שתף קטע נבחר

סערת הגולן של יעלון: "הוא החל קמפיין במדים"

ח"כים בליכוד תוקפים את הרמטכ"ל, שהצהיר בראיון לעיתון ערבי כי ניתן לוותר על הרמה ולהגן על ישראל מקו אחר. ראש המועצה האזורית גולן: "מכבדים את דעותיו ביום פרישתו"

רגע לפני שהוא פושט את מדיו, הצליח הרמטכ"ל לחולל סערה ציבורית ופוליטית, עת הצהיר, בראיון לעיתון הנפוץ בעולם הערבי, כי אם ייכון שלום מלא ותימצא מנהיגות אחראית בסוריה - ניתן לוותר על רמת-הגולן.

 

יו"ר הקואליציה, ח"כ גדעון סער (ליכוד), האשים: "מדובר בהתבטאות בלתי אחראית מבחינה לאומית ובלתי תקינה, כאשר היא נשמעת מפי הקצין הבכיר ביותר בצה"ל שעדיין לובש מדים. על רמת הגולן חל החוק הישראלי והיא חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל". 

 

עמיתתו לסיעה, סגנית השר גילה גמליאל, תקפה את יעלון חזיתית: "נראה כי הוא התחיל את הקמפיין הפוליטי שלו להשתלבות במפלגת העבודה באמירות אומללות. רמת הגולן צריכה להישאר לעד בשטח מדינת ישראל ואין כל מקום לוויתורים על שטח חשוב זה".  

 

ח"כ רומן ברונפמן (יחד) שיבח, כצפוי, את רב-אלוף יעלון. "דבריו חשובים ביותר. הנכס האסטרטגי האמיתי של ישראל הוא לא הגולן, אלא נרמול מלא של היחסים עם העולם הערבי. הנרמול יתאפשר רק עם חזרה לגבולות 1967".

 

ואילו אלי מלכה, ראש המועצה האזורית גולן, העדיף לשמור על פרופיל נמוך. "אנו מכבדים את דעותיו ועמדותיו של הרמטכ"ל ביום פרישתו", אמר ל-ynet.  

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
סערה אחרונה. יעלון
צילום: איי אף פי
צילום: אתר הכנסת
קמפיין במדים. גמליאל
צילום: אתר הכנסת
צילום: אפי שריר
מכבדים אותו בפרישתו. מלכה
צילום: אפי שריר
מומלצים