שתף קטע נבחר

בגלל ההתנתקות: פעילי ימין נעלו משרדי הממשלה

פעילי ימין פשטו הלילה על משרדים ממשלתיים בכל רחבי הארץ, בהם משרדי הפנים, מס הכנסה, הביטוח הלאומי ורשות הדואר והדביקו את המנעולים כדי שלא ייפתחו. על המשרדים הודבקו כרוזים עליהם נכתב: "אם תושבי מדינת ישראל לא יתעוררו מחלום הבלהות המדינה כולה תינעל, תשותק". משטרת ת"א: בקרית הממשלה בתל אביב הצליחו המאבטחים להבריח את הפעילים. בירושלים נעצרו חמישה פעילים בני 15

המחאה נגד ההתנתקות: פעילי ימין נעלו הבוקר (יום א') משרדי ממשלה בכל רחבי הארץ במחאה על תוכנית ההתנתקות. הפעילים שפכו דבק (מסוג "סופרגלו") בתוך המנעולים במטרה שלא ייפתחו. המשרדים שננעלו בירושלים, תל אביב, גבעתיים, רמת גן, בני ברק, הרצליה, בת ים, חולון ועוד. בין היתר ננעלו משרדי הפנים, מס הכנסה, ביטוח לאומי ורשות הדואר. כוחות כיבוי אש ופורצים הוזעקו למשרדים הנעולים ופתחו אותם.

 

 

בתל-אביב דיווחה המשטרה כי המאבטחים הצליחו להבריח את פעילי הימין מקריית הממשלה בעיר. עם זאת דווח כי נזק נגרם למנעולי הכניסה ב-33 משרדים. על המנעולים הודבקו סטיקרים עליהם נכתב "יהודי לא מגרש יהודי". בין השאר, הצליחו הפעילים להזריק דבק למנעולי משרד הקליטה ברחוב אסתר מלכה, משרדי ההוצאה לפועל ברחוב נחלת בנימין ומשרד המשפטים ברחוב הנרייטה סולד.

 

חמישה נערים, בני כ-15 נעצרו בירושלים בחשד כי התכוונו לנעול משרדים ממשלתיים. הנערים הצליחו לנעול משרדים השייכים למשרד החינוך ולרשות לניירות ערך. כמו כן הם ניסו, על-פי החשד, לנעול את משרדי מנהלת סל"ע בשכונת גבעת שאול בעיר. שלושה מהנערים החזיקו בידיהם דבק מגע ו"פליירים". 

 

פעילים נגד ההתנתקות חיבלו בשלושה מנעולים של משרדי דואר שונים בפתח תקווה, עליהם הדביקו מדבקות ובהן נכתב "יהודי לא מגרש יהודי". משטרת פתח תקווה פתחה בחקירה.

 

הכרוזים: "המדינה כולה תינעל, תשותק"

 

פעילי הימין, שלפי החשד נעלו את משרדי הממשלה אמרו ל-ynet כי "הטענה שהמשטרה הצליחה להדוף פעילי ימין הינה שקר גמור. הפעולה בוצעה בשעות הלילה ולמעט מפגש אחד, עם מאבטחים בתל-אביב, לא נתקלו הפעילים באף כוח משטרה ובכוחות אבטחה. בירושלים נעצר צוות פעילים אחד. לא הוברחו פעילים משום מקום אחר". עוד אמרו: "נמשיך להיאבק בתוכנית הגירוש עד לביטולה".  


פותחים את משרדי התמ"ת בירושלים. צילום: גיל יוחנן

 

בכרוזים שנתלו על דלתות המשרדים נכתב: "הגירוש לא יעבור. אם כבישי הגישה לגוש קטיף ייסגרו – ייסגרו איתם גם יתר כבישי הארץ. אם בתי הספר בגוש קטיף יינעלו – יינעלו איתם גם יתר בתי הספר בארץ. אם משרדי הממשלה השונים ימשיכו לשתף פעולה עם השלטון המושחת – סניפיהם בכל רחבי הארץ ישותקו. אם תושבי מדינת ישראל לא יתעוררו מחלום הבלהות המדינה כולה תיסגר, תינעל, תשותק!".

 

עוד הושארו במקום מכתבים למנהלי הסניפים ובהם בקשה לקבל בהבנה את צעד המחאה "הבלתי-אלים", ואף להסביר זאת למבקרים בסניף. " מול משטר נורמלי אפשר להשמיע את קול העם בהפגנות, מחאות, שרשראות אנושיות ותליית דגלים. אך מול שלטון דיקטטורי, אנטי-דמוקרטי ואנטי-מוסרי בעליל נותרת לאזרחים הדואגים לשלום במדינה רק דרך אחת: מרי אזרחי בלתי-אלים עד להפלת השלטון האלים והמושחת", נכתב.  

 

לדברי מתנגדי ההתנתקות, "אם מישהו יעמוד שעה בתור למשרד הפנים או לדואר, או יעמוד שעתיים בפקק זה לא נורא... אך אם כולנו נשלם את המחיר הנורא של ביצוע התוכנית – זה יהיה נורא מאוד. המחאה שלנו תימשך בכל כלי (לא אלים) אפשרי, עד שכל המערכות יודו בעובדה שהולכת ומסתברת מרגע לרגע – אי אפשר לגרש יהודים בארץ-ישראל. אפילו השלטון הרקוב והמושחת מולו אנו נאבקים לא יוכל לעמוד מול עשרות ומאות אלפי אזרחים שישטפו את הרחובות בגל מחאה ענק, והם יאלצו לוותר על תוכנית הרשע".

 

מארגני המבצע טענו כי "זהו צעד נוסף בשרשרת הפעולות שמטרתם לזרוק את התוכנית הנוראה הזו לפח האשפה של ההיסטוריה". לדבריהם, "השלטון הדיקטטורי דוחק אותנו אל הפינה, ובדחף בלתי-מרוסן פועל כנגד כל התחזיות הביטחוניות, בצורה לא דמוקרטית ולא מוסרית. הבולדוזורים שמתעלמים מכל דרך מאבק רגילה לא מותירים לנו אלא לפעול בדרכים הללו עד לביטול גזירת הגירוש הנוראה". 

 

אתמול חסמו עשרות פעילי ימין לסירוגין את כביש מספר 1, סמוך לכפר חב"ד, לשני הכיוונים. כוחות גדולים של משטרת מרחב שפלה הגיעו למקום ועצרו עשרה מפגינים, שנלקחו לחקירה בתחנת ראשון לציון. אך פעילים נוספים המשיכו להתגודד במקום, ואף הצליחו לחסום את הכביש שוב ושוב למרות נוכחות המשטרה. 

 

ח"כ אבשלום וילן קרא הבוקר לשר הביטחון, שאול מופז, בתגובה לאירועים "להתחיל לפעול ברצינות נגד פעילי הימין העוברים על החוק". וילן אמר כי "הגיע הזמן לשתק את הנהגת המתנחלים בטרם היא תשתק את חייהם של אזרחי המדינה".

 

בהכנת הידיעה השתתפו רענן בן צור ואטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום מתוך ערוץ 2
משרד הפנים בתל אביב הבוקר
צילום מתוך ערוץ 2
צילום גיל יוחנן
פורצים את המשרדים בירושלים
צילום גיל יוחנן
צילום מתוך ערוץ 2
התורים במשרד הפנים בת"א הבוקר
צילום מתוך ערוץ 2
צילום: גיל יוחנן
הדבק הוזרק לתוך המנעולים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים