שתף קטע נבחר

פורז הציע טיסות לפעילים בשינוי

מפלגת שינוי לא מצליחה להיפטר מהלכלוך. כמה חודשים לאחר שהתפוצצה פרשת פריצקי והקלטות, פורסמה אמש בערוץ 1 קלטת אחרת, שבה נשמעים פעילים המקורבים לפריצקי דורשים מפורז תמורה בעד שיתוף פעולה איתו, והוא מבטיח להם דלת פתוחה אצלו - וגם, "אם אתם מדי פעם חושבים שאתם צריכים להיות באיזו נסיעה לחוץ לארץ, אני מוכן גם לממן"

חודשים לא רבים לאחר שהתפוצצה פרשת פריצקי והקלטות, פרסם אמש (ד') הערוץ הראשון קלטת חדשה בה נשמע ח"כ אברהם פורז, מציע לכאורה נסיעות לחו"ל לשני חברי מועצת שינוי.

 

מדובר בשני פעילים הנחשבים לתומכים של פריצקי, ושכמה מבני משפחותיהם רשומים במפלגתו החדשה של הח"כ המודח משינוי. אחד מן הפעילים הוא גדי בן שמואל, המשמש כיו"ר סניפי שינוי. בקלטת, שהוקלטה בחשאי לפני כחודש, נשמע פורז משוחח עם בן שמואל, קורא לו ולחבריו להפסיק פרסום עיתון אינטרנטי המועבר באמצעות דואר אלקטרוני, לפתוח דף חדש - ואף לנסוע לחו"ל על חשבון המפלגה.

 

וכך נשמעת השיחה, כפי שפורסמה בערוץ הראשון:

 

פורז: "אם אתם רוצים לפתוח דף חדש של שיתוף פעולה, אין לי שום דבר אישי נגד אף אחד מכם. באמת אין לי שום דבר אישי נגד כל אחד מכם. אין

לי! אני לא עשיתי שום רע לדעתי, עד היום, ואתה לא לי, ואין לי שום דבר נגדך. אם אתם רוצים לפתוח דף חדש, קודם כל תפסיקו להוציא את העיתון הזה. אתם רוצים להידבר? אין לי בעיה לתת לכל אחד ייצוג בכל המקומות. אבל אם אני חושב שכל מה שאני עושה, שאם אני מניח שאחד ייכנס לוועדה, בכל מה שהוא יעשה, זה למחרת הכל יהיה בעיתונים ובהכפשות. אני לא מעוניין, אני מודה בזה".

פורז ממשיך: "תפסיקו להוציא את העיתון הזה. בואו נראה איך אנחנו הולכים לשיתוף פעולה".

גדי בן שמעון: "איך? איך?"

פורז: "שיתוף פעולה".

בן שמעון: "סגרת את העיתון - סתמת לנו את הפה".

פורז: "תשמע..."

בן שמעון: "אז מה עשית? בוא מה אתה נותן לנו כדי..."

פורז: "או קיי, או קיי"

בן שמעון: "לשלב אותנו בתוך המפלגה שהיא שלנו גם כן".

פורז: "בוא תראה. לכו תחשבו מה אתם רוצים ממני, מה אני יכול להציע לך?"

בן שמעון: "אני לא רוצה בית מלון. או קיי. בית מלון".

פורז: "תגיד לי מה אתה רוצה?"

בן שמעון: "אני רוצה, איך אתה משלב אותנו?"

פורז: "הדבר הבסיסי שאני יכול לתת לכם אותו בקלות, בהתחייבות, שתהיה לכם דלת פתוחה אליי, אתם יכולים לבוא להיפגש, לדבר איתי ולהציע לי, ואני מוכן להתחשב בכם. יש לכם עוד משהו. תגיד לי,אתם מדי פעם חושבים שאתם צריכים להיות באיזו נסיעה לחוץ לארץ, אני מוכן, וגם לממן".

 

יצויין כי משמיעת הקלטת ניתן להתרשם שפורז לא מנסה לשחד את יריביו הפוליטיים, אלא שבן שמעון מנסה למשוך את פורז בלשון. משפטנים העריכו הלילה כי מן הפרשה הזאת "ספק אם ייצא משהו", אבל הבעיה של פורז תהיה ההתמודדות עם הביקורת הציבורית שתגיע בעקבות פרסום הקלטות. שינוי תיראה, שוב, כמפלגה שטוהר המידות לא לגמרי איתן באמותיה, והמפלגה צפויה לאבד את אותה ארשת של תמימות ושל ניקיון כפיים שנדבקה אליה.

 

פורז מסר בתגובה לפרסום הקלטת, כי "השיחה עם השניים הייתה שיחת מסדרון חסרת חשיבות שנעשתה ביוזמתם, כאשר מטרתם הברורה הייתה לתפור לי תיק נוסף כפי שניסה לעשות בשעתו ח"כ פריצקי".

 

פורז הוסיף כי "מי שמחליט על נסיעות מטעם שינוי היא ועדת נסיעות בראשותו של ח"כ רצאבי ואני אף אינני חבר בוועדה. כל אלה שנסעו מטעם

שינוי לוועידה של מפלגות ליברליות בבולגריה נבחרו על ידי הוועדה ולי לא הייתה כל מעורבות בהרכב המשלחת".

 

גם יו"ר שינוי, ח"כ טומי לפיד התייחס לקלטת ואמר: "החבורה של פריצקי שניסתה ללכלך את פורז בעבר מנסה זאת שוב, באמצעים הלקוחים מסרטי מאפיה. אלה הם עשבים שוטים שאי אפשר לסבול את נוכחותם במפלגה נקיית כפיים, כאשר היעד שלהם הוא הפוליטיקאי הכי נקי בכנסת, ובתרגיל שפל הם מנסים למשוך אותו בלשונו, אך הוא לא אמר שום דבר שצריך להתבייש בו".

  

השר מתן וילנאי מיהר לפרסם הודעה הערב בה נאמר: "מתברר שמאחורי החזות התמימה של מפלגת שינוי מסתתרים מזימות ויצרים המעידים על כך שהמפלגה המתיימרת להיות הישרה בפוליטיקה שולטת בצורה מושחתת". וילנאי קרא לטומי לפיד לפטר את פורז לאלתר. כמו כן, קרא וילנאי ליועץ המשפטי לממשלה לבדוק אם ניתן להעמיד את פורז לדין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טל כהן
פורז. "מוכן להתחשב בכם"
צילום: טל כהן
צילום:אלכס קולומויסקי
פריצקי. ניסיון נקמה?
צילום:אלכס קולומויסקי
מומלצים