שתף קטע נבחר

מתנגדי ההתנתקות חסמו את כביש מס' 1

בשעה שרוב עם ישראל יושב בביתו וצופה במשחק הכדורגל - מתנגדי ההתנתקות לא נחים. הערב הם חסמו את כביש מס' 1 בשני הכיוונים. הם הצליחו לחסום את הכביש גם לאחר שהמשטרה הגיעה למקום. עשרה מהם נעצרו והועברו לחקירה בראשון לציון

עשרות פעילי ימין חסמו לסירוגין הערב (שבת) את כביש מספר 1, סמוך לכפר חב"ד, לשני הכיוונים. כוחות גדולים של משטרת מרחב שפלה הגיעו למקום ועצרו עשרה מפגינים, שנלקחו לחקירה בתחנת ראשון לציון. אך פעילים נוספים המשיכו להתגודד במקום, ואף הצליחו לחסום את הכביש שוב ושוב למרות נוכחות המשטרה.

 

 

המפגינים יצאו מכפר חב"ד, ככל הנראה לאחר שבילו את השבת במקום. הם החלו לחסום את הכביש וכשהגיעו כוחות משטרה עברו המפגינים לחסום את מסילת הברזל שעל יד כפר חב"ד. כוחות גדולים של משטרה ויס"מ הוזעקו לפנותם.

 

כוחות גדולים של משטרה המשיכו לאבטח את הכביש ואת מסילות הברזל על מנת לאפשר תנועה חופשית במקום, גם לאחר ביצוע המעצרים.

 

הפעם האחרונה שבה חסמו המתנחלים כבישים היתהלפני כעשרה ימים, שאז חסמו את איילון צפון לתנועה בשעות העומס.

 

שבוע לפני כן חסמו מתנגדי ההתנתקות במבצע מתואם כ-40 צמתים וכבישים ברחבי המדינה. המשטרה עצרה כמעט 300 מפגינים, אבל לא הצליחה למנוע הפרעות כבדות לתנועה. מחלף גהה, מחלף מורשה, צומת סומך, צומת גלילות, הכניסות לירושלים ולבאר שבע - כולם נחסמו. פעילי הימין: "הצלחה אדירה". במשטרה אומרים: בזמן ההתנתקות - המצב יהיה יותר גרוע.

 

במהלך השבוע החלה המערכת המשפטית לפעול נגד חוסמי הכבישים, כשכתב אישום הוגש נגד שי מלכה ואריאל וונגרובר בבית משפט השלום בירושלים, בעבירה של ארגון הפגנות בלתי חוקיות. זאת על רקע פעילותם לחסימת כבישים בניסיון לסכל את ביצוע תוכנית ההתנתקות. פרקליטות מחוז ירושלים ביקשה מבית המשפט להשאירם במעצר עד תום ההליכים.

 

בכתב האישום צויין בין היתר כי השניים הקימו את מטה תנועת הבית הלאומי שבאמצעותו תיאמו את פעילותם הבלתי חוקית לחסימת הכבישים. הם פתחו והפעילו חשבון בנק לשם מימון פעולות התנועה ואף פרשו רשת של פעילים לצורך תיאום החסימות בשטח.

 

שיאה של הפעילות היה ב-16 במאי בשעה 17:00, כשבכל רחבי הארץ החלו הפגנות בלתי חוקיות וחסימות צמתים וצירים. במהלכם אירועים אלה נעצרו מאות אנשים. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
חסימת כבישים (ארכיון)
צילום: אבי כהן
מומלצים