שתף קטע נבחר

רמי מאירי פורץ לרשת

צייר הרחוב רמי מאירי העלה אתר חדש ובו מוצג מגוון רחב מעבודותיו המקסימות, שלא רק מקשטות את הרחוב הישראלי, אלא גם מציעות עניין והרגשה מוכרת במקומות בלתי צפויים

רמי מאירי, צייר ואושיית תרבות תל אביבית (בעיקר, אבל לא רק - יצירותיו פזורות ברחבי הארץ), ששמו הפך לשם נרדף לאמנות רחוב איכותית, מחממת לב, משעשעת, חכמה ומרתקת - העלה אתר חדש לרשת, שבו מוצגות עבודותיו המגוונות.

 

באתר ישנה חנות וירטואלית לרכישת גלויות וספרים של מאירי, וכן מדור קטעי עיתונות, הכולל כתבות מהעתונות הישראלית והעולמית וסוקרות את עבודותיו של מאירי מזוויות שונות, אישיות, אמנותיות ותרבותיות.

 

את העניין העיקרי מעוררת כמובן הגלריה, בה מוצגות שלל עבודותיו של מאירי,

 

תיק העבודות שלו כולל ציורי קיר אקראיים, ציורי ענק, ציורים שנמצאים במבנים ציבוריים ומוסדות חינוך, במוקדי תרבות ובילוי ובאתרי תעשיה ושירותים. נכון שבכדי להביט ברוב ציורים היפים שלו אין צורך במחשב ואינטרנט - וזה אפילו מקהה מעט את התענוג - אבל מאירי כולל בכל עמוד תמונה כזה גם גירסאות שונות, חלקן של האתר בטרם שלב בו הציור, צילומים מזוויות שונות, וכן הסברים כלליים אודות מקורות ההשראה לציור זה או אחר.

 

הידעתם שאת הפרצוף המפחיד-מגוחך שניצב על קירו החיצוני של בית הספר מקס פיין בדרך השלום (1989), צייר מאירי בהשראת הקרנבל בסלוודור, ברזיל? או שהזוג שיושב לו בנחת על חומה באבן גבירול פינת ארלוזרוב מאז שנת 2000, בכלל "צופה על הנהר בגשר קארל בפראג"? עובדה.

 

יש גם בונוס מיוחד

 

מלבד זאת, ישנם כמה ציורים שכבר אינם קיימים, אם משום שהבניין או המקום הספציפי כבר אינו קיים, ובין אם מסיבות אחרות, ולכן נחמד לשוב ולהיזכר בהם, או לגלות אותם בפעם הראשונה בגודל כמעט טבעי

(לחצו על כפתור ההגדלה מימין לתמונה).

 

באתר זמין גם בונוס מיוחד, בדמות קטגוריית הרישומים, שאמנם מכילה כעת ארבעה רישומים בלבד, אולם מותירה אותנו עם ציפיה וצמא לעוד.

 

האתר זמין בשתי גירסאות, אנגלית ועברית, ומבוסס רובו ככולו על פלאש, טכנולוגיה שלא כל אחד אוהב, אבל בהחלט מתאימה בהקשר של האתר הזה, בעיקר כשנזכרים באיש השמנמן שמתנדנד לו על חבל בראש עמוד הבית, ובעודו משמיע קולות מוזרים, הופך את ההשקעה בהורדת התוסף לכדאית. (רוני שני)

 

אפשר לשלוח המלצות על אתרים לכתובת computers@y-i.co.il . רצוי לשלוח מידע מפורט ככל שניתן על האתר, מועד הקמתו, תכניו ומהותו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים