שתף קטע נבחר

הונאת כרטיסי האשראי בארה"ב: מאות ישראלים ניזוקו

מפרשת הפריצה והגניבה של 40 מיליון חשבונות כרטיסי אשראי בארה"ב נפגעו גם ישראלים. מלאומי קארד נמסר כי נגנבו פרטי החשבון של 450 מחזיקי כרטיסים ישראלים, ובישראכרט מעריכים כי כ-100 לקוחות עלולים להיפגע. בכל מקרה, מדגישים, הלקוחות מבוטחים מפני שימוש בלתי מורשה בכרטיסים

מאות ישראלים לפחות ניזוקו מפרשת הפריצה לקבצי נתונים של חברות כרטיסי האשראי ויזה ומסטרקארד, שנחשפה בסוף השבוע בארה"ב. מחברת לאומי קארד נמסר כי כ-450 ישראלים מצויים ברשימת בעלי הכרטיסים שנחשפו בחדירה הבלתי חוקית.

 

מתוך הכרטיסים שפרטיהם נחשפו, כ-100 היו כרטיסים שבוטלו עוד לפני פרוץ הפרשה. לאומי קארד נמצאת בקשר עם הלקוחות, ובכל מקרה, מדגישים בחברה, הלקוחות מבוטחים מפני שימוש בלתי מורשה שנעשה בכרטיסי האשראי שלהם.

 

מחברת ישראכרט נמסר כי "אנו מעריכים כי כ-100 לקוחות ישראכרט עלולים להיפגע מהמקרה בארה"ב. לקוחות אלו מובטחים בכל מקרה של שימוש לא שלהם בכרטיס".

 

מחברת כרטיסי האשראי כאל טרם נמסר מידע על בעלי כרטיסים ישראלים שפרטיהם נגנבו בפרשת גניבת המידע הגדולה ביותר בהיסטוריה שנחשפה בסוף השבוע בארה"ב.

 

בסוף השבוע הודיעה חברת מסטרקארד בארה"ב כי גילתה פירצת אבטחה חמורה בחברה אחרת, קארד-סיסטמס סולושנס ( CardSystems Solutions), המבצעת את פעולות הסליקה של כרטיסי האשראי. התברר כי אחד העובדים בחברת הסליקה פרץ את רשת המחשבים של החברה ומשך ממנה את פרטי הכרטיסים של 40 מיליון מחזיקי כרטיסי האשראי.

  

דוברי חברות האשראי מסרו כי מדובר ב-40 מיליון חשבונות שנפרצו - 22 מיליון הם כרטיסי אשראי של ויזה ו-14 מיליון הם של מחזיקי מסטרקארד. השאר - כ-4 מיליון חשבונות הם של חברות אשראי אחרות קטנות יותר. לפי שעה לא ידוע היקף הרכישות הלא מורשות שבוצעו בכרטיסי האשראי בעקבות גנבית פרטי הכרטיסים.

פורסם לראשונה 19/06/2005 12:03

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
מטה קארד-סיסטמס בארה"ב שממחשביה נגנבו פרטי 40 מיליון כרטיסי אשראי
צילום: איי פי
מומלצים