שתף קטע נבחר

משרד רו"ח זיו האפט נבחר לבצע בקרה בחברת החשמל

ל-ynet נודע כי דירקטוריון חברת החשמל בחר היום (ה') במשרד רואי החשבון לבצע בקרה חשבונאית מיוחדת על התנהלות החברה, במקביל לפעולתו של משרד קוסט-פורר. זאת, לפי הוראת הרשות לניירות ערך, לאחר שהחברה הגישה לרשות דו"ח מוטעה על התחייבויותיה האקטוראיות בפני העובדים

דירקטוריון חברת החשמל בחר היום (ה') במשרד רואי החשבון BDO זיו האפט לבצע בקרה חשבונאית חיצונית לחברת החשמל. זאת, במקביל לעבודה החשבונאית השוטפת של החברה, המתבצעת זה שנים בידי משרד רואי החשבון קוסט-פורר. 

 

החלטת הדירקטוריון התקבלה בהתאם להוראה של רשות ניירות ערך, שדרשה מחברת החשמל לשדרג את מערכת החשבונאית שלה, בהתאם לכללים המחמירים הנהוגים בבורסה בארצות הברית. אלה כוללים, בין השאר, מינוי רואה חשבון חיצוני לצרכי ביקורת במקביל למשרד רואה החשבון המבצע את העבודה השוטפת.

 

חברת החשמל מסרה לאחרונה לרשות לניירות ערך חישוב שגוי של התחייבויתיה עבור הוצאות הפרישה הצפויות של עובדיה. החברה חישבה את ההתחייבויות לפי גיל הפרישה הרשמי של העובדים (65-67), מבלי לקחת בחשבון עובדים שיצאו לפנסיה מוקדמת צפויה ועזיבות עובדים מסיבות נוספות.

 

בעקבות הטעות, הורתה הרשות לניירות ערך לחברת החשמל להכין נוהל עבודה מסודר לדיווחים על מדיניות חשבונאית "ברוח העקרונות של חוק סביינט-אוקסלי בארצות-הברית", ולקבל על עצמה בקרה של רו"ח חיצוני.

 

משרד זיו האפט BDO יצטרך לבקר ולבדוק מחדש את התחייבויותיה האקטואריות של החברה ואת רשומות הרכוש שלה.

 

זיו האפט BDO הוא אחד מ-5 משרדי ראיית החשבון הגדולים בישראל. המשרד הוא חלק מרשת BDO הבינלאומית, שלה נציגויות בכ–100 מדינות ברחבי העולם. למשרד יש 7 סניפים בישראל, מקרית שמונה עד באר שבע ודסק ישראלי בניו-יורק ובטורונטו, והיא מעסיקה 600 עובדים, מתוכם 480 עובדים מקצועיים. המשרד מספק שירותי ייעוץ כלכלי ועסקי, ייעוץ מיסוי ישראלי ובינלאומי, ביקורת חיצונית, ביקורת פנימית, גיוסי הון פרטיים, ציבוריים וממשלתיים, לווי עסקי ועוד.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ישראל הדרי
BDO זיו האפט: נבחרו לבקר את חברת החשמל
צילום: ישראל הדרי
צילום: יוסי וייס
יו"ר דירקטוריון החשמל, שלמה רוטמן
צילום: יוסי וייס
מומלצים