שתף קטע נבחר

מקסיקו: האם נמצא הנשק בו נרצח טרוצקי?

נכדתו של שוטר שחקר את רצח המהפכן הרוסי טוענת שהיא מחזיקה ברשותה את דוקרן הקרח ששימש את הרוצח לפני 65 שנה, ועליו סימני דם. נכדו של טרוצקי הביע ספקנות באשר לאותנטיות הפריט ואמר: "לא אדבר איתה אם היא רוצה כסף"

אשה מקסיקנית טענה אמש (יום ו') כי דוקרן הקרח ששימש את הרוצח שהתנקש בחייו של המהפכן הרוסי לאון טרוצקי לפני 65 שנה נמצא ברשותה. נכדתו של אחד השוטרים שחקר את הרצח במקסיקו סיטי, אנה אליסיה סלאס, אמרה שכלי הרצח בידה, ועליו אפילו שרידים מדמו של טרוצקי.

 

נכדו של טרוצקי, סווה וולקוב, הביע ספקנות נוכח ההודעה המפתיעה ממקסיקו, שכן גם בעבר צצו אנשים שטענו כי הם מחזיקים בדוקרן. וולקוב הבהיר בראיון לרשת הטלוויזיה הבריטית בי.בי.סי שהוא לא יסכים לשוחח בעניין עם סלאס במידה ורצונה הוא להרוויח כסף מהפריט.

 

"אם היא רוצה לעשות עסקים בשום פנים ואופן לא אסכים לדבר איתה", אמר וולקוב, שראה את סבו גוסס לנגד עיניו כשהיה ילד. "אך אם היא תמסור את הדוקרן מרצונה החופשי למוזיאון שהוקם בבית בו הוא מת, אערוך בדיקת דם כדי לבחון האם מדובר באמת בכלי בו השתמשו לרצוח את סבי".

 

וולקוב תיאר כיצד שב מבית הספר בצעירותו וגילה את סבו מתבוסס בדמו. "היו שוטרים רבים מחוץ לכניסה הראשית לבית, ומכונית שחנתה בצורה גרועה. הייתה לי תחושת חרדה נוראית שמשהו איום ונורא קרה", הוא סיפר. בתוך הבית גילה הנכד את טרוצקי פצוע אנושות. ביום שלמחרת הוא מת בבית החולים.

 

נלחם עד הסוף

 

לאון טרוצקי היה למעשה כינויו של לב דוידוביץ' ברונשטיין, בן איכרים יהודי-רוסי, מהפכן והוגה דעות קומוניסט. הוא היה מראשי המהפכה הבולשביקית ב-1917 וממנהיגי המשטר הסובייטי בברית המועצות בשנותיו הראשונות. בעקבות מאבק כוחות עם סטלין, גורש טרוצקי בשנת 1929 מברית המועצות ואחרי מספר שנים מצא מקלט במקסיקו.

 

ב-1940 נרצח טרוצקי בביתו במקסיקו סיטי בידי קומוניסט ספרדי בשם רמון מרקדר, שהיה לפי כל הראיות שליחו של סטלין. האגדה מספרת שגם לאחר שדוקרן הקרח ננעץ במצחו, המשיך טרוצקי להילחם בתוקפו. הוא נאבק ללא לאות עם הרוצח, עד אשר הגיע לחדר סמוך, שם התמוטט על הרצפה.

 

למרות שוולקוב היה שמח לקבל את כלי הרצח כתרומה למוזיאון, יש הרואים בכך גם צדדים שליליים. "אני חושבת שהפריט עלול למשוך פנאטים", אמרה ביאטריס לופז העובדת כמדריכה במקום, "זה יהיה מסוכן אם כלי הרצח יהיה כאן".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים