שתף קטע נבחר

עשו זאת בעצמכם: כך תחליפו מנגנון לדלת

לא לכל תיקון בבית צריך להזמין בעל מקצוע. ynet, בשיתוף עם עופר כליף מחבר הספר "חסר לך בורג" של הוצאת עם עובד, יגישו לכם אחת לשבוע טיפ שיסביר לכם איך לבצע תיקון אחד בבית. והשבוע: החלפת מנגנון בדלת פנימית

איך אפשר לדפוק מסמר בלי לשבור את הציפורניים? איך קודחים חור בקיר בלי לכללך את הרצפה? מה עושים כשהמקלחת דופקת ברז? איך פותחים סתימה בכיורבלי להזעיק אינסטלטור, ומה הקשר בין סיר של פסטה לבין סתימות בכיור?

 

ספר חדש בשם "חסר לך בורג" אותו חיבר עופר כליף, מספק תשובות לכל השאלות האלו ועוד הרבה נוספות, ויוכיח שאין לכם ידיים שמאליות. כי מסתבר שכל אחד יכול לתקן, לשנות ולתחזק את הבית, בלי להיעזר בבעלי מקצוע יקרים, או בקרובי משפחה שלא יודעים איך לסרב לכם.

 

ב"חסר לך בורג" תמצאו הסברים על הכלים המומלצים לארגז הכלים הראשון שלכם, עשרות טיפים לעבודה יעילה, איכותית ונקייה, וסודות מקצועיים שיהפכו את העבודה לקלה ומקצועית. עופר כליף כתב את הספר במשך שנתיים, בהן תיעד את כל אותן עבודות קטנות של תחזוק הבית, שיפורים, הרכבות וטיפים שנתן או קיבל תוך כדי עבודה.

 

ynet, בשיתוף עם עם עובד - המוציאה לאור של הספר, יגישו לכם אחת לשבוע טיפ אחד שיעזור לבצע תיקון בבית, וייתן לכם הרגשה שאין לכם ידיים שמאליות. והשבוע: החלפת מנגנון (צילינדר) בדלת פנימית.

 

החלפת מנגנון בדלת פנימית

 

בדלתות פנימיות המנגנון פשוט מאוד להחלפה, וכולל את מנגנון הנעילה והלשונית. כאשר אי אפשר לנעול את הדלת או שהלשונית נצבעה ואיבדה את הקפיציות ואת היכולת לסגור את הדלת, מומלץ להחליף את המנגנון.

 

השלב הראשון לביצוע עבודה זו הוא פירוק הידיות. השלב השני הוא פירוק

המנגנון. איך עושים זאת? פרקו את המנגנון על ידי הוצאת שני הברגים (ראו תמונות משמאל) הנמצאים בצד הדלת. אם הברגים מכוסים בצבע, יש לגרד (בעזרת מברג או בעזרת קצה של סכין יפנית) את הצבע מראש הבורג, כדי שהמברג לא יסתובב "על ריק".

 

לאחר הוצאת הברגים העמידו מברג שטוח על חלקו העליון של המנגנון ולחצו אותו ברווח שבין המנגנון לגוף הדלת. כעת השתמשו במברג כבמנוף, ושלפו את המנגנון. נקו את הדלת משאריות נסורת ולכלוך והכניסו את המנגנון החדש שקניתם מבעוד מועד,  למקומו.

 

טיפ: אם חורי הברגים רחבים, השתמשו בברגים ארוכים יותר. הקפידו להשתמש בבורג בעל מידות ראש שוות למידות הברגים המקוריים כדי לאפשר הרכבה מדויקת. אם לא תמצאו ברגים ארוכים יותר, ניתן למלא את הקדחים הישנים בגפרור עץ ורק אז להבריג את הברגים הישנים. הגפרור יוצר לחץ בין הקדח לבורג מה שמחזק את המנגנון למקומו.  

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים