שתף קטע נבחר

מפוני ניסנית יעברו ל"כפר הגולף" באשקלון

מנהלת ההתנתקות, עיריית אשקלון ונציגי התושבים סיכמו על מעבר משותף של כמאה תושבים לשכונה חדשה על יד הים בפאתי אשקלון. במקביל מתנהל מו"מ על מעבר תושבים מנווה דקלים לשכונה אחרת ליד הים באשקלון

חלום הבית ליד הים מתגשם: מנהלת ההתנתקות נתנה היום (שלישי) אור ירוק לתוכנית להקמת שכונה נפרדת באשקלון לתושבי היישוב ניסנית. מדובר בשכונה שתוקם ליד הים, במקום בו היה אמור לקום כפר גולף ברמה בינלאומית.

 

 

בתום פגישה של יו"ר המנהלת יונתן בשיא עם ראש העיר רוני מהצרי וגורמים נוספים הוסכם להתחיל לקדם את התוכנית. "אני חושב שבמנהלת ההינתקות מוכנים לקדם את הרעיון הזה בעיקר בשל העובדה שמדובר בפרוייקט שיכול לצאת לדרך כבר מחר בלי הרבה סירבול ביורוקרטי" אמר עורך הדין סער רשף, בא כוחם של התושבים.

 

כפר הגולף היה פרויקט שאפתני של עיריית אשקלון, שרצתה להקים אתר שיתחרה במועדון הגולף בקיסריה. אלא שהיוזמה נקלעה לקשיים כספיים והמגרשים רחבי הידיים הועברו לשליטת כונס נכסים של בנק דיסקונט.

 

עם הצגת תוכנית ההתנתקת עלה בעיריית אשקלון הרעיון למכור את המגרשים לתושבים המפונים מחבל עזה. מדובר במגרשים של כחצי דונם המצויים כ-600 מטר מהים בשטח המצוי דרומית לניצנים, קרוב מאוד לשכונת ברנע היוקרתית של אשקלון.

 

על פי ההצעה שהציעו עו"ד רשף ועמיתו עו"ד וילי יצחקי בשם המתיישבים, במקום להעביר למפונים את כספי הפיצוי, הם יקבלו מגרש במתחם במקום המתחם אותו הם מפנים בניסנית. מנהלת ההתנתקות תרכוש את המגרשים בעסקת חבילה בעלות זולה, וכך למעשה תקזז את הפער שבין עלות כל מגרש לחוד לגובה הפיצוי.

 

כולם מרוצים

 

עורכי הדין מרוצים מהעסקה. "הקרקע היא קרקע עירונית בלב ישוב, עם כל השירותים ועם כל הפיתוח, לעומת אזור ניצנים שעדיין לא ברור מה יהיה טיבו גם בגלל האופי הזמני של המקום וגם בגלל מחסור בתשתיות", אומר עו"ד רשף.

 

המנהלת גם היא ברכה על היוזמה בתנאי שיצטרפו אליה מספר גבוה של מתיישבים. לדברי עו"ד רשף, מספר המתעניינים עומד כיום על יותר מ-100.

 

גם ראש עיריית אשקלון מהצרי היה שבע רצון. הוא רשם לעצמו הישג נוסף גם בעובדה שיוזמה לאפשר למתיישבים ניהול עצמי של היישוב וחוף הים באזור ירדה מהפרק. בשבוע שעבר הודיע שר השיכון כי המתיישבים בכפר הגולף יקבלו מעמד של ניהול עצמי - סיכום שהעירייה התנגדה לו.

 

"לשמחתי כל העניין הזה ירד מהפרק וכעת למעשה העניין כמעט סגור והכדור נמצא אצל בעלי הקרקע, שאמורים לתת תשובה למנהלת. במנהלת מאוד מעוניינים לקדם את הפרויקט ואפילו דובר כבר על מבני הציבור בשכונה ומי יבנה אותם על פי הדרישה שתהיה. אני חושב שגם תושבי ניסנית לא מעוניינים בניהול עצמי אלא רוצים להיות תחת חסות העירייה", אמר מהצרי.

 

במקביל מתנהל עדיין מתנהל משא ומתן קדחתני עם קבוצה אחרת של מתיישבים, תושבי נווה דקלים, שמעוניינת אף היא לעבור לשכונה נפרדת מול הים באזור אשקלון. "גם עבורם איתרנו שטח בנווה ים ד'. מדובר בשטח של כ-80 יחידות דיור ואנו עדיין במשא ומתן עימם", אמר מהצרי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גדי קבלו
כולם מרוצים. גם ליד הים ותחת חסות העירייה (ארכיון)
צילום: גדי קבלו
מומלצים