שתף קטע נבחר

פיתוח ישראלי: תוכנה המדלגת על הפרסומות בטלוויזיה

נמאס לכם מהפרסומות באמצע הסרט? גם לשלושה סטודנטים במכללה למינהל. הם פיתחו תוכנה שיודעת להשתיק את הקול ברגע שהערוץ המסחרי יוצא לפרסומות. התוכנה גם מפסיקה את הקלטת הסרט עם היציאה לפרסומות ומחדשת אותה ברגע שהפרסומות מסתיימות

כל מי שתיכנת אי פעם הקלטה של סרט בערוץ מסחרי מכיר את התופעה: מתיישבים באמצע הלילה לראות את מה שהוקלט, אך במקום ליהנות מצפייה רציפה, נאלצים להריץ כל כמה דקות את תשדירי הפרסומות. אבל אולי בקרוב תהיה לכם אפשרות להקליט את הסרטים בלי המטרד המסחרי בזכות פטנט של שלושה סטודנטים מהמכללה למינהל, כך מדווח הבוקר מאיר תורג'מן ב"ידיעות אחרונות".

 

השלושה, סטודנטים שנה ג' בחוג למדעי המחשב, פיתחו תוכנה להקלטת תוכניות טלוויזיה ללא הפרסומות. "חיפשנו פרויקט לצורך עבודת גמר שיהיה גם מעשי ויעזור לציבור", מספר טל שרסטה, אחד המפתחים. "ואז חשבנו שכמו שאנחנו מזפזפים מייד כשהערוצים המסחריים יוצאים לפרסומות, כך גם עושה כל עם ישראל".

 

התובנה הזו הולידה את הרעיון: לבנות תוכנה שתדע לעקוף את הפרסומות, בין אם מדובר בהקלטה ובין אם בצפייה בלבד. וכך זה עובד: מציבים משדר אינפרה-אדום מול מקלט הטלוויזיה ומכוונים אותה לערוץ הרצוי. במקביל קובעים באמצעות התוכנה שפיתחו הסטודנטים את שעת ההקלטה הרצויה. ההקלטה מתחילה, וברגע שהמשדר מזהה את אייקון הפרסומות, היא נפסקת מייד.

 

עדיין לא מסנן את הפרומואים

 

עם סיום משדר הפרסומות, כשהאייקון המסחרי מוחלף לסמל הערוץ, ההקלטה מתחדשת. את "מסננת" הפרסומות אפשר יהיה להפעיל גם באמצעות האינטרנט, כך שגם כשאתם במשרד תוכלו לשלוט בהקלטה. אבל זה עוד לא הכול. לדברי טל שרסטה, מנגנון זיהוי האייקון יאפשר להילחם במטרד הפרסומות גם בלי קשר להקלטה.

 

ברגע שהוא יזוהה, המשדר ישתיק מייד את הקול וישיב אותו כשרצף הפרסומות יסתיים. רק בעיה אחת נותרה לסטודנטים לפתור: כאשר הערוצים המסחריים חוזרים מפרסומות, האייקון אומנם מתחלף, אבל במשך זמן קצר הם ממשיכים לשדר פרומואים לתוכניות אחרות. בינתיים, בכל אופן, התוכנה עברה את כל הניסויים בהצלחה והוצגה לפני כשבוע כעבודת גמר בפני ראש החוג למדעי המחשב במכללה. הסטודנטים מקווים שבשלב הבא יגייסו משקיע שיהפוך את הפטנט שלהם למוצר מסחרי שישווק בחנויות.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים