שתף קטע נבחר

פעילים ריססו "חלוץ רוצח" בשכונת מגוריו

"לחלוץ יש דם על הכנפיים" כתבו פעילים נגד הרמטכ"ל הבא, ביום כניסתו לתפקיד, על הקירות בשכונת מגוריו בצפון תל אביב. הם הביעו מחאה בכך, לדבריהם, שאדם האחראי למות אזרחים פלסטינים נכנס לתפקיד הבכיר בצה"ל

קבלת פנים לוהטת: כתובות גרפיטי בגנות הרמטכ"ל הנכנס היום לתפקידו, דן חלוץ, נמצאו הבוקר (יום ד') בשכונת מגוריו שבצפון תל אביב. בין הכתובות: "חלוץ, יש לך דם על הכנפיים", "לדן חלוץ יש דם על הידיים" ו"דן חלוץ רצח 9 ילדים".

 

מאחורי הכתובות עומדת קבוצת צעירים המכנה עצמה "פעילים נגד פושעי מלחמה" ששמו לעצמם מטרה לרסס כתובת אלה על מנת להדגיש, לטענתם, את העובדה שהרמטכ"ל הנכנס אינו פועל לכאורה על פי כללי המוסר.

 

הם מתייחסים בכך להתבטאויותיו של חלוץ בעקבות ניסיון ההתנקשות בפעיל החמאס סלאח שחאדה, שבמהלכו נעשה שימוש בפצצה שגרמה למותם

של 14 אזרחים פלסטינים, בהם ילדים. בעקבות ההפצצה, צוטט חלוץ ב"הארץ" כאומר לטייסים: "תשנו טוב בלילה, אני ישן טוב בלילה". בעקבות כך נמתחה עליו ביקורת בבג"ץ, בעתירה נגד מינויו. עם זאת, לא פסל בג"ץ את המינוי.

 

דנה, אחת הפעילות שריססה את הכתובות, אמרה הבוקר ל-ynet: "באנו לרסס ב-2 לפנות בוקר. רצינו להראות לשכנים של דן חלוץ שבשכונה שלהם גר רוצח. אחרי שעתיים יצאנו משם, למרות שאחד הצוותים נתקל בתושבים שעברו - אבל הם לא הפריעו לנו במשימה".

 

לדבריה, "אני יודעת שמדובר במעשה לא חוקי, אבל אני מעדיפה לא להפריע לאזרחי ישראל בשריפת צמיגים ולעשות פעולה שקטה יותר. בכל פעם שאנחנו מפגינים, אנחנו מתעמתים עם שוטרים. חסכנו את העימות הזה והעברנו את המסר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דלית שחם
הכתובות ליד בית חלוץ
צילום: דלית שחם
צילום: דובר צה"ל
חלוץ. ישן טוב
צילום: דובר צה"ל
מומלצים