שתף קטע נבחר

תוכנית בצה"ל: הקיבוצניקים ישחקו מתנחלים

במערכת הביטחון נבחנת האפשרות לשכור קיבוץ בנגב המערבי, כדי להתאמן עליו כמודל לפינוי גוש קטיף. הכוונה היא להשתמש בבתי התושבים כמדמים בתי התנחלות ובחברי היישוב כשחקנים, בתרגיל שייערך ממש לפני ביצוע תוכנית ההתנתקות

מערכת הביטחון בוחנת אפשרות לשכור קיבוץ בנגב המערבי לתקופה מוגבלת, כדי להתאמן עליו כמודל לפינוי יישובי גוש קטיף. כך נודע היום (ה') ל-ynet. בצה"ל ובמועצה האזורית אשכול מאשרים את הידיעה.

 

 

בשבועות האחרונים פנו גורמים במערכת הביטחון ליישובים בנגב המערבי, ביניהם הקיבוץ כרם שלום שעל גבול רפיח, כדי לבחון את האפשרות לשכור את היישוב. הכוונה היא להשתמש בבתי התושבים ובחברי היישוב כשחקנים בתרגיל שייערך ממש לפני ביצוע תוכנית ההתנתקות.

 

פניות ברוח זאת נעשו כבר לפני כשבועיים לקיבוץ כרם שלום, הנמצא בדרום הנגב המערבי. כמו כן נבחנת אפשרות לקיים את התרגיל באחד משלושת היישובים הסמוכים למעבר כיסופים: נירים, ניר עוז או עין השלושה.

 

הגורמים המופקדים על ביצוע ההתנתקות מתכננים לאפשר לכוחות, באמצעות שכירת היישוב כולו, לבצע דימוי מלא של הפינוי.

 

אם וכאשר יתקבל האישור של היישובים - בתמורה לתשלום כמובן - ייערך תרגיל המודל ברמת המפקדות של מבצעי ההתנתקות, קרי: פיקוד דרום

ומפקדות הפינוי של המחוז הדרומי במשטרה. מאוחר יותר, בתלות בחוזה עם אותו יישוב, יתורגלו ככל הנראה הכוחות האמורים להתדפק על דלתות התושבים בעצמם.

 

לדברי גורמים בצה"ל, שכירת יישוב שלם היא "אפשרות שכרגע נבחנת", אך לא נסגרה עסקה עם אף אחד מהיישובים שהוזכרו.

 

ראש המועצה האזורית אשכול, אורי נעמתי, אישר שהתקיימו מגעים שכאלה, לפחות עם אחד הקיבוצים שבשטח המועצה. משרד הביטחון, דובר צה"ל ודוברות משטרת ישראל לא מסרו עדיין תגובתם לידיעה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הקיבוץ ידמה התנחלות
צילום: משה מילנר, לע"מ
מומלצים