שתף קטע נבחר

כונן גיבוי Maxtor One Touch

יום אחד המחשב שלכם עלול לקרוס ואז תמצאו את עצמכם בלי גיבוי ראוי של המסמכים והקבצים הכי חשובים. כונן גיבוי כמו Maxtor יכול להוריד את מפלס החששות, כל עוד תשכילו להשתמש בו באפקטיביות ותזכרו לגבות באופן קבוע

רוב הסיכויים שהמחשב שלכם הוא אחד מהדברים החשובים שבבעלותכם. המחשב הפך, מזה זמן רב לכלי מרכזי בחיים של רובנו: דואר אלקטרוני, יומן, תזכורות, כתיבת מסמכים, ניהול חשבונות וכו' וכו'. ולמרות המרכזיות של המחשב בחיינו, רובנו לא לוקחים בחשבון את האפשרות שיום אחד, סתם ככה, המחשב עלול שלא להידלק בבוקר, או שהוא ייפול או יקבל מכה חזקה במיוחד.

 

יכול להיות גם שאתם מאלה שמכירים בחשיבות של גיבויים, ועד עתה גיביתם בתיקיית גיבוי בכונן נפרד, צרבתם על דיסק דברים חשובים, או השתמשתם בכונן USB לדברים החשובים. מצד שני, אם נמאס לכם מהצריבות, או שלכונן ה-USB שלכם אין מספיק נפח, כדאי לחשוב על כונן גיבוי חיצוני, בעל נפח גדול, כמו זה שמציע המוצר Maxtor.

 

המוצר שבדקנו מגיע בנפחים של 100, 200 ו-300 גיגהבייט. נפח שבדרך כלל מספיק לכל מחשב ביתי ממוצע, ואפילו רשת ביתית אליה מחוברים 2-3 מחשבים אישיים. המוצר עצמו קטן מידות (בערך בגודל של מודם חיצוני) ונראה יופי. בקלות אפשר להניח אותו בסמוך למחשב, לחבר אותו בכבל ה-USB, ולעבוד איתו באופן יום-יומי.

 

להתקין לפני שמחברים למחשב

 

ה-Maxtor מגיע עם שני דיסקים. הראשון כולל דרייברים של המוצר ותוכנת הגיבוי Dantz Retrospect Express. הדיסק השני כולל קובצי PDF ומדובר בעצם באוסף הסברים על המוצר והתוכנה. ההתקנה עצמה יכולה להתבצע בחמש שפות שונות, לא כולל עברית (צרפתית, אנגלית, ספרדית, איטלקית וגרמנית).

 

חשוב להדגיש שאת ההתקנה יש לבצע כאשר הכונן עצמו לא מחובר למחשב, ויש לחברו רק בסיום ההתקנה (דבר שלמדנו בדיעבד, ונאלצנו להתקין את כל העסק מחדש).

 

ההתקנה עצמה פשוטה ומהירה, ובמהלכה מותקנים הדרייברים של ה-Maxtor, הגדרות של אפשרות ה-One Touch (באמצעות יכולת זו, לחיצה אחת על כפתור ייעודי בכונן, תגבה באופן אוטומטי על פי ההגדרות שתכניסו לתוכנת הגיבוי) ואת תוכנת Retrospect Express. בסיום ההתקנה המחשב מאתחל את עצמו ובהפעלה מחדש המחשב כבר מזהה אוטומטית את ה-Maxtor.

 

התוכנה לא ידידותית למשתמש

 

בשלב זה תצטרכו להגדיר את אופי הגיבויים שתרצו למחשב שלכם. קיימות שלוש אפשרויות גיבוי: הראשונה, גיבוי מלא של כונן/תיקייה בשיטת ה-OverWrite, כלומר בכל גיבוי החומרים הקודמים יידרסו ויוחלפו בחומרים חדשים; השנייה, גיבוי של השינויים שהתבצעו בקבצים, כלומר גיבוי של הקבצים שחל בהם שינוי; והשלישית גיבוי של תוספות, כלומר, גיבוי של קבצים חדשים שנוספו לתיקייה/כונן שאנחנו רוצים לגבות. בנוסף, מאפשרת התוכנה לבצע העתקה של תיקיות שלמות וכוננים, וכן שחזור של קבצים/תיקיות לאחר, למשל, קריסה של המחשב.

 

קיימים אפיונים שונים של גיבויים, כך שאפשר לבחור אם רוצים לגבות רק מסמכים, או אפליקציות או כל סוג אחר של קבצים. במידה ורוצים לגבות כונן שלם, אפשר לצפות בכל התיקיות התת תיקיות, כדי להחליט אם יש תיקייה מסויימת שלא רוצים לגבות.

 

כך גם אפשר להגדיר זמנים קבועים של גיבוי המחשב (גיבוי יומי, שבועי או חודשי) ולקבוע את השעה המדוייקת של ביצוע הגיבוי ואת אופיו.

 

רצוי לציין שכל העבודה מול ה-Maxtor נעשית בממשק בשפה האנגלית. מי שלא מבין כל כך בתוכנות גיבוי, ולא מתחשק לו לשבת וללמוד את התוכנה Retrospect Express המורכבת ומלאת הפונקציות, יכול להתייחס ל-Maxtor כאל כונן USB ממש גדול (בשיטת ה"גזור והדבק", כלומר פשוט להעתיק תיקיות אל תוך כונן הגיבוי), ולא להתעסק עם התוכנה יותר מדי, שכן היא לא ממש ידידותית למשתמש. עם זאת, מי שרוצה להכנס לעובי הקורה של התוכנה, ולבצע גיבויים אפקטיביים במיוחד, מוזמן לגלוש לאתר החברה שפיתחה את התוכנה

 

תכונות עיקריות:

 

כונן גיבוי חיצוני בנפחים 100, 200 ו-300 גיגהבייט. למוצר מצורפת תוכנת הגיבוי Retrospect Express. אפשרות גיבוי בלחיצת כפתור, סוגי גיבוי שונים, תזמון גיבויים אוטומטיים.

 

תכונות נוספות:

 

  • מארז אלומיניום ומאוורר פנימי לשמירה על טמפרטורה נמוכה של הכונן.

 

  • חיבור USB 2.0.

 

יתרונות:

 

  • גיבוי בלחיצת אצבע.

 

  • אפשרות לחבר לרשת ולגבות מחשבים נוספים.

 

חסרונות:

 

  • ממשק מורכב בשפה האנגלית.

 

  • צריך ללמוד היטב את התוכנה Retrospect.

 

השורה התחתונה: פתרון יעיל לגיבוי מחשבים שלמים.

 

מחיר: לחצו כאן להשוואת מחירים ב"זאפ". לחצו כאן להשוואת מחירים ב"דפי זהב".

 

ציון:

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
Maxtor One Touch. פתרון יעיל
צילום: נט מגזין
מומלצים