שתף קטע נבחר

פרקליטת מחוז דרום נגד עזרא: למה הודח מזרחי?

יסכה ליבוביץ' לא שוכחת. בכנס עורכי הדין באילת היא תוקפת את החלטתו של השר לביטחון פנים גדעון עזרא להדיח את ניצב משה מזרחי מתפקיד ראש אגף החקירות "בדרך לוועידת המפלגה", כהגדרתה. "מה המסר? האם יש שוטר שייקח סיכונים בחקירות כאלה?"

חזית מזרחי נפתחת שוב: פרקליטת מחוז הדרום, עו"ד יסכה לייבוביץ', תוקפת היום (ד') את השר לביטחון פנים, גדעון עזרא, על החלטתו להעביר את ניצב משה מזרחי מתפקידו כראש אגף חקירות במשטרה לרשות אגף קהילה ומשמר אזרחי במשטרה, בעקבות פרשת האזנות הסתר.

 

במושב בנושא מיגור השחיתות השלטונית שהתקיים במסגרת יומו האחרון של הכנס השנתי של לשכת עורכי הדין באילת בו השתתף גם ניצב

 מזרחי עצמו, אמרה לייבוביץ': "משה מזרחי לחם בתופעות לא שגרתיות, וגם את סטה מהוראות שלא היו קיימות, גם אם היתה חריגה מסויימת, השאלה היא אם זה המקרה שבו ראש החוקרים צריך לפנות את כסאו בלי משפט, בלי הליך משפטי ומשמעתי, כשהיועץ המשפטי לממשלה קובע שאין נגדו ראיות".

 

כזכור, לייבוביץ' ופרקליטת המדינה דאז, עדנה ארבל, סברו כי אין להעמיד את מזרחי לדין בפרשת הציתותים והאזנות הסתר. לייבוביץ' אף חיברה דו"ח שבו ניקתה את מזרחי מכל רבב. היועץ המשפטי לממשלה דאז, אליקים רובינשטיין, הכריע גם הוא בסופו של דבר כי אין להעמיד את מזרחי לדין ואולם חיבר דו"ח ציבורי נוקב שבו העיד כי "חשכו עיניו" למקרא החומרים שהונחו על שולחנו בפרשה.

 

ח"כ גלעד ארדן מהליכוד עתר לבג"ץ בדרישה להדיח את מזרחי מתפקידו – בג"ץ דחה את העתירה אך המליץ על נקיטת הליכים מנהליים נגד מזרחי. השר לביטחון פנים, גדעון עזרא, הורה על העברת מזרחי מתפקידו לתפקיד אחר במשטרה.

 

"המשטרה גם היא חורגת לעיתים, יש כל מיני רעות חולות, ולא ראיתי שמישהו פינה את כסאו בגלל עבירת משמעת", אמרה עו"ד לייבוביץ'. היא

הוסיפה: "לא ראיתי שבמדינה שלנו מישהו פינה כיסא בגלל עבירת משמעת אפילו והנה בחקירה הזאת, מוצא עצמו אדם מפנה את מקומו כאשר השר שלו יוצא לבשר זאת לוועידת המפלגה. מה המסר? האם יש שוטר שיקח סיכונים בחקירות כאלה? אני לא רואה הרבה שוטרים שיסכימו לקחת על עצמם תפקיד כזה, אם חפצי עבודה הם. איזה מן עידוד ניתן כאן למשטרה?"

 

לייבוביץ' הוסיפה: "היועץ המשפטי לממשלה כתב דו"חות ציבוריים לא מחמיאים ולא נפלה שערה משערות ראשו של מישהו. אבל כששוטר העז לחקור תופעות שחיתות הוא הלך הביתה. הוא היחיד במדינת ישראל ששילם על דו"ח ציבורי".

 

למזרחי עצמו ניתנה ההזדמנות להגיב במושב על הפרשה ואולם הוא בחר לקרוא שיר של ברכט, שפורסם באחד מעיתוני סוף השבוע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שי חזן "כל הנגב"
ליבוביץ'. למה הודח?
צילום: שי חזן "כל הנגב"
צילום: דן בלילטי
מזרחי. קרא שיר
צילום: דן בלילטי
מומלצים