שתף קטע נבחר

סקירה: נגני המוזיקה המומלצים

ההיצע גדול, טווח המחירים נרחב והבלבול רב אז איזה נגן מוזיקה כדאי לקנות? סקירת הנגנים הפופולריים בישראל: מן הזול ליקר, מן הנוח למסורבל, מן המעוצב לספורטיבי ולא, ה-iPod הוא לא הבחירה האולטימטיבית

נגני מוזיקה לא חסרים בישראל - בין כאלה המבוססים על דיסק קשיח זעיר ובין כאלה המבוססים על זיכרון בזק פנימי (פלאש). בעיקר אין מחסור בנגנים בינוניים או גרועים.

בהנחה שאין כל אפשרות לסקור את כל המצאי בשוק, בכתבה זו התמקדנו בעיקר בנגנים (נגני מוזיקה בלבד, להבדיל מנגני וידאו) שהגיעו בבדיקה שלנו לקו הגמר.

 

שתי חברות שהיינו שמחים לסקור מוצרים נוספים שלהן הן פיליפס, שנגניה הגיעו אלינו באיחור ולא נכללו בסקירה, ואפל, אשר על אף פניות חוזרות

ונשנות שלנו לחברת ידע, נציגת אפל בישראל, לספק לנו את הדור החדש של נגני iPod Mini לצורך הסקירה, המכשירים לא הגיעו אלינו.

 

את המכשירים שסקרנו העדפנו לחלק לשלוש קבוצות. לא על-פי ציון או מפרט טכני, אלא על-פי מחיר, מתוך הנחה שזהו השיקול העיקרי המנחה את הצרכנים. עם זאת, מי שמוכן להפשיל שרוולים ולערוך סקר שוק, יגלה כי ניתן להזמין את המכשירים מאתרים בחול במחירים זולים בשיעור של עד 40 אחוז. המחירים מבוססים על מנועי השוואת המחירים של זאפ ודפי זהב באינטרנט.

 

  • הזולים: עד אלף שקל

 

Sandisk 

 

בנגן הזה, הכולל רדיו וטייפ מנהלים, העברת השירים מן המחשב מהירה יחסית לנגנים אחרים בשל התמיכה ב-USB2. גם איכות הצליל לא איכזבה, אך המימשק מורכב למדי,

ודורש עיון בדף ההסברים המצורף. מסך ה-LCD כחול, והסוללה, מסוג AAA, מספיקה ל-15 שעות נגינה.

 

נקודות זכות: Windows XP זיהתה את הנגן מיד, מבלי שנדרשנו להתקין תוכנה כלשהי. הנגן קטן וקל, ורצועה לתפיסה על הזרוע הופכת אותו אידיאלי עבור פעילויות ספורט.

 

מבוסס: פלאש
נפח: 512 מגהבייט

ציון:


מחיר: להשוואת מחירים ב"זאפ" ו"דפי זהב".

 

Symphony 4U

 

נגן פלאש קטן וחביב, המצויד בצג מסוג OLED מרשים למדי, שמציע גרפיקה ייחודית. קצב העברת הנתונים מן המחשב איטי יחסית (כ-20 מגהבייט בחצי דקה), בשל חיבור USB 1.1 בלבד. איכות הסאונד טובה מאוד. ניתן לעבור בין מצבי שמיעה מובנים של האקולייזר הדיגיטלי - נורמלי, רוק, קלאסי, ג'אז, הופעה חיה ו-SRS (באס מוגבר). פרט למצבים המוגדרים מראש, המשתמש יכול לכוון לעצמו את רמת האקולייזר.

 

המימשק קליל, יפה ונוח. התפריט עשיר ומציע סוגים שונים של חזרות על השירים (גם בין תיקיות), מחיקת פריטים, בחירת מקור הקלטה מ-Line In או ממיקרופון. בלחיצה אחת אפשר לעבור למצב טייפ מנהלים.

הודות לנרתיק קטן המגן על המכשיר ומחובר אל רצועת קשירה ליד, ניתן להפוך אותו לנגן ספורט, הכולל רדיו אף-אם.

 

למרות נתוני הפתיחה הטובים, הופתענו לגלות כי המוזיקה נקטעת במעבר בין אפשרויות התפריט. לא חבל? נוסף על כך, התפריט חוזר מהר מדי אל השיר המושמע וקוטע אותו. הנגן פועל על שתי סוללות AAA ותומך רק חלקית בעברית (יש לכתוב את שם השיר מן הסוף

להתחלה).

 

מבוסס: פלאש

נפח: 256 מגהבייט

מחיר: להשוואת מחירים ב"זאפ"

ציון:

 

DIASONIC

 

את המכשיר הזה ממש אהבנו. גדג'ט קטן, שובה לב ויעיל. למרות חיבור ה-USB1.1, שמצביע על קצב העברה איטי, הוא כולל רדיו, טייפ מנהלים, והדובדבן שבקצפת: חריץ הרחבה לכרטיסי זיכרון מסוג SD,

התומך בעד 1 גיגה-בייט. הנגן מאפשר ארבעה מצבי שמיעה (WOW ,SRS ,TR ונורמל). למרות שהתפריטים עשירים באפשרויות, המימשק קל ופשוט, ויש כפתור לכל דבר. למדנו לשלוט בו תוך כמה דקות.

 

יתרון נוסף: הנגן יכול להקליט ישירות מהרדיו לפורמט MP3. הוא מגיע עם סוללות נטענות, ונטען על-ידי חיבור ל-USB במחשב. את הרשמקול ניתן להפעיל בלחיצת כפתור אחת. איכות ההקלטה טובה. ניתן לחבר אותו לחשמל ולעבוד איתו בנוחות גם בבית, ללא הצורך להזדקק למחשב. ועוד נקודת זכות: מחיר נמוך יחסית.

 

מבוסס: פלאש

נפח: 256 מגהבייט

מחיר: להשוואת מחירים ב"זאפ" ו"דפי זהב".

 

ציון:

 

iPod Shuffle

 

נגני ה-MP3 הניידים של אפל עשו נפלאות להכנסות החברה, והפכו לסוג של הצהרה תרבותית ואופנתית. אך בן הזקונים, שהצטרף לא מכבר למשפחה המוזיקלית, לא ממש מצדיק את המוניטין. הוא קל מאוד, לבן להפליא, וניתן להשתמש בו גם כהתקן זיכרון נייד. סרט התלייה המצורף מתפקד גם כמכסה לחיבור ה-USB. אלה, בצירוף העובדה שהנגן מסוגל לנגן עד 12 שעות ברצף, והוא כולל סוללה הנטענת תוך ארבע שעות בלבד - הם יתרונותיו היחידים.

 

גם מבחינת הצליל אין הפתעות מרעישות, וה-Shuffle מספק חוויית האזנה ממוצעת למדי, גם אם היא מועברת באמצעות אוזניות לבנות. הנגן החדש מגיע בתצורה של 512 מגהבייט או 1 גיגהבייט. הראשון, שאותו בדקנו, מסוגל לאחסן כ-120 שירים (4 מגהבייט לשיר). התכונה שהעניקה לו את שמו (Shuffle - לערבב) פירושה שאפשר לשנות בו את סדר השירים.

 

לא חידוש גדול: הפונקציה קיימת בנגני מוזיקה עוד מימי התקליטור הראשון. באפל החליטו גם, משום מה, שהנגן יתמוך רק ב-Windowes 2000 או בגירסת XP עם Service Pack 2.

 

הנגן נחות למדי בהשוואה למתחריו בין נגני הפלאש: הוא לא כולל צג, רדיו או רשמקול, מחייב שימוש בתוכנת iTunes, לא מגיע עם כבל USB לחיבור למחשב, אינו מצויד באקולייזר ועוד ועוד. למרות שזהו ה-iPod הזול ביותר כיום - למעט כמה אספני iPod כפייתיים, שחשים צורך לאחוז בכל נגן בסדרה - אין שום סיבה הגיונית לרכוש אותו.

 

מבוסס: פלאש

נפח: 512 מגהבייט

מחיר: להשוואת מחירים ב"זאפ" ו"דפי זהב".

 

ציון:

 

  • מחירי ביניים: אלף עד אלפיים שקל

 

קריאטיב ZEN 

 

ה-Zen כבש את ליבנו מן הרגע הראשון. נגן קטן, חמוד, בעל תאורה המתעמעמת לאיטה.

הוא סקסי ויודע לעשות עיניים. לרוע המזל, הוא דורש שימוש בתוכנה מיוחדת כדי להעביר שירים מהמחשב - מה שמגביל את המשתמש לשימוש במחשב הביתי שלו (אלא אם יתקין תוכנה בכל מחשב חדש לפני השימוש).

 

בנוסף, המכשיר לא התחבב על מערכת ההפעלה שלנו (Windows XP). בעת החיבור ל-USB מערכת ההפעלה לא הצליחה לזהותו ללא דיסק ההפעלה. הנחמה היחידה היא בשני יתרונות: המכשיר כולל רדיו וניתן אף להקליט ממנו באיכות טובה. הוא ניתן לסינכרון (חלקית בלבד, משום שאינו תומך בעברית) עם האאוטלוק של מיקרוסופט. נקודת זכות היא המימשק הרב-גוני, שלמרות הסתעפויותיו קל למדי להתמצא בו, בעיקר בזכות כפתורי המגע שמגיבים יפה לאצבע.

 

מבוסס: מיקרו-דרייב

נפח: 5 גיגה-בייט

מחיר: להשוואת מחירים ב"דפי זהב".

 

ציון:

 

iRiver H10

 

ה-iRiver H10 כמעט חף מטעויות, וניתן לקבוע, כי מדובר בנגן ה-MP3 הטוב ביותר בשוק (מבין הנגנים המבוססים על דיסק קשיח). הוא קטן, קומפקטי, מעוצב היטב, קל (כ-96 גרם), נוח לשימוש והפעלה,

ויותר מכל - פשוט. ניתן להשתמש בו גם כדיסק קשיח נייד: בחיבור לכל מחשב אישי עם Windows XP, מערכת ההפעלה מזהה אותו ככונן הנייד iRiver. הוא משמש גם כאלבום תמונות נייד, וניתן להעביר אליו וממנו תמונות מסוג JPEG, שניתן לראות על המסך הקטן. 

 

אם המחשב שלכם תומך בחיבור המהיר USB2, בתוך פחות מדקה תוכלו להעביר כ-200 מגהבייט של קבצים מהמחשב. כמו חברות אחרות בתחום, iRiver מציעה תוכנה משלה להעברת קובצי המוזיקה ותיוקם, אך מאפשרת לנגן את הקבצים גם בלעדיה. לנגן צג צבעוני, והוא יכול לשמש גם כטייפ מנהלים. הוא תומך באופן חלקי בעברית (התפריטים באנגלית, אך שמות השירים מוצגים בעברית). איכות הסאונד טובה מאוד.

 

התפריט עשיר למדי וכולל אפשרויות רבות כמו מוזיקה, רדיו FM, הקלטה, איחסון תמונות, טקסט, דפדפן והגדרות. חיסרון קטן אך מעצבן: המכשיר אינו יודע להציג גם את מילות השיר. סוללת הליתיום-יון המובנית מספיקה לכ-12 שעות נגינה רצופות. הקופסה כוללת תוכנה למחשב ואוזניות, אך ללא שלט.מבוסס: דיסק קשיח

 

נפח: 5 גיגה בייט
מחיר: להשוואת מחירים ב"זאפ" ו"דפי זהב".

 

ציון:

 

  • יקרים: אלפיים שקל ומעלה

 

אפל iPod

 

מכשיר חמוד, אם אתם נוסעים לניו יורק - שלא תעזו להסתובב בלי iPod, סמל סטטוס ליאפי המתוחכם שהפך להצלחה בינלאומית. אבל אחרי שמגרדים קצת מתחת לעיצוב,

ה-iPod הוא אולי הכי יפה אבל לא הכי חכם. לעומת נגנים אחרים ברמת המחיר שלו, הוא מציע אפשרויות בסיסיות בלבד, כאשר אפל טורחת למכור כל תוספת בתשלום נכבד. איפה הרדיו? איפה טייפ המנהלים? לאפל הפתרונים.

 

מבחינת קלות ההפעלה מדובר במכשיר גאוני, שהראה לכל שאר הנגנים איך צריך לעשות את זה. הוא כולל גם את אפשרות ה-Shuffle, שיוצרת מיקס רצוף מהשירים שאיחסנתם בתוכו. ובדורות האחרונים של המכשיר, אפל גם שיפרה משמעותית את אורך חיי הסוללה, והוא נושק כיום ל-12 שעות.

 

חסרונה של חנות המוזיקה של אפל, iTunes, מורגש בארץ, כיוון שהיא חלק בלתי נפרד מיתרונות הנגן על מתחריו. בסופו של יום, מדובר במכשיר לסטייליסטים ולמכורי אפל בלבד. טיפ קטן לרוכשים בארץ: אפשר למצוא בחנויות מכשירים מדורות קודמים במחיר נמוך עד 20 אחוז ממחיר הדור הנוכחי.

 

מבוסס: דיסק קשיח

נפח: 20 עד 40 גיגהבייט

מחיר: להשוואת מחירים ב"זאפ" ו"דפי זהב".

 

ציון:

 

NW-HD3 של סוני

 

ה-NW-HD3 מכונה בעולם iPod Killer, ולא במקרה - סוני מייעדת אותו לתחרות ראש בראש ב-iPod המצליח של אפל, והוא אכן מצליח. הנגן של סוני קטן יותר )כגודלו של כרטיס אשראי( וקל משקל (130 גרם). פשוט כיף לשאת אותו בכיס. למרות מידותיו הצנועות, הוא כולל צג LCD גדול יחסית (5.1 אינץ') ומואר.

הוא תומך ב-USB2, עובדה המבטיחה העברת שירים למחשב ומהמחשב בקצב מהיר. 

 

חובבי הספורט והפעילות הגופנית יגלו, כי הנגן ממשיך לעבוד ללא הפרעות גם בעת קפיצות בזכות מנגנון הגנה למניעת קפיצות. מציע תפריט עשיר, שניתן ללמוד ולתפעל במהרה. ניתן גם לתכנת מקצבי מוסיקה דרך האקולייזר ולעבור בין מצבים שונים. ה-NW-HD3 תומך בפורמטים שונים לדחיסת מוזיקה, איכות הצליל שהוא מספק טובה וסוללת הליתיום-יון המובנית מספיקה (על-פי סוני) ל-30 שעות השמעה רצופה. לצורכי נסיעה לעבודה או קצת רחוק יותר, זה הספיק.

 

בצד החסרונות: המחיר הגבוה, והתוכנה המנהלת את העברות הקבצים לנגן. לא ברור מדוע סוני לא כללה בנגן רדיו FM. ועוד חיסרון: המכשיר אינו כולל טייפ מנהלים. משווק עם אוזניות, כבל USB, שנאי לחשמל ונרתיק נשיאה.

 

מבוסס: דיסק קשיח

נפח: 20 גיגה בייט

מחיר: להשוואת מחירים ב"זאפ" ו"דפי זהב".

 

ציון:

 

סוני ווקמן NW-S23

 

אהבנו מאוד את ה-NW-S23. הוא מתאים לכל מי שאוהב לרוץ, לרכב על אופניים ולהתאמן בחדר כושר. העיצוב קומפקטי, הנגן מסיבי ומוגן בפני התזות מים, אבל פשוט ביותר: בעל זיכרון מובנה של 256 מגהבייט,

המאפשר הקלטה של עד 170 שירים או 11 דיסקים.

 

הוא תומך ברוב פורמטי דחיסת האודיו: WMA, ATRAC3 ,MP3 ו-WAV. הנגן כולל מסך LCD עם תצוגה פשוטה וארבעה מצבים, המציגה את שם האלבום, האמן, השיר, זמנים וכו', התומכת בגישה מהירה ליצירה ולדפדוף בספריות. אהבנו גם את המשקל הקל (40 גרם), ואת הרצועה המצוינת אשר מקבעת אליה את הנגן (נדרשת הברגה קלה) ונצמדת היטב לזרוע.

 

נקודה מטרידה היא חיבור ה-USB1 האיטי וכן מנגנון ה-AVLS המיותר, שאמור להגביל את עוצמת 

הסאונד (בשביל מה זה טוב?). כמו כל שאר אחיו מבית סוני, גם נגן זה כולל תוכנה להעברת המוזיקה, ויש בו גם רדיו.

 

מבוסס: פלאש

נפח: 256 מגהבייט

מחיר: להשוואת מחירים ב"זאפ" ו"דפי זהב".

 

ציון:

 

קריאטיב - ZEN EXTRA

 

יצור ענק ושמן. העברת הנתונים מהמחשב ואליו מהירה - USB2. באקולייזר מוצעים כמעט כל מצבי ההשמעה האפשריים: סביבת אודיטוריום, חניון, חדר אמבטיה, קתדרלה ואפילו מצב חכם,

שמעצב את עוצמת הקול והאקולייזר על-פי מצבי הסביבה שבה נמצא המשתמש, כמו רכבת, מכונית, מטוס, לילה ועוד.

 

נוסף על כך, הוא בעל שומר מסך (שעון + תאריך). הממשק קל ונוח. ניתן להגיע במהירות לכל חלקי התפריט. מומלץ למשתמשים כבדים ופריקים של מוסיקה וטכנולוגיה, שרוצים לשים את כל האלבומים שלהם על נגן אחד גדול. פרט לחשמל, הוא צורך אנרגיה דרך מסוללת ליתיום-יון נטענת, המספיקה ל-14 שעות נגינה.

 

מבוסס: דיסק קשיח

נפח: 60 גיגה בייט

מחיר: להשוואת מחירים ב"זאפ" ו"דפי זהב".

 

ציון:

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נגן הספורט סוני ווקמן NW-S23
iPod Shuffle. סוג של הצהרה תרבותית
צילום: איי פי
מומלצים