שתף קטע נבחר

בוטלו חלק מהסעיפים בתביעת נובל-מיקרוסופט

עם זאת, השופט הפדרלי ג'יי פרדריק מוץ אישר לחברת נובל להמשיך בתביעה נגד מיקרוסופט בשל הפרה לכאורה של חוקי ההגבלים העסקיים ביחס לתוכנות WordPerfect ו-Quatro Pro

שופט פדרלי בבלטימור מחק חלק מהסעיפים בכתב התביעה של נובל נגד מיקרוסופט בשל הפרת חוקי ההגבלים העסקיים.

 

על אף פסילת ארבעה סעיפים בכתב התביעה בשל איחור בהגשתם, השופט הפדרלי ג'יי פרדריק מוץ אישר לחברת נובל להמשיך בתביעה נגד מיקרוסופט בשל הפרה לכאורה של חוקי ההגבלים העסקיים ביחס לתוכנות WordPerfect ו-Quatro Pro.

 

במסגרת החלטתו לאשר את המשך המשפט, מוץ ציטט הודעת דואר אלקטרוני שנשלחה מראש יחידת ה-Office במיקרוסופט, ג'ף רייקס, לאייל ההון וורן באפט, בה ציין רייקס כי יישומים כמו Word או Excel יכולים לשמש כחסם נגד תחרות ב-Windows.

 

"אם נתפוס בעלות על היישומים המרכזיים שפועלים על גבי מערכת ההפעלה, נוכל להרחיב את ה'חסם' המגן על מערכת ההפעלה מפני תחרות", כתב רייקס בהודעת הדוא"ל הידועה, "אנחנו מקווים להרוויח הרבה כסף מהיישומים האלה, אך חשוב מכך כי יאפשרו לנו להגן על ההכנסות באמצעות Windows".

 

שני הצדדים מרוצים

 

דוברת מיקרוסופט, סטייסי דרייק, מסרה כי ענקית התוכנה "שמחה כי השופט פסל ארבעה מתוך שישה סעיפים שהגישה נובל".

 

נציג חברת נובל ציין כי החברה מרוצה מהחלטת השופט לערוך את המשפט וכי החברה מצפה לתחילת המשפט ולבחינה רצינית של הטענות שהועלו בכתב התביעה.

 

נובל תבעה את מיקרוסופט בחודש נובמבר, 2004, מספר ימים לאחר שסיכמה עימה על הסדר בסך 536 מיליון דולר בשל טענות אחרות הנוגעות להפרת חוקי ההגבלים העסקיים ביחס למערכת ההפעלה Netware.

 

שתי החברות לא הצליחו להגיעי להסכמה לגבי טענותיה של נובל בנוגע לפעילות אנטי תחרותית של מיקרוסופט, ביחס לתוכנת עיבוד התמלילים WordPerfect. נובל טוענת כי מיקרוסופט נהגה בדורסנות עסקית כלפי התוכנה, שהייתה בבעלותה מ-94' עד 96', והשתמשה בכוח המונופול שלה בתחום מערכות ההפעלה על מנת להשתלט על השוק עם תוכנת עיבוד התמלילים Word. נובל דורשת ממיקרוסופט פיצויים בגין הנזקים לכאורה שנגרמו לה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גטי אימג' בנק ישראל
המשפט יימשך, שני הצדדים מרוצים
צילום: גטי אימג' בנק ישראל
מומלצים