שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מאזדה MPV הבא: רק ליפן

  מאזדה מתכוונת להציג יורש למוביל הנוסעים המוכר והוותיק. אבל חובבי ה-MPV צפויים לאכזבה: הוא ככל הנראה לא ייצא מיפן

  מנהלי מאזדה נחושים להוציא ממבחר הדגמים האירופי והאמריקני שלהם את ה-MPV. זה אומר שמבחינתנו לא יהיה יורש למוביל הנוסעים המצליח של שוק הרכב המקומי. היפנים לעומתנו, דווקא כן יזכו ליורש.

   

  לא מתאים לאמריקה

   

  כפי שדיווחנו בעבר, במאזדה החליטו שה-MPV הנוכחי שלהם קטן מדי עבור ארצות הברית, אך גדול מדי עבור אירופה. בארץ כל האפשרויות הכלי הזה לא רושם הצלחה גדולה כרגע. ומכיוון שמאזדה מתכוננת כעת למתקפה הגדולה בתולדותיה על השוק האמריקני, החליטו שם לוותר על ה-MPV לחלוטין.

   

  במקום המיניוואן, כך היפנים, הם יביאו לשוק הזה שני קרוס-אוברים. את הגדול שבהם אתם כבר מכירים, הקטן עדיין אינו זוכה לשום חשיפה. 

   

  חשוב ביפן

   

  אך למרות שזה נשמע מוזר, דווקא ביפן מאזדה אינה יכולה לוותר על מובילי נוסעים. בארץ השמש העולה קיים ביקוש גדול למדי למיניוואנים גדולים, אם כי כאלה בעלי מראה ואופי שונים מאד מהמקובל באמריקה - ניסן סרנה והונדה סטפ-וואגון מייצגים את הסגנון.

   

  לכן נמצאת כעת מאזדה בשיאו של תהליך פתוח מהיר של מיניוואן עבור השוק הביתי, במידות קטנות מאלה המוכרות מה-MPV. אנחנו משערים כי מדובר במרכב ארוך, אך נמוך יחסית. יתכן עם דמיון מסוים ל-MX-ספורט-טורינג, מכונית התצוגה שנחשפה לפני ארבע שנים בז'נבה. זו האחרונה העניקה רמז לפרויקט שבוטל מאז.

   

  ומה עוד מספרים היפנים? שהימנעותם מהשוק האירופאי אומרת שאין צורך לפתח גרסת דיזל, ושבנוסף הוא ייוצר כנראה רק  עם הגה ימני. הדגם החדש יושק במהלך 2006, אך ייצור ה-MPV המוכר יימשך כנראה עד לשבועות הראשונים של 2007. זה אומר שאצלנו יש לו עוד שנתיים של שיווק, אך לא יהיה לו כל מחליף ישיר.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים