שתף קטע נבחר

פרסום ראשון: רפי עגיב עתר לביהמ"ש נגד מכירת הפועל ת"א

עגיב, אחד מבעלי הקבוצה, טוען: "התנהגות הבעלים האחרים - סגול, תאומים ואורנשטיין - היא פזרנית וראוותנית. הניהול הכושל הביא לפגיעה במותג הפועל ת"א". רמון לקראת ההחלטה על קבוצת הניהול: "אין כרגע מועמדים מועדפים"

איש העסקים, רו"ח רפי עגיב, מבעלי קבוצת הכדורגל של הפועל תל-אביב עתר היום (ד') לבית המשפט המחוזי בתל-אביב וביקש להוציא צו על תנאי האוסר על השותפים האחרים, סמי סגול, משה תאומים ומרדכי אורנשטיין, למכור את הקבוצה לגורם אחר.

 

בעתירה מציין רפי עגיב, באמצעות פרקליטיו עו"ד יצחק יונגר ועו"ד דן פרידמן ממשרד פרידמן-יונגר, כי הוא עצמו לא היה מעורב בניהול הקבוצה בשנה וחצי האחרונות בשל מורת רוחו מדרכי הניהול, וכי המועדון צבר חובות בהיקף כולל של כ-70 מיליון שקל.

 

בעתירתו אומר עגיב: "המשיבות (חברותיהם של סמי סגול והשותפים האחרים) פועלות תוך התנהגות פזרנית וראוותנית, ללא כל קשר להיקפם הגדול של החובות. המדובר בהתנהלות פופוליסטית ובלתי אחראית המתעלמת ממצבה הכספי של הקבוצה, תוך העמדת הקבוצה ונושיה בפני סכנה של חדלות פירעון".

 

פרקליטיו של עגיב, עו"ד יונגר ופרידמן, טענו כי כתוצאה מהניהול הכושל הדרדר מצבה המקצועי של הקבוצה לשפל אותו לא ידעה מיום בו נרכשה מידי ההסתדרות. לטענתם, ניהול כושל זה הביא לפגיעה אנושה במותג "הפועל תל-אביב" ולפגיעה בערך הכלכלי של הקבוצה. עגיב מציין כי הציע מזה זמן להעביר לידיו את ניהול הפועל תל-אביב תוך התחייבות מצידו לניהול מקצועי והקטנת החובות.

 

בפן המעשי מציינים פרקליטי עגיב כי על-פי ההסכם בין בעלי המניות אי אפשר למכור את הקבוצה לשום גורם, משום שחייבים להעניק ראשית לשותפים האחרים וביניהם עגיב "זכות סירוב ראשונה". עוד מציינים הפרקליטים כי על המו"מ השונים המתקיימים למכירת הקבוצה שמע רו"ח רפי עגיב רק מכלי התקשורת – תוך שהשותפים האחרים אינם מוכנים כלל למסור לו מידע על עיסקה או עסקות המתגבשות.

 

חיים רמון: "אין עדיפות לאף אחד מהמתמודדים"

 

"עד סוף השבוע תתקבל החלטה למי הפועל תל אביב תימכר ומי ינהל אותה. נכון לעכשיו אין עדיפות לאף אחד מהמועמדים", כך אמר הבוקר יו"ר דירקטוריון הפועל תל אביב, חיים רמון.

 

בהנהלת הקבוצה מחכים לשובו ארצה ביום חמישי של הבעלים סמי סגול, בטרם תתקבל החלטה בנושא קבוצת הניהול החדשה. רמון הבהיר למקורביו כי נכון לעכשיו לא קיימת עדיפות לשום גורם המעוניין לרכוש את המועדון, וזאת למרות שג'קי בן זקן הגיע להבנות עקרוניות עם ההנהלה הנוכחית של הפועל תל אביב

 

ההחלטה הסופית תתקבל בהתאם להצעה הטובה ביותר, כאשר בנוסף לבן זקן קיימת גם הצעה מצד קבוצת אנשי עסקים בראשותו של היו"ר לשעבר מוני הראל. המיליארדר רומן אברמוביץ', הבעלים של צ'לסי, אינו מעוניין לרכוש חלק מהקבוצה אלא שוקל אפשרות לתמוך בה כספית בלבד.

 

מרירות רבה שוררת בקרב אוהדי הפועל תל אביב, וזאת מכיוון שמכבי תל אביב, מכבי חיפה ובית"ר ירושלים הולכות ומתחזקות. האוהדים חוששים מחזרה על טעויות שנעשו בעונה שעברה ומסחבת בנושא העברת הבעלות על הקבוצה שתפגע בהכנות לעונה הבאה. כעס גדול קיים על ההתנהלות המסורבלת ומספר אוהדים אמרו: "עוד מעט לא יישאר אף שחקן טוב שניתן לרכוש אותו, אלא רק שחקנים מדרגה שניה ושלישית. השחקנים הפוטנציאלים כבר חתומים בקבוצות אחרות ועוד מעט לא יהיה עם מי לדבר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ראובן שוורץ
עגיב, שמע על המכירה מהתקשורת
צילום: ראובן שוורץ
צילום: ראובן שוורץ
חיים רמון, ייתן את ההחלטה עד סוף השבוע
צילום: ראובן שוורץ
מומלצים