שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בוש ובלייר מתגייסים למען היבשת השחורה
  במסיבת עיתונאים משותפת בבית הלבן הצהירו שני המנהיגים על כוונתם להציג בפני ועידת המדינות המתועשות תוכנית למחיקת חובות מלאה למדינות אפריקה שנמצאות בתהליך של רפורמה. "אני מאמין שאנחנו מסוגלים לחסל את העוני באפריקה. זהו לא חלום באספמיה", אמר בוש והתחייב לתרום סכום של 674 מיליון דולר כדי לסייע ליבשת השחורה

  מתגייסים למען היבשת השחורה: "ארה"ב ובריטניה עובדות יחד על תוכנית לבטל את החוב של מדינות יבשת אפריקה הנמצאות בתהליך של רפורמה", כך אמר אמש (יום ג') נשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש, במסיבת עיתונאים משותפת עם ראש ממשלת בריטניה, טוני בלייר, בבית הלבן. בוש גם הבטיח לתרום סכום של 674 מיליון דולר כדי לסייע ליבשת השחורה.

   

  "שנינו מסכימים שאין להכביד על מדינות מתפתחות השקועות בחובות ונמצאות בתהליך רפורמה", אמר בוש. "ארה"ב ובריטניה מגבשות יחד הצעה לקראת ועידת

  המדינות המתועשות (G8), שמטרתה למחוק את החובות במלואם".

   

  הנשיא בוש הביע תמיכה במהלך שיזם והוביל בלייר להעברת סיוע כספי למדינות אפריקה, והשניים סיכמו להעניק למדינות שיוכיחו מדיניות כלכלית נכונה סיוע בסך 20 מיליארד דולר. בפגישה, כאמור, הצליחו השניים להגיע להבנות גם באשר להצעה של בלייר לקידום היוזמה למחיקת חובות מלאה עבור אפריקה. ועידת המדינות המתועשות, שבפניה תוצג היוזמה, תתכנס ב-6 ביולי.

   

  בלייר ביקש להבהיר כי המדינות המתפתחות יידרשו מצידן לעמוד בתנאים: "אין זו עסקה בה צד אחד נותן וצד אחד מקבל", אמר בלייר, "הכסף צריך לשמש לבריאות, לחינוך ולתשתיות".

   

  בוש: ניתן לחסל את העוני, זה לא חלום באספמיה

   

  בוש ובלייר הודיעו כי הם בונים יחד תכנית מקיפה, בה יושקעו 100% מאמצים למיגור העוני העולמי. הם שיבחו את מאמציהם של אנשי קולנוע ומוסיקאים, בראשם סולן להקת U2, בונו, שפועלים למיגור הרעב באפריקה. "אני מאמין שאנחנו מסוגלים לחסל את העוני באפריקה. זהו לא חלום באספמיה", אמר בוש.  

   

  באשר לישראל חזר ואמר בוש: "ארצות-הברית ובריטניה תומכות בתוכנית ההתנתקות של ישראל, ומתכוונות להמשיך לפעול לבנייתה של מדינה פלסטינית עצמאית". אך רוב דבריו הוקדשו לכוונת ממשלו לתמוך בארצות הנחשלות באפריקה, כדי לספק להן "הזדמנות להתחלה חדשה" ולחזון הדמוקרטיזציה במזרח התיכון.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: CNN
  זה לא חלום. בוש
  צילום: CNN
  צילום: איי פי
  המדינות יצטרכו לעמוד בדרישות. בלייר
  צילום: איי פי
  מומלצים