שתף קטע נבחר

מועצת יש"ע: נעמוד "רבע שעה" נגד הפינוי

מתנגדי ההתנתקות הודיעו על יוזמה חדשה - "עוצרים רגע, חושבים מחדש" במהלכה יעצרו ב-27 ביוני ב-18:00 פעילי הימין את מכוניותיהם בשולי הכבישים בכל רחבי הארץ, יעמדו לרבע שעה של דומיה "כאילו יש צפירה" ויניפו שלטים בגנות הפינוי. ולרשטיין: "אנחנו קוראים לאזרחים לרדת לשולי הכביש ולחשוב מה קרה שעוקרים אנשים מבתיהם"

"עוצרים רגע, חושבים מחדש" - זהו המבצע עליו הכריזו היום (ד') ראשי מועצת יש"ע במסיבת עיתונאים שכינסו במשרדי מועצת יש"ע החדשים בירושלים. במבצע, שיתקיים ב-27 ביוני מתכננים המתנחלים להשבית את המדינה "למשך רבע שעה", תוך כדי נסיעה. שעת ה"שין" נקבעה לשש בערב.

 

 

בקמפיין החדש לא יסתפקו במועצת יש"ע רק בהפגנה אחת, אלא הכוונה היא לקיים אותה "לכל אורכה של הארץ". על פי התכנון של המתנחלים, כאשר תינתן שעת "השין" יעצרו פעילי הימין את מכוניותיהם בשולי הכבישים ויעמדו "כאילו יש צפירה".

 

הכבישים שבהם ייערך המפגן, בין היתר, הם: כביש ירושלים-ת"א – כביש מס' 1, מקיבוץ גלויות עד ירושלים. כביש ת"א-חיפה הישן – כביש מספר 4, מחיפה עד אשקלון. בנתיבי איילון – מגלילות עד קיבוץ גלויות. בגוש דן: ציר ז'בוטינסקי – מפ"ת עד צומת רכבת צפון. בירושלים: מהכניסה לעיר עד קריית הממשלה, ובחיפה – דרך העצמאות מגשר פז עד התחנה המרכזית. באותם כבישים יתקיים מפגן ענק בצדי הכבישים.

 

המשתתפים ייצאו בקבוצות ובשיירות של מכוניות פרטיות מהערים ומהיישובים, ויתארגנו לאורך הצירים. המפגינים יניפו דגלי ישראל ושלטים כתומים. "אזרחי מדינת ישראל ככללם נקראים להשתתף במחאה: נהגים ידוממו את רכבם ויעצרו בצד הכביש בכל מקום בו יהיו. החיים האזרחיים יעמדו מלכת, בעלי עסקים יסגרו את עסקיהם למשך רבע השעה", אומרים במועצת יש"ע.

 

על פי ראשי מועצת יש"ע, "עבור כעשרת אלפים איש במדינה בעוד חודשיים החיים נעצרים, ולכן אנחנו עוצרים את החיים לרבע שעה בלבד. מועצת יש"ע קוראת לכל האזרחים לעצור את מרוץ החיים לרבע שעה כדי לחשוב וכדי לדרוש מהממשלה לחשוב מחדש ולעצור את תוכנית ההתנתקות".

 

פעולה מבצעית נוספת שאותה מתכננים במועצת יש"ע היא "ביום פקודה" - ה-15 באוגוסט. למבצע הזה הם קוראים "מצעד התחברות" וכאשר יסגרו גוש קטיף וצפון השומרון, הם צופים צעדה של רבבות צועדים לאותם מקומות "תוך מסירות נפש ונכונות להיעצר ללא אלימות, כאשר יובילו אותם נציגי ציבור".

 

לטענת מועצת יש"ע הם ביצעו לאחרונה סקרים ומחקרים, והסיבות לירידה בתמיכה בתוכנית ההתנתקות נובעות, בין היתר, "מהנושא הביטחוני, השחיתות הפוליטית והעובדה שלשרון אין רוב יהודי".

 

במסיבת עיתונאים השתתפו בין היתר יו"ר מועצת יש"ע, בנצי ליברמן, ראש מועצה אזורית בנימין, פנחס ולרשטיין, ראש מועצת חוף עזה, אבנר שמעוני, ראש מועצת דרום הר-חברון, צביקי בר-חי, ומזכ"ל אמנה, זאב (זמביש) חבר.

 

ולרשטיין: אנחנו לא עובדים אצל שרון

 

פנחס ולרשטיין אמר: "משאלת הלב של אריק שרון שיהיה שקט ולא יעשו גלים. אנחנו לא עובדים אצלו, ולא נשחק לפי הכללים שלו. אנחנו קוראים לכל הציבור בעוד עשרה ימים לעצור בצד הדרך לרבע שעה בשעה שש בערב, לעצור את החיים ואנחנו נפעל גם בחו"ל. אנחנו קוראים לאזרחים לרדת לשולי הכבישים ולחשוב מה קרה שעוקרים אנשים מבתיהם, מה קרה שמדינה כזאת מתייחסת כך לבניה ובנותיה".

 

ולרשטיין הוסיף ואמר: "אנחנו לא מבטיחים שזה יהיה המהלך האחרון, אבל זה יהיה המהלך הכי גדול שהיה אי פעם במדינת ישראל", אמר ולרשטיין והוסיף: "אנחנו מתכוונים גם ללכת ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, ולהגיד את דברינו. המפגן הענק הזה הוא חלק מתהליך שאנחנו לא רוצים להגיע ליום פקודה, ליום בו חייל צריך להגיע לבית של משפחה ולעקור אותה מביתה".

 

ראש מועצת יש"ע, בנצי ליברמן, אמר: "ראש הממשלה מביא את ישראל לאסון בכל תחומי החיים במדינה. בתחום הביטחוני אנחנו צופים בתקופה האחרונה ברוב ראשי מערכת הביטחון שמדברים על כך שהמצב הביטחוני רק יחמיר, קסאמים יהיו בכפר סבא ובתל אביב. הם מדברים על אינתיפאדה שלישית, שתהיה הרבה יותר משמעותית. בתחום החברתי מדינת ישראל הולכת לגירוש של 10,000 יהודים והופכת אותם לפליטים של ממש".

 

עוד אמר ליברמן: "לאור האסון הקולוסאלי יצאנו וגיבשנו תוכנית למשך החודשיים הקרובים". בין היתר הפעילויות הציבוריות יהיו: המהפכה הכתומה ושתי הפעולות המבצעיות של "עוצרים רגע, חושבים מחדש", ומצעד ההתחברות.

  

אתמול נערכה בהתנחלות שא-נור שבצפון השומרון, המיועדת לפינוי, עצרת לציון עלייתן לקרקע של 18 משפחות חדשות. בעצרת השתתפו כ-2,500 בני אדם, בהם רבנים, חברי-כנסת וראשי מועצת יש"ע.

  

12 משפחות הצטרפו לשא-נור אתמול, ובסך הכל הצטרפו 18 משפחות חדשות מאז ל"ג בעומר. היישוב מונה כיום 58 משפחות. תושבי שא-נור נמנעו עד היום מפגישה עם שר הביטחון שאול מופז ונציגים של מינהלת ההתנתקות, בטענה כי אינם נפגשים עם מי שמבצע את "תוכנית העקירה". תשובתם, פעם אחר פעם, היתה העלאת משפחות חדשות לקרקע, והבאתם של אלפים נוספים למקום כדי "להכין את השטח" ליום הפקודה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מועצת יש"ע. "דקות דומיה"
צילום: עטא עוויסאת
צילום: עופר עמרם
ולרשטיין. "לא עובד בשביל שרון"
צילום: עופר עמרם
צילום: צפריר אביוב
פעילות הימין נגד ההתנתקות
צילום: צפריר אביוב
מומלצים