוא לכל החיים. למרות זאת, איריניאוס סירב להתפטר, וכפר בכל ההאשמות נגדו בטענו שאיש הכספים של הכנסיה מעל באמונו וביצע את העסקאות. 

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים