שתף קטע נבחר

האפיפיור נפגש עם יהודים - לדיון על האיידס באפריקה

קבוצת נציגים יהודים מרחבי העולם נפגשה לראשונה עם בנדיקטוס ה-16 ודנה עמו בפרוייקט משותף למאבק במחלת האיידס. בנוסף דנו הנוכחים בהתגברות האנטישמיות בעולם ובמאבק בטרור. האפיפיור הבטיח נכונות ל"עתיד של תקווה" בין הדתות

האפיפיור, בנדיקטוס ה-16, נפגש היום (ה') לראשונה מאז נכנס לתפקידו עם משלחת מנהיגים יהודיים מרחבי העולם. האפיפיור הבטיח להם כי ימשיך במאמצים בהם החל קודמו, יוחנן פאולוס השני, לחיזוק הקשר בין הדת הקתולית ליהודים.

 

המשתתפים דנו בפגישה גם בהתגברות האנטישמיות בעולם, ובמלחמה בטרור. האפיפיור מצידו הכיר בהיסטוריה "הסבוכה והכאובה לעיתים", שבין שתי הדתות והביע נכונות ל"עתיד של תקווה".

 

שגריר ישראל בוותיקן, עודד בן-חור, סיפר ל-ynet כי חברי המשלחת, בהם אנשי הקונגרס היהודי העולמי, הגיעו לברך את האפיפיור על כניסתו לתפקיד. "הם הגיעו לשם כדי לדבר בעיקר על פרויקט מיוחד שהם מקימים, בשיתוף פעולה עם הוותיקן, שמטרתו להיאבק במחלת האיידס באפריקה".

 

לדברי בן-חור, היהודים אספו כספים רבים כדי להשתתף במאבק באיידס והם רוצים להראות לאפיפיור ששיתוף פעולה בין-דתי יכול להתרחש לא רק בנושאים דתיים, אלא גם לתועלת החברה העולמית ולמטרות הומניות כלליות. עוד סיפר בן-חור כי מדובר במפגש קצר, ולכן התקשו הנציגים לדון לעומק בנושאים נוספים.

 

אתמול הסתיים כנס גדול בקורדובה, שעסק בנושאים יהודיים ובמאבק באנטישמיות. את הכנס ערך הארגון האירופי לביטחון ולשיתוף פעולה והשתתפו בו נציגי קהילות מכל העולם.

 

"אני עצמי כבר נפגשתי עם האפיפיור בעבר, עוד כשהיה קרדינל וגם כאפיפיור. הוא משכנע ובעל מחויבות עמוקה ואמיתית להרחיב את הדיאלוג עם העם היהודי וישראל בכללותו", מספר בן-חור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
האפיפיור בפגישה עם משלחת היהודים
צילום: איי פי
צילום: איי פי
הרב ישראל זינגר. נפגש
צילום: איי פי
מומלצים