שתף קטע נבחר

הצצה ראשונה אל The Godfather

משחק הפעולה והפשע יכניס את השחקן לנעליו של עבריין מתחיל בניו יורק של שנת 1945. האם זו התשובה של EA ל-GTA? אף אחד לא ייתפלא אם The Godfather יהפוך לאחת ההצלחות הגדולות של 2005

משחק הפעולה והפשע The Godfather הוא אחד הכותרים המיוחצנים והמתוקשרים ביותר בשלב פיתוח של EA. ובצדק. ב-EA, למרות שלא מודים בכך בפה מלא, מקווים מאד ש-The Godfather יצליח לתת סוף סוף מענה לסידרת משחקי GTA, ששולטת ביד רמה בטבלת המכירות של משחקי הקונסולות. המשחק הוצג בתערוכת E3 האחרונה מאחורי דלתיים סגורות בלבד, וניכר מהמצגת שהוכנה עבור המשחק ש-EA משקיעה בו את כל היכולות השיווקיות המדהימות שלה.

 

ברגע שנכנסתי לביתן הסגור שבו הוצג The Godfather, ציפתה לי הפתעה. במקום המבנה הקבוע של מיני אולם קולנוע עם קירות שחורים ומסכי פלזמה גדולים, גיליתי שאני נמצא במשרדו של דון קורליאונה

בכבודו ובעצמו. EA שיחזרו את התפאורה של חדרו של קורליאונה בצורה הטובה ביותר שניתן לעשות בתערוכה, בהבדל אחד: במשרד המקורי של דון קורליאונה לא היה מסך פלזמה בגודל 50 אינץ`.

 

נכנסים לנעלי הסנדק

 

"ברוכים הבאים ל-The Godfather", בירך אותנו איש חברת EA, שהיה לבוש בחליפה שהזכירה באופן חשוד את הבגדים של הדון בעצמו. עם סיגר ביד ושיער משוח בשמן הוא הסביר לנו שהמצגת מורכבת משני חלקים. בחלק הראשון הוא יציג לפנינו כמה פרטים על המשחק, ובחלק השני נוכל לעבור ל"חדר העבודה" של משפחת קורליאונה, ולשחק בדמו של המשחק בעצמנו.

 

"The Godfather יכניס את השחקן לנעליו של עבריין מתחיל בניו יורק של שנת 1945. השחקן יוכל להגדיר במדוייק איך הדמות שלו תיראה, כולל תווי פנים ולבוש, ולאחר מכן יתחיל להשתלב בעסקי משפחת קורליאונה ובעסקי המאפיה של שנות הארבעים בכלל. בסופו של דבר, את המשחק תוכלו לנצח בשלוש דרכים: להפוך לדון של משפחה משלכם, להפוך לדון של משפחת קורליאונה, או להפוך לדון הראשי, ששולט על כל המשפחות ועסקי הפשע של העיר ניו יורק", הסביר לנו הדמוי-סנדק שלפנינו.

 

"בדמו שאני אדגים לפניכם היום תוכלו להתרשם בעיקר ממערכת השליטה בדמות, ובאופן יותר ספציפי ממערכת `היד השחורה` שהיא המערכת שמאפשרת לכם להפעיל אלימות במגוון עצום של דרכים על האנשים בעולם המשחק".

 

שחזור מדויק של ניו יורק בשנת 1945

 

הסנדק שלנו הפעיל את המשחק (הדמו שראינו רץ על קונסולת Xbox 360, בגרפיקה מרשימה מאד), ולפנינו הופיע המאפיונר המתחיל שלנו. הוא עמד בסמטת רחוב יחד עם קלמנזה, אחד ה`קצינים`

של משפחת קורליאונה, וקיבל משימה חדשה: ללכת ולטלטל קצת איזה ברנש שעושה למשפחה בעיות. ניו-יורק של שנת 1945 נראית מרשימה ומפורטת.

 

כל החנויות, האנשים והבניינים שוחזרו באופן מדויק למדי, למרות שהיתה לי תחושה שהרחובות ריקים קצת יחסית לשעה. המאפיונר שלנו רץ אל אחד הבניינים הסמוכים וטיפס אל הגג. שם חיכו לו כמה טיפוסים בחליפות-של-איומים, וכמו שהוא מופיע על הגג הם מתחילים לירות עליו כמו משוגעים. המאפיונר הצעיר שלף את האקדח והתחיל לירות.

 

"כמו שאתם רואים, מערכת הקרבות מאפשרת לכם להינעל על האויב, ולאחר מכן לכוון בדיוק היכן אתם רוצים שהכדור יפגע. זה חשוב, כי אם תירו לאויב בכתף למשל, תוכלו לאחר מכן לגשת אליו ולנער ממנו קצת מידע. הוא לא ימות כל כך מהר" אמר לנו הסנדק בקול סמכותי, ומיד ביצע: המאפיונר שלנו ירה וחיסל את כל האויבים על הגג מלבד אחד מהם, שכנראה היה חשוב למשימה.

 

מהלכה למעשה

 

לאחר מכן הוא ניגש לאותו טיפוס מפוקפק, תפס אותו בדש הבגד, והתחיל לחבוט בו באגרופים שאפילו דה-נירו לא יודע עדיין לתת. אחת לכמה שניות המאפיונר עצר וניסה לחלוב מהנחקר שלו עוד קצת מידע. בסוף, אחרי שכבר לא נשאר מה לחלוב, המאפיונר סחב בצווארון את הנחקר שלו אל קצה הגג, וזרק אותו למטה. Coooool, שיחררו בלחש האנשים בחדר. "עד כאן ההדגמה שלי" אמר הסנדק, "עכשיו תעברו בבקשה לחדר הסמוך, יש לנו שם עבורכם הצעה שקשה לסרב לה".

 

עברנו בנימוס לחדר השני: סלון גדול ומרווח, מלא כורסאות עור איטלקי כבדות, ומסכי טלויזיה שעוצבו כמו מסכים משנות החמישים המוקדמות. כל טלויזיה היתה עמדת הדגמה. התיישבתי עם דן דייויס, שלאחר מכן סיפר לי שתפקידו הוא אחד החשובים בפיתוח המשחק - הוא כותב את חוברת ההדרכה של המשחק. המשימה שהייתי צריך לבצע בדמו היתה חיסול של איזה בחור שעיצבן את קלמנזה (למעשה, זו היתה אותה משימה שהסנדק הראה לנו קודם). אבל במקום לבצע את המשימה החלטתי להסתובב קצת בעיר ולראות מה אפשר לעשות בה. דבר ראשון, תפסתי איזה שוטר מקוף והתחלתי להרביץ בו אגרופים.

 

"היד השחורה"

 

מערכת "היד השחורה" של האלימות במשחק היא אחד הדברים היותר מדליקים שראיתי בתערוכה השנה. זה עובד פחות או יותר ככה: עם כפתור ההדק השמאלי אני ננעל על אויב מסויים. לאחר מכן אני מתקרב אליו, ועם כפתור ההדק הימני תופס אותו בצווארון.

 

עכשיו אני יכול להתחיל לעשות איתו מה שבא לי: לצעוק עליו משפטים אלימים במיוחד (כמו למשל "אני אוריד לך את הראש ואשתין לך לתוך הגרון!") על ידי לחיצה על הכפתור הלבן בשלט ה-Xbox; לתת לו אגרופים מסוגים שונים על ידי שימוש בידית האנלוגית הימנית (כל תנועה של הידית מזיזה את היד הפנויה של המאפיונר שלנו, למטה - לוקח תנופה - למעלה - חובט בפנים); לגרור את האויב לכל מני מקומות (כך הסנדק זרק את הבחור שלנו מהגג בחדר הקודם) ואחרון חביב - לחיצה על שתי הידיות האנלוגיות בו זמנית תחנוק את האויב שלנו. מד הבריאות שלו ילך ויתרוקן וכך גם החשק שלו להסתיר מאיתנו מידע.

 

שימוש מושכל באלימות

 

"המשחק יחייב אתכם לעשות שימוש מושכל באלימות" אומר לי דן, "לא תוכלו סתם להרביץ לאנשים ברחוב, או לשוטרים. אלימות זה דבר רע לעסקים, ולכל ביטוי של אלימות יהיו השלכות. המטרה היא לרכוש אמון וכבוד מהאנשים בעיר, ולא להפחיד אותם. אם למשל תחסלו אזרח, המשטרה תסתובב ברחובות בצורה מוגברת. אם תחסלו חבר במשפחה יריבה, בני אותה משפחה יהפכו ליריבים בנפש שלכם. שחקן שירצה לכבוש בסופו של דבר את העיר כולה יצטרך להיות נבון וזהיר בפעולות שלו, ולא לחסל בצורה פזיזה". מלבד אלימות, המשחק ייתן לשחקן כמה אפשרויות נוספות לאינטראקציה עם דמויות אחרות בעולם, כמו שכנוע ומתן שוחד.

 

המשכתי להסתובב בעיר, התנסיתי עוד ועוד בחלוקת אגרופים ואיומים לתושבים חפים מפשע, ואפילו הצלחתי לשכנע איזה בעל מכולת להתחיל לשלם לי דמי חסות. זה לא היה קשה, רק הייתי צריך להראות לו מה אני יודע לעשות עם אלת בייסבול למקרר הבשר שלו. סיימתי את ההדגמה אחרי 20 דקות של אושר גנגסטרי טהור. למעשה, אחרי שסיימתי את המשימה הגיע דון קורליאונה בעצמו, נישק אותי בחגיגיות וקיבל אותי בחום למשפחה.

 

The Godfather יצא בסוף השנה לכל הקונסולות, ל-PC, וגם ל-Xbox 360. ייתכן אפילו שהוא יהיה אחד מכותרי ההשקה של הקונסולה. לאור ההשקעה הרבה של EA בכל תחומי המשחק, כולל הגרפיקה והסאונד (דיבוב של הכוכבים המקוריים!), וההתבססות על נוסחה דמויית-GTA שמזכירה את Mafia המצויין, אף אחד לא ייתפלא אם The Godfather יהפוך לאחת ההצלחות הגדולות של 2005. 

 

תערוכת E3 היא אירוע הגיימינג הגדול בעולם, המתקיים גם השנה במרכז הכנסים בלוס-אנג`לס. התערוכה כבר הסתיימה אך החדשות ממשיכות לזרום: ynet, בשיתוף פעולה עם אתר המשחקים הישראלי המוביל Vgames , מפרסם ידיעות, הכרזות וחשיפות של כתבי Vgames.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים