שתף קטע נבחר

הבולדוג: "עצרו אותי בגלל דו"חות חנייה"

העיתונאי גיא מרוז, מגיש תוכנית התחקירים "בולדוג" בכבלים נעצר לכמה שעות בגלל דו"חות חנייה שלדבריו כלל לא ידע על קיומם בסכום עתק של 20 אלף שקלים שלדברי העירייה הוא חייב לה. מרוז טוען כי נעצר בתחנת המשטרה וההוצאה לפועל שם איימו עליו "תשלם או שתעצר ל-60 יום". במשטרה ובעיריית תל אביב מבהירים: הוצא נגדו צו מאסר לאחר שלא שילם דו"חות חנייה

בולדוג מאחורי הסורגים? בחוויה שכזו טרם נתקל העיתונאי גיא מרוז, מגיש תוכנית התחקירים האקטיביסטית "בולדוג".

היום (שלישי) הוא נעצר למספר שעות במשטרה בגלל חוב לעיריית תל אביב בגין דו"חות חנייה שלא שולמו.

 

מרוז, שעוסק בדרך כלל בתוכניתו באנשים הקטנים שנדרסו על ידי הביורקרטיה והכסף הגדול, מצא את עצמו היום בעימות ישיר מול רשויות המדינה. הכל החל, כפי שהרבה תל אביבים מכירים, בדו"חות חנייה ישנים.

 

מרוז סיפר ל-ynet כי במהלך סוף השבוע הופתע לגלות פתק על דלת ביתו, ובו הודעה הקוראת לו להגיע להסדיר את תשלום דו"חות החנייה שטרם שילם. הבוקר הוא הגיע לתחנת המשטרה בנחלת בנימין בתל-אביב ושם לדבריו, פשוט נעצר.

 

"הגעתי לתחנה משותפת של המשטרה וההוצאה לפועל בנחלת בנימין 39 בתל אביב, ואז הסתבר לי שיש לי דו"חות שלא ידעתי עליהם, משנת 99' ו-2000, שמעולם לא קיבלתי עליהם שום דואר רשום", סיפר מרוז. "הם אמרו לי שאו שאני אשלם את סכום הדו"חות כולל הריבית - כ-20 אלף שקל, או שיעצרו אותי ל-60 יום".

 

בעירייה ובמשטרה הבהירו כי נגד מרוז הוצא צו מאסר, לאחר שלא שילם דו"חות חנייה לעיריית תל-אביב. גורמים בעירייה אמרו ל-ynet כי מרוז קיבל זימון לבית המשפט, ויש על כך אישורי מסירה. לאחר שלא הופיע לדיון הוצא נגדו פסק-דין, וכאשר הוא לא שילם את הסכ

ום שנפסק נגדו - הוצא נגדו צו מאסר.

 

מרוז לא מקבל את הטענות: "הם טענו שאני רק מעוכב כאן, אבל אני אומר לך שאני לא יכול אפילו לרדת לקנות סיגריות. בא לי לעזוב את הארץ, אני לא מאמין לאן הגענו. אחרי האיומים שקיבלתי על חיי בגלל התוכנית - עכשיו עוצרים אותי על דו"חות שבכלל לא ידעתי עליהם".

 

זו לא ההסתבכות הראשונה של מרוז עם הרשויות. בראיון ל"ידיעות אחרונות" אשתקד סיפר: "לפני כמה שנים חתמתי ערבות לקרוב משפחה, הלוואה, לא

 גדולה אפילו, והוא לא שילם, והחוב הגיע לחצי מיליון שקל. עיקלו לי את החיים, את הדירה, את המשכורת, הייתי במצב שהייתי יכול או לברוח או להכריז על עצמי כפושט רגל.

 

ישבתי וכתבתי מכתב למנהל בנק דיסקונט. כתבתי: 'תשמע, אני עיתונאי, הסתבכתי על לא עוול בכפי, אני רוצה להגיע לאיזשהו הסדר, כי אחרת זה לא ייגמר טוב והכתובת נמצאת על הקיר'. באמת הייתי גמור, וזו היתה תקופה שהתאבדו כל מיני מגדלי פרחים בגלל המצוקה הכלכלית. למזלי תוך יומיים נהיה הסדר".

 

גם היום, בתום מספר שעות של מעצר (או עיכוב - תלוי את גרסתו של מי מקבלים) - נמצא לבסוף הסדר. מרוז שוחרר בהוראת בית המשפט לאחר ששילם את החוב בארבעה תשלומים.

 

אלא שתם ולא נשלם. מעיריית תל אביב ביקשו למסור לקורא גיא מרוז: על פי הרישומים, יש לך 24 דו"חות חניה שטרם שולמו בסכום כולל של 6,000 שקלים. הם אמנם לא הגיעו עדיין להליך של הוצאה לפועל אבל הם בדרך לשם.

 

לאחר ששוחרר מתחנת המשטרה אמר מרוז: "אני רוצה להגיד שאין לי ספק שאין קשר בין כל הסיפור הזה לבין הכתבה שעשינו ב'בולדוג' על רון חולדאי והחניונים".

 

מעיריית תל אביב נמסר בתגובה: "מאחר והדו"חות לא שולמו הגיע החוב לביהמ"ש ויצא מחזקת העירייה.

לגבי טענותיו של מר מרוז לרדיפה - מדובר בדמגוגיה שחבל שמר מרוז נגרר אליה. העירייה פועלת עפ"י חוק והחוק אחיד לכולם. אנו מזכירים למר מרוז כי קיימים דו"חות חנייה נוספים שטרם שולמו על ידו".


פורסם לראשונה 14/06/2005 14:14

 

בהכנת הידיעה השתתפה סמדר שילוני
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
גיא מרוז. הבולדוג יוצא מהוצאה לפועל
צילום: אבי כהן
דו"ח חניה. ארכיון
צילום: מאיר פרטוש
מומלצים