שתף קטע נבחר

האוצר מהדק הביקורת על השכר הממשלתי

החשב הכללי הורה לבצע ביקורת עומק בתחום השכר וההוצאות הנלוות במשרדי ממשלה. הערכה היא שבמהלך המבצע, שימשך 3 חודשים, ייחסכו מאות מיליוני שקלים בתקציבי השכר

החשב הכללי, ירון זליכה, הורה לחשבים במשרדי הממשלה להיערך למבצע ביקורת עומק בתחום השכר וההוצאות הנלוות במשרדי ממשלה. המבצע יחל בחודש הבא ויימשך 3 חודשים. באוצר מעריכים כי המבצע יביא לידי חיסכון של מאות מיליוני שקלים בהוצאות השכר בתקציב המדינה. 

 

מדובר בשלב הלפני אחרון בתוכנית רב-שלבית מקיפה שיזם החשב הכללי בתחילת 2004. זאת, במטרה להגביר את הפיקוח והבקרה על תקציבי השכר. בין השאר, הוחלט בשלבים קודמים כי שינויים בשכר יהיו חייבים את אישורו, וכן יושמה סדרה של הפחתות בתעריפי אש"ל, הוצאות על טלפונים סלולריים, הפסקת תשלומי הטבות ללא תשלום מס ועוד.

 

במהלך החודש הקרוב יתחילו החשבים ומנהלי יחידות השכר במשרדי הממשלה, בסדרת הדרכות במטרה להתכונן למבצע. במבצע ייעשה שימוש בסימולטורים שיאפשרו לחשבים לנתח את מאפייני השכר, מרמת המקרו ועד רמת התלוש הבודד.

 

על פי התוכנית, יחל המבצע בעריכת תוכנית ביקורת שיבנה כל משרד ומשרד. הממצאים יועברו ליחידת הביקורת של החשב הכללי ולמטה השכר בחשב הכללי, שינתחו את הממצאים, וינחו את החשב לגבי המשך הביקורת.

 

לדברי סגן החשב הכללי, אילן לוין, המופקד על תחום השכר וכוח האדם, והאחראי על ניהול המבצע, במהלך השנה האחרונה הוציא אגף החשב הכללי הנחיות בתחום השכר וכוח האדם שהובילו לחיסכון של מאות מיליונים בשנת 2004 בלבד. מאות מיליוני שקלים נוספים ייחסכו לדבריו בתקציבי השנים הבאות והצפי הוא שכתוצאה מהמבצע ייחסכו מאות מיליונים נוספים.

 

הסך הכולל של השכר בתקציב המדינה מסתכם כיום בסכום עתק של 60 מיליארד שקל, המשולם לכ-300 אלף עובדים וגמלאים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים