שתף קטע נבחר

כלי הנשק: סרט כתום. ויש גם קבלה

כזה עוד לא היה לנו: מאבטח בבית המשפט השלום בראשל"צ לא הסתפק בכך שדרש מפעיל ימין להוריד את הסרט הכתום מתיקו, אלא גם נתן לו עבור קבלה, המפרטת את "סוג כלי הנשק: סרט כתום". דוברות בתי המשפט: "אין לנו מסמך אחר להפקדת חפצים"

טעות אנוש משעשעת או הגזמה פרועה ומביכה? עם התקרב מועד הנסיגה מעזה, נדמה כי אפילו המערכות הממלכתיות הרציניות ביותר בישראל מתחילות לאבד קצת את הפרופורציות. שלשום (ג') הגיעו שני פעילי ימין אל שערי בית משפט השלום בראשון לציון, כדי להיות נוכחים בהקראת כתב אישום נגד אחד מהם על התנגדות למעצר והכשלת שוטר במהלך הפגנה שנערכה לפני כחודש בבת ים.

 

 

 

אחד מהם, אברהם חקק, הגיע אל בית המשפט כשעל גבו תיק גב שחור, שעל ידיתו סרט כתום המסמל התנגדות לתוכנית ההתנתקות. השומרים בכניסה לבית המשפט בדקו את השניים, ולטענתו של חקק, כשהגיעו אל הסרט הכתום, החליטו להשאיר אותו אצלם.

 

חקק הוריד את הסרט והפקיד אותו אצל השומרים - לא לפני שהתעניין לדעת אם היו מורידים גם את חולצתו הכתומה, לו היה לובש אחת.

 

בתמורה לסרט, הפקיד בידיו אחד השומרים פתק ועליו כמה פרטים. רק במעלית בדרכו אל אולם המשפט, הבחין חקק כי מטמורפוזה מוזרה עברה

על הסרט הכתום שלו: מפיסת בד תמימה המבטאת התנגדות למהלך מדיני, הפך הסרט ללא פחות מאשר כלי ירייה מסוכן.

 

בעצת חבר, צילם חקוק את הטופס למזכרת, וכשסיים את ענייניו בבית המשפט שם פעמיו אל עמדת השמירה, כדי לקבל את הסרט הכתום המסוכן שלו בחזרה.

 

חקק טוען כי השומר שהיה באותה שעה בעמדה לא ידע מה לעשות עם הפתק שהוא הציג לו. "הוא שאל אותי אם אני מסתלבט עליו", סיפר חקק

ל-ynet. "אחר כך הוא לקח את הפתק, קרע אותו ושמר אותו אצלו. מזל שצילמתי אותו, אחרת לא היתה לי הוכחה שהדבר הזה קרה. אף אחד לא היה מאמין לי שאני רציני".

 

מדוברות בתי המשפט נמסר כי "אין הנחייה האוסרת להיכנס עם סרט בצבע כלשהו לבית המשפט. ולבית המשפט בראשון לציון הגיע אדם ובכיסו שלל סרטים כתומים וגז מדמיע אותם התבקש להפקיד בכניסה. אותו אדם צויד במסמך המאשר את ההפקדה. בכותרת המסמך רשום "הפקדת נשק", זאת מאחר שאין ברשותנו מסמך אחר להפקדת חפצים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יצחק אלהרר ,סקופ 80
זהירות, נשק כתום
צילום: יצחק אלהרר ,סקופ 80
מומלצים