שתף קטע נבחר

צילום: אביגיל עוזי

אוואט לא שוער לנבחרת

"לו ניצלו האירים מעט מטעויותיו של אוואט, לא היתה מדינת ישראל שרויה בחגיגה מרנינה". עוזי ברעם מקווה שגם אברהם גרנט רואה - לנבחרת אין שוער

ייתכן שגם אני הייתי נותן ציון גבוה לדודו אוואט, שוער הנבחרת. הוא הציל בדאבלין כמה שערים ועמד בגבורה הירואית מול נבחרת חסונה ומאתגרת. אבל אדם נבון שרואה משחק, לא יכול לנתח אותו רק מנקודת מבחן התוצאה, אלא גם מנקודת ראות של מהלך המשחק.

 

לא באתי לבקר את משחקה של נבחרת ישראל. אברהם גרנט, בכישרון ובטוב טעם, מוציא מהנבחרת את מה שלא השכילו קודמיו, אבל אני מקווה שגם עיניו לא טחו מראות – שאין לנבחרת ישראל שוער. שוער שכל כדור במרכז הרחבה הוא 'כמעט שער', שוער שלא ידע בעבר, לא יודע בהווה וכנראה שלא יידע בעתיד לקדם כדורי גובה – איננו שוער לנבחרת.


רובי קין קורע את הרשת של אוואט, בשבת בדאבלין (צילום: AP)

 

שלשום, לו ניצלו האירים מעט מטעויותיו של אוואט, לא היתה מדינת ישראל שרויה בחגיגה כל-כך מרנינה. בעייתנו היא קשה, כיוון שגם ניר דוידוביץ' חלש מאוד בכדורי גובה, והוא נופל מדודו אוואט בהיתקלויות של אחד-על-אחד.

 

רמת הכדורגל הישראלי עלתה לבלי הכר משנות ה-60 וה-70, אבל לא רמת השוערים, שם יש ירידה טוטלית, כמעט קריסה. יעקב חודורוב, חיים לוין, יעקב ויצחק ויסוקר וחיים בוך, היו שוערים בעלי נוכחות ברחבה. בעיטת קרן לא היתה מוציאה אותם משלוותם ויציאתם לכדורים במרכז הרחבה היתה טובה ונכונה. אומרים שבספרד מחמיאים לאוואט ואפילו קבוצות צמרת חושקות בו. אני מאחל לו את כל ההצלחה שבעולם, אבל גם במשחקי קבוצתו סנטאנדר הוא לא מצא את עצמו בכדורי גובה ונכנע להם לא אחת.

 

אין שוער אמיתי לנבחרת, ולמרות אומץ הלב והאמפתיה אליו, חייבת ישראל למצוא שוער מזן אחר. יש כאלו בליגה שלנו, אבל קיים החשש מניסיונם הבינלאומי המועט. חובתו של אברהם גרנט לסתום את הפירצה. גם ביום הירואי של דודו אוואט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יוסי רוט
דודו אוואט וג'ון אושיי
צילום: יוסי רוט
צילום: גלעד קוולרציק
שוער שמצטיין בכדורי גובה - אוהד כהן, שוער העונה
צילום: גלעד קוולרציק
מומלצים