שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  צנעני כועסת על גל וצרפתי

  מרגול עומדת לשפוט בתחרות "חזן נולד". כלומר, אם יהיה לה זמן. בכל מקרה, היא מבטיחה לא לשחזר את "הרשעות" של גל וצרפתי

  אחרי כוכב נולד, צדיק נולד ושדרן נולד, השטח בשל גם לתחרות ריאליטי בתחום החזנות, שזכתה לשם המסעיר "חזן נולד". השופטים שיבחרו בחזן הבא של המדינה הם ישי לפידות, היחצן ואיש המוזיקה, מרגלית צנעני, זמרת הנשמה, השחקן צק ברקמן ("אהבה מעבר לפינה") שכפי הנראה מתקרב לדת, ואנשי מוזיקה נוספים מתחום החזנות. סיבה מספיק טובה לצלצל למרגלית צנעני כדי להתענג על זיו קולה.

   

  צנעני, חזנות?

   

  "כן. תחרות חזנות היא דבר מוקפד, פיוטי. זה לא איזה דבר פרחי, אני יודעת מה זה כי יש לי רקע דתי. אני חניכת המזרחי, בני עקיבא. החברה שלי שלמדו איתי בכתה נהיו גוש אמונים".

   

  יש גם משהו בלוזי בחזנות.

   

  "זה של הנשמה, זה גם קצת דומה לפלמנקו, ובגלל זה הסכמתי. אני מקווה שיהיה לי זמן לבוא".

   

  אה. יכול להיות שלא תבואי?

   

  "אני מקווה שאני אספיק, שיהיה לי זמן".

   

  וה.. לו"ז שלך פנוי בזמן ההוא?

   

  "הלו"ז שלי עמוס בטירוף"

   

  הבנתי. ואיזה שופטת את תהיי? ריקי גל, או יותר בכיוון של צביקה פיק?

   

  "אני לא רוצה להיות דומה לאף אחד, אני רוצה לשפוט מהלב שלי. אני מתרגשת מאנשים שרוצים לשיר, ואני זמרת. לא רוצה לפגוע באף אחד. אולי אני אגיד לבנאדם שהייתי מעדיפה שירה יותר מהוקצעת".

   

  אז תתני ביקורות בונות.

   

  "כן. כי האגרסיביות הזאת היא דוחה בעיני. אולי תגידי איך אני אומרת את זה עם הפה הגדול שלי, אבל אני בוטה לאנשים רעים. לא לילדים קטנים ולא לאנשים שרועדים כמו עלה נידף ברוח. למה צריך להתאכזר אליהם? מה, בגללם מתו אנשים בלבנון? אני יכולה להגיד שאחד שר יוצא מן הכלל. את השני אני אגיד אולי תשפר. אני יש לי פה גדול על אנשים רעים, על פוליטיקאים שמעבירים החלטות שגורמות שואה כלכלית וחברתית. אבל אנשים צעירים חמודים שכל מה שהם רוצים זה להיות זמר, אני אצחק עליהם? מי אני בכלל?".

   

  הם גם מגיעים ממקום מאוד חשוף, החזנים הצעירים.

   

  "אני לא מבינה איך הם שכחו, כל אלה שיושבים בשופטים. דווקא צביקה הרבה פעמים נורא אנושי. הסתלבטו עליו לא פעם והוא יודע איך רמסו אותו וצחקו עליו, אלה שהיום אומרים שהוא מלך קרעו לו את הצורה. ובגלי צה"ל אני זוכרת את איך התקליטים שלו זורקים ועושים תחרות מי יקלע אותם לפח. אבל הוא הוכיח שהוא כותב יוצא מן הכלל ופרפורמר, במנגינות שלו תמיד יש מינוריות מקסימה. הוא, אני אוהבת את השפיטה שלו, אני לא אוהבת את הרשעות של שני אלה".

   

  זה באמת לא בסדר.

   

  "מה, הם עושים פולו אפ על הדוגמניות? כל הפוסל, במומו הוא פוסל, כתוב בגמרא. תראי מי אומר אף חזרזירי והגוף דבוק לצוואר, ובאיזה מילים הם משתמשים. ואלה הדימויים שמפריעים לי, לא הפסילה".

   

  אז חוץ ממרגול שתגיע אם יהיה לה זמן, יגיעו לתחרות גם מתחרים שעושים קריאה בתורה בסטאנדאפ, בסגנון אריק שרון, בסגנון עדות הראפ ואפילו התקבלה פניה ממוסלמי שרוצה לשיר תורה כמו מואזין.

   

  הטקסט שיושר חייב להיות מהמקורות. התחרות תתקיים ב-15 ביוני, במסגרת מסיבת הסיום של ילדי הפרוייקט החינוכי אור-אל. בתוכנית: קריוקי, בינגו והפעלות. הפרס לזוכה: חופשה משפחתית במלון, לארבעה אנשים לשלושה ימים באמצע השבוע. כנראה סוויטה, עוד לא סגור.

   

  אתם בעניין? האושידנים יתקיימו ב-14 ביוני, בקניון ערים בכפר סבא, שהוא אגב הקניון שעורר את זעמו של הציבור הדתי על פתיחתו בשבת. ההרשמה כאן

   

  וסבתא-רבה של המדור היתה אומרת: בזמני ראפ לא היה עדה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ג'ו קוט
  מרגול. אולי תגיע
  צילום: ג'ו קוט
  חזן נולד. אולי תהיה סוויטה
  לאתר ההטבות
  מומלצים