שתף קטע נבחר

על מדפי סופר פארם: מטרנה כשרה לפסח ללא LC PUFA

חודשיים לאחר פסח, ממשיכה רשת סופר פארם לשווק תחליף חלב כשר לפסח של חברת מטרנה שאינו מכיל את רכיב LC PUFA שלטענת החברה תורם להתפתחות המוח של התינוק. מטרנה: "חזרנו לייצר מוצרים המכילים את הרכיב. אנחנו לא מנחים את הרשתות להחזיר אלינו סחורה כשרה לפסח לאחר החג "

יצרנית מזון התינוקות מטרנה ממשיכה לשווק תחליף חלב לתינוקות ללא מרכיב LC PUFA אותו היא מוציאה במהלך חג הפסח מטעמי כשרות. הרכיב נמצא במטרנה פרימיום שלב 1. מדובר במוצרים כשרים לפסח שנשארו על מדפי החנויות. על פי תלונות שהגיעו למערכת ynet,  רשת סופר פארם ממשיכה למכור את התחליפים כחודשיים לאחר פסח.

 

לקוחה שרכשה את התחליף באחד מסניפי הרשת הגיעה הביתה, וכאשר בדקה את רכיבי המוצר גילתה כי הוא אינו מכיל את הרכיב המדובר - שהחברה עצמה מפרסמת שהוא חיוני. היא חזרה לסניף בו רכשה את תחליף החלב, וביקשה להחליפו ו למהדורה שאינה כשרה לפסח ובה יש את הרכיב. בסניף נענו בחיוב והחליפו לה את המוצר. לדבריה, כאשר שבה לסניף לאחר שבוע, עדיין עמדו המוצרים הכשרים לפסח על המדף. הלקוחה פנתה לחברת מטרנה ושם ענו לה כי זו אחריות של סופר פארם, וכי כל רשת שיווק רשאית להשאיר על המדף את הקופסאות אם לא פג תוקפן.  

 

לפני כשנה פירסמנו במדור זה כי מטרנה מוציאה את מרכיבי ה-LC PUFA לקראת פסח, למרות שלדבריה מדובר ברכיב שומני החיוני להתפתחות המוח והראייה של התינוק והוא אינו נמצא במזון של החברות המתחרות. יצוין, כי אי צריכת הרכיב איננה פוגעת בתפקודו של התינוק. יחד עם זאת, אם אכן מדובר ברכיב שהחברה טוענת שהוא חיוני וייחודי למוצריה בלבד, לא ברור מדוע מטרנה וסופר פארם ממשיכות לשווק את התחליפים שאינם מכילים אותו, גם לאחר הפסח.  

 

חברת מטרנה מסרה בתגובה, כי "החברה נענית לצורכי לקוחותיה מזה שבע שנים, ולקראת הפסח מורידה את רכיב ה-LC PUFA שאינו כשר לפסח, מתחליפי החלב בתקופה זו. בהמשך לדרישת השוק לצריכת המוצר כשר לפסח אכן נשארו, במספר זעיר של חנויות, תחליפי חלב כשרים לפסח שהולכים ואוזלים. ברצוננו להדגיש כי מוצרים אלו מאושרים לצריכה על-ידי משרד הבריאות ואי צריכת רכיב LC PUFA איננה פוגעת בתפקודו של התינוק.

 

"בהתאם, מטרנה אינה מנחה את הרשתות להחזיר אליה סחורה כשרה לפסח לאחר החג. מיד לאחר הפסח, חזרה החברה לייצר ולשווק מוצרים המכילים את הרכיב והם מוצעים למכירה ברשתות השיווק ובחנויות".

 

מסופר פארם נמסר שהרשת עומדת מאחורי תגובת מטרנה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מטרנה פרימיום. רכיב חיוני?
מומלצים