שתף קטע נבחר

למרות האזהרות: אלפים עוברים לסיני

אלפי ישראלים חוצים את מסוף הגבול לטאבה, למרות התרעה חמה של המטה ללוחמה בטרור: "לאחרונה הוחמר איום הטרור על ישראל בסיני. אנו מפנים את תשומת לב אזרחי ישראל להחמרה זו". מנהל המסוף: "מתוך אלפי אנשים כאן, אולי חמישה או ששה צעירים קיבלו טלפונים מודאגים מההורים ועשו אחורה פנה"

דווקא ערב שבועות: המטה ללוחמה בטרור פרסם אמש (יום ה') אזהרת נסיעה הממליצה לישראלים להימנע מביקור במצרים, לרבות סיני. "לאחרונה הוחמר איום הטרור על ישראל בסיני", נאמר בהודעה. "המטה ללוחמה בטרור מפנה את תשומת לב אזרחי ישראל להחמרה זו". ההתרעות מדברות על פיגוע בחופים המוכרים ואהובים על אותם נופשים.

 

אבל ישראלים כמו ישראלים - לא מתרגשים יותר מדי. בימים האחרונים חצו את הגבול במסוף טאבה למעלה מ-8,000 ישראלים, וכ-3,000 נמצאים במסוף ומתכוונים לעשות זאת בשעות הקרובות.

 

מנהל המסוף, איציק חי, סיפר ל-ynet כי ההתרעות לא שינו את החלטתם של הישראלים לבלות את שבועות בסיני: "ראיתי אולי חמישה או ששה צעירים  

שהיו במסוף, קיבלו טלפון מודאג מההורים ועשו 'אחורה פנה' הסתובבו והלכו", הוא מספר. להערכתו, כ-15 אלף בני אדם יעברו את הגבול בחג.

 

בכיר במטה ללוחמה בטרור אמר ל-ynet : "איום הטרור הנשקף מסיני הוחמר לאחרונה, ישנם מספר פרטי מידע ברמות שונות שמחמירים את פוטנציאל האיום על תיירים ישראלים בסיני, האיום עשוי להיות מכיוון אותם גורמים שמהם נשקף איום לישראלים בעת האזהרה הקודמת". הגורם המליץ לישראלים "לצאת כמה שיותר מהר מסיני". לדבריו, "בשביל בילוי זה סיכון חמור מדי". יצויין כי באזהרת הנסיעה הראשונה שפרסם המטה ללוחמה בטרור, ישראלים לא לקחו את האזהרה ברצינות ולאחר סדרת פיגועי הטרור בסיני, נשקלה האפשרות להטיל סנקציות כלכליות על מי שלא ייענה לאזהרה, אך לא הוחלט דבר בנושא.

 

מנהל המסוף מסר כי החל מאתמול יצאו כבר 5,000 ישראלים לחגוג את שבועות בסיני ובבוקר צפוי להיות יום עמוס במיוחד במסוף הגבול. "הישראלים הולכים למקומות האהובים עליהם – ראס שטן, נואיבה וחביבה", הוא אומר, "הרבה משפחות מגיעות לבתי המלון של טאבה, כעשרים ק"מ דרומית לגבול".

 

להערכתם של אנשי המסוף למעלה מ–10 אלפים ישראלים יחצו את הגבול המצרי במהלך החג. לדבריהם, "לסיני יוצאות משפחות עם ילדים, הרבה בני נוער וצעירים ובעצם – כל עם ישראל".  

 

"אנחנו ערוכים לכל דבר ולא משנים הערכות בעקבות התרעות", אמר מנהל המסוף, "מה שקורה בסיני, נמצא ברשות ובאחריות המצרים".

 

סגן ניצב אבי אסולין, דובר משטרת מרחב אילת, מסר: "אנחנו בהיערכות מבצעית רגילה. ההתרעות לא משפיעות על אותה היערכות". 

פורסם לראשונה 09/06/2005 20:41

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
הפיגוע בהילטון טאבה
צילום: רויטרס
צילום: אביגיל עוזי
תופסים ראש בסיני. גם השנה?
צילום: אביגיל עוזי
מומלצים